Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 0:46

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 9 »

Kaip Perumovo "elfu durklas" ?
Patiko 37%  37%  [ 31 ]
nepatiko 7%  7%  [ 6 ]
dar neskaichiau 30%  30%  [ 25 ]
ka? 10%  10%  [ 8 ]
1/2 velnio :> 17%  17%  [ 14 ]
Total votes: 84
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-05 19:24 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-10 19:16
Posts: 524
Location: Baghdad
Quote:
Labai laisvai gali. Tereikia uzdeti copyright ant visu vardu ir pavadinimu, ir dar yra toks dalykas kaip "panasumas". Nelabai tokiuose dalykuose nusimanau, bet toks dalykas yra.
Kontroliuoti tikrai ne. Aš galiu visą LotR galiu nors ir penkis kartus perrašyt, pasivadint autorium ir eit neišmanantiems draugams girtis. Viskas gerai kol aš už tai pinigų neprašau.
Quote:
Ir vis tiek, norint galima tai uzdrausti.
Drįsčiau tuo suabejoti, bet čia reiktų teisininkų žodžio.
Quote:
Nes, kaip jau sakiau, LotR yra baigtas, ir jokiu tesiniu negali but.
Kodėl jų negali būt? Aš pavyzdžiui esu tris tęsinius parašęs. :?
Quote:
Be to jis copyrighto nenusipirko.
Copyrigto jis nenusipirko, nes jam jo ir nereikėjo pirkti. Viduržemės pasaulio naudojimas "Tamsos Žiedo" ciklo knygose yra teisiškai legalus. Nors šioje vietoje aš su tavimi sutikčiau, vertėtų kokią nors piniginę duoklę ir Tolkienui atiduot. Tiesa, galbūt jis tai ir padarė, tiksliai to nežinau.
Quote:
Kaina yra labai svarbus dalykas, nes jis pelnosi is svetimo darbo. Pasaulis, kuris yra (ar bent jau turi buti) pagrindine knygos dalis, yra ne jo.
Taip, galime primesti, kad dalis kūrinio ir jo reklamos nebuvo Perumovo nuopelnas, tačiau "Elfų durkle" yra Perumovo kūrybą, jo siužetas, jo darbas. Jis ne perrašė ir nenuplagijavo LotR, gal ir jam kapeikos reikia, ką?
Quote:
Paprastus Fan Fiction paskaito daugiausia 100 zmoniu. Jo knyga skaite tikrai daug daugiau, ir issikreipe LotR vaizda.
Nesutinku. O jei aš parašysiu puikų fan fictioną ir pasirūpinsiu, kad jis paplistų (tarkim nemokamai platinsiu po bibliotekas ir tarp žmonių) tai iškart taps blogas fan fictionas, nes jis iškreipia tikrojo kūrinio vaizdą? Tolkinas turėjavo savo Viduržemę ir istorijos variantą, Perumovas turi kitą. Blogiausia, kas gali atsitikti yra tai, kad žmonės supainios faktus, tačiau ir tai padaryti yra gana sunku, nes Perumovas rašė istoriją tik naujesniaisiais laikais pagal LotR matus, į praeitį jis nelindo. Taip pat gali nutikti tai, kad žmogus skaitys "Tamsos žiedą", palaikęs jį "Žiedų valdovu", tačiau čia jau greičiau daug nesidominčio žmogaus poelgis, taip manau ir kokią BC galima su LotR sumaišyti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-05 19:43 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
Quote:
Pasaulis, kuris yra (ar bent jau turi buti) pagrindine knygos dalis, yra ne jo.
nesutinku.pasaulis tikrai nera pgrindine knygos dalis. tai, kad nefantastikos rasytojai kure vaizduodami ivykius musu pasaulyje, kiek nors sumenkino ju kurinius? lygiai taip ir fantastiniame kurinyje - pasaulis neturi buti pagrindine kurinio dalis - kitaip tai butu priskiriama zymiai siauresniai fantastikos sriciai - kartografines fantastikos beletristikai, kur ir yra aprasomi fantastiniai pasauliai. mano manymu, gali buti tiek ir puikus kurinys, kuriame rasytojas beveik neapraso pasaulio, tiek ir puikus kurinys, kur rasytojas veiksma perkelia i ne savo sukurta/esama, o nesukurta pasauli - svarbiausia, ka jis ten perkelia.
p.s.:to tikrai netaikau vien perumovui.

