Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 12:49

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9 »

Kaip Perumovo "elfu durklas" ?
Patiko 37%  37%  [ 31 ]
nepatiko 7%  7%  [ 6 ]
dar neskaichiau 30%  30%  [ 25 ]
ka? 10%  10%  [ 8 ]
1/2 velnio :> 17%  17%  [ 14 ]
Total votes: 84
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-06 22:35 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Į tai atsakė (na gerai - bandė atsakyti) taip pat begėdiškai Tolkino pasaulį išnaudojęs K. Jeskovas savo kūriniu "Paskutinis žiednešys" (Poslednij kolcenosec).;)
Rasite čia:
http://www.rusf.ru/books/252.htm


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-09 20:12 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 23:00
Posts: 39
Location: Vilnius
Quote:
Argumentas "Tolkinas nerašė tęsinių, todėl ir kitiems negalima" juokingas.
Pagrisk.

====================================================================
Quote:
Bet tai kabinėtis prie pasaulio nusižiūrėjimo manyčiau yra tas pats, kas kibti prie jauno dailininko, kuris savo mergaitę nutapė naudodamas tokį patį foną, koks buvo da Vinčio Mona Lizos paveiksle.
Ne. Tai butu tas pats, kas kibti prie jauno dailininko, kuris nukopijavo Mona Liza, tik nupaise kitoki fona.

===================================================================
Quote:
Beje, galbūt ir tie modo kūrėjai būtų galėję išsikovoti teisę, tačiau kurpiant tokį modą tik kaip laisvalaikio užsiėmimą, nemanau, kad yra daug motyvacijos pradėti kažkokį teisminį procesą.
Daug diskutave su Tolkien Inc. jie nusprende projekta uzdaryti, nes tai butu copyright pazeidimas.
Quote:
Tai Tolkino tęsinių nebus, maniškiai visai neturi problemų su galimybėmis būti.
Taviskiai yra tavo fantazijos, o ne tikri tesiniai, net ir autorius ne tas.
Quote:
Iškreipia, iškreipia, šitą jau girdėjau. Tu man pasakyk KAIP jis iškreipia, nes mandig ne apie tą patį kalbamės.
Fan Fiction autorius nezino, kokius dalykus akcentuoti, kaip juos akcentuoti, ir kodel juos akcentuoti. Yra 99.(9)% tikimybe, kad jis nezino, kaip tame pasaulyje toliau klostysis ivykiai (tai zino tik pasaulio kurejas), todel kad ir ka jis rasytu, jis raso mela.
O tokiame kurinyje kaip LotR yra tiek uzsleptu detaliu ir akcentu, kad kad ir kaip su Tolkieno kuryba susipazines zmogus rasytu, jis vis tiek neparasys butent taip, kaip rasytu Tolkienas, nebent rasytu pagal tikslius Tolkieno nurodymus. O kadangi jo nurodymas buvo, kad tesiniu nebus, Peromovas aiskiai rase mela, nes tik pasaulio kurejas turi teise spresti, kaip toliau ivykiai klostysis jo pasaulyje.
Quote:
Taip, jis galėjo kurti savo pasaulį, tačiau jis paėmė svetimą. Nematau tame nieko amoralaus, neteisėto ar kenkiančio kūriniui. Kur problema?
Vagyste. Nematai problemos vagysteje?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-09 23:27 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-10 19:16
Posts: 524
Location: Baghdad
Quote:
Daug diskutave su Tolkien Inc. jie nusprende projekta uzdaryti, nes tai butu copyright pazeidimas.
Tai oficialus pareiškimas, mano versijos jis vis dar neatmeta. Be to kaip jau minėjau, egzistuoja turinio skirtumai.
Quote:
Taviskiai yra tavo fantazijos, o ne tikri tesiniai, net ir autorius ne tas.
Mano tęsiniai į jokį tikrumą nepretenduoja. Perumovas taip pat nemėgina apsimesti J.R.R Tolkinu ir prakišti savo knygas kaip "tikrus tęsinius". Pažiūrėk į tai kaip į jo Tolkino pasaulio interpretaciją.
Quote:
Fan Fiction autorius nezino, kokius dalykus akcentuoti, kaip juos akcentuoti, ir kodel juos akcentuoti. Yra 99.(9)% tikimybe, kad jis nezino, kaip tame pasaulyje toliau klostysis ivykiai (tai zino tik pasaulio kurejas), todel kad ir ka jis rasytu, jis raso mela.
O tokiame kurinyje kaip LotR yra tiek uzsleptu detaliu ir akcentu, kad kad ir kaip su Tolkieno kuryba susipazines zmogus rasytu, jis vis tiek neparasys butent taip, kaip rasytu Tolkienas, nebent rasytu pagal tikslius Tolkieno nurodymus