_________________
musu utilitariniame pasaulyje titanai tam ir egzistuoja, kad butu galima patogiai stoveti ant ju peciu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-05 22:56 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 23:00
Posts: 39
Location: Vilnius
Quote:
Kontroliuoti tikrai ne. Aš galiu visą LotR galiu nors ir penkis kartus perrašyt, pasivadint autorium ir eit neišmanantiems draugams girtis. Viskas gerai kol aš už tai pinigų neprašau.
Viskas gerai, tol, kol viesai nepublikuoji. Pries kelis metus buvo kuriamas toks nerealus Morrowindo modas "Middle-Earth Mod". Deja, ji teko uzdaryt, nes tai buvo "copyright violation", nors jis turejo buti nemokamas.
Quote:
Kodėl jų negali būt? Aš pavyzdžiui esu tris tęsinius parašęs. :?
Todel, kad Tolkienas, parases The Return Of The King, nauju tesiniu neberase, nors dar gana ilgai gyveno. Jis, man atrodo, pats kazkada pasake, kad daugiau tesiniu nebebus, nes LotR baigtas.
Quote:
Copyrigto jis nenusipirko, nes jam jo ir nereikėjo pirkti. Viduržemės pasaulio naudojimas "Tamsos Žiedo" ciklo knygose yra teisiškai legalus.
Kad vis delto ne. Prisiminkime mano mineta moda.
Quote:
Taip, galime primesti, kad dalis kūrinio ir jo reklamos nebuvo Perumovo nuopelnas, tačiau "Elfų durkle" yra Perumovo kūrybą, jo siužetas, jo darbas. Jis ne perrašė ir nenuplagijavo LotR, gal ir jam kapeikos reikia, ką?
Nelabai supratau, ka norejai pasakyti apie kapeika, bet jei jau tas Perumovas taip labai norejo kurti siuzeta, galejo pats pasidaryti pasauli, o ne imti svetima.
Quote:
Nesutinku. O jei aš parašysiu puikų fan fictioną ir pasirūpinsiu, kad jis paplistų (tarkim nemokamai platinsiu po bibliotekas ir tarp žmonių) tai iškart taps blogas fan fictionas, nes jis iškreipia tikrojo kūrinio vaizdą?
Tada jau reikes ji uzdraust. Bet kuris Fan Fiction iskreipia kurini, bet kol nera gresmes, kad jis masiskai paplis, neverta imtis jokiu priemoniu.

=========================================================
Quote:
nesutinku.pasaulis tikrai nera pgrindine knygos dalis. tai, kad nefantastikos rasytojai kure vaizduodami ivykius musu pasaulyje, kiek nors sumenkino ju kurinius? lygiai taip ir fantastiniame kurinyje - pasaulis neturi buti pagrindine kurinio dalis - kitaip tai butu priskiriama zymiai siauresniai fantastikos sriciai - kartografines fantastikos beletristikai, kur ir yra aprasomi fantastiniai pasauliai. mano manymu, gali buti tiek ir puikus kurinys, kuriame rasytojas beveik neapraso pasaulio, tiek ir puikus kurinys, kur rasytojas veiksma perkelia i ne savo sukurta/esama, o nesukurta pasauli - svarbiausia, ka jis ten perkelia.
As ir nesakiau, kad pasaulis turi buti visu fantasy knygu pagrindine dalis. As sakiau, kad jis yra LotR pagrindine dalis. Tas "ar bent jau turi buti" skliaustuose reiskia, kad gali buti, kad Parumovas pasauliui skyre maziau demesio, negu reikia.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-05 23:01 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
tu manai, kad vidurzemio pasaulis yra pagrindine lotr dalis?

_________________
musu utilitariniame pasaulyje titanai tam ir egzistuoja, kad butu galima patogiai stoveti ant ju peciu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-05 23:06 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 23:00
Posts: 39
Location: Vilnius
Na, galbut ne visai. Tolkienas is pradziu sukure Quenya ir Sildarin kalbas, ir joms sukure Middle-Earth, taigi, svarbiausia yra kalbos. Bet po to pasaulis, taip.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-06 11:56 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
as tai girdejau, kad tolkienas is pradziu sukure hobita ir nupaise siaurinio vidurzemio zemelapi...

_________________
musu utilitariniame pasaulyje titanai tam ir egzistuoja, kad butu galima patogiai stoveti ant ju peciu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-06 15:18 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Nežinau, man tai tas religijos objekto (tokios šventos karvės) padarymas iš LotR mažų mažiausiai keistas. Be abejo dėl istorinio fono naudojimo savo knygoje tai Perumovas turėjo pagal veikiančius įstatymus susitarti su Tolkino paveldėtojais. Bet tik tiek.
Argumentas "Tolkinas nerašė tęsinių, todėl ir kitiems negalima" juokingas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-06 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 2005-01-21 12:11
Posts: 362
Location: Sankt-Peterburgas
Nežinau kaip buvo reklamuojamas ar pristatomas Perumovo "Elfų durklas" jį išleidžiant, tačiau aš šią knygą imčiau skaityti dėl to, jog man patinka Perumovas, o ne dėl to, jog ji parašyta pasinaudojant ir keliomis Tolkieno idėjomis. Kiek man buvo pasakota apie tą Perumovo knygą (ciklą tiksliau), tai nesusidariau įspūdžio, jog ją parašant buvo padaryta kokia nors žala Tolkieno autorystei į LotR. Personažai berods pagrindiniai kiti, istorija kita. Nebent pasaulis. Bet tai kabinėtis prie pasaulio nusižiūrėjimo manyčiau yra tas pats, kas kibti prie jauno dailininko, kuris savo mergaitę nutapė naudodamas tokį patį foną, koks buvo da Vinčio Mona Lizos paveiksle. Ir jau visai nebesvarbu ar ir už kiek tam jaunam dailininkui tą paveikslą pavyko parduoti.
Ta prasme - manau, kad Tolkienas nebūtų susikrimtęs dėl tokio jo pasaulio panaudojimo, o jei tuo būtų pažeistos autorinės teisės - manau jau apie tai žinotume. Ne visur autorinių teisių sargai yra tokie apsnūdę kaip Lietuvoje.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-06 22:11 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-10 19:16
Posts: 524
Location: Baghdad
Quote:
Quote:
Copyrigto jis nenusipirko, nes jam jo ir nereikėjo pirkti. Viduržemės pasaulio naudojimas "Tamsos Žiedo" ciklo knygose yra teisiškai legalus.
Kad vis delto ne. Prisiminkime mano mineta moda.
Taigi, kiekviena (beveik) šalis turi tam tikrus įstatymus uždedančius štampuką "copyrighted" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Copyright ). Norint, kad "copyrighted" statusas būtų aktyvūs visose šalyse (pvz. kad Anglijos autorinių teisių įstatymo saugoma knyga nebūtų laisvai platina Prancūzijoje) 1886 buvo pasirašytas susitarimas, dar vadinamas Berne Convention (http://en.wikipedia.org/wiki/Berne_Conv ... stic_Works). Šis susitarimas byloja, kad vienoje šalyje kūriniui suteikus "copyrighted" statusą, tai galioja visose susitarime dalyvaujančiose šalyse ( http://www.wipo.int/treaties/en/ip/bern ... berne.html ). Rusijos federacija "įstojo" tik 1995 metais, gerokai po to kai "copyrighted" statusas visose šalyse narėse buvo suteiktas "Lord of the Rings" ciklui.

Tiesa, net nelabai žinau ar reikalinga visa ši tesinė painiava. Sunku pasakyti, ar tiek medžiagos kiek panaudojo Perumovas jau skaitytųsi pažeidimu kitose šalyse. Taip, kažkas panašaus į precedentą yra, tačiau tą atvejį taip pat dar reikia panagrinėti išsamiau. Beje, galbūt ir tie modo kūrėjai būtų galėję išsikovoti teisę, tačiau kurpiant tokį modą tik kaip laisvalaikio užsiėmimą, nemanau, kad yra daug motyvacijos pradėti kažkokį teisminį procesą.
Quote:
Jis, man atrodo, pats kazkada pasake, kad daugiau tesiniu nebebus, nes LotR baigtas.
Tai Tolkino tęsinių nebus, maniškiai visai neturi problemų su galimybėmis būti.
Quote:
Bet kuris Fan Fiction iskreipia kurini, bet kol nera gresmes, kad jis masiskai paplis, neverta imtis jokiu priemoniu.
Iškreipia, iškreipia, šitą jau girdėjau. Tu man pasakyk KAIP jis iškreipia, nes mandig ne apie tą patį kalbamės.

Dėl svetimo pasaulio pritariu kitiems pasisakiusiems. Taip, jis galėjo kurti savo pasaulį, tačiau jis paėmė svetimą. Nematau tame nieko amoralaus, neteisėto ar kenkiančio kūriniui. Kur problema?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-06 22:20 
Offline
User avatar

Joined: 2004-04-22 18:10
Posts: 766
Location: didelis
as cia biski i lnakas nuklysiu... "istorija raso nugaletojai" idomu, kaip Ziedo Karus mate kita puse? :roll:


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 9 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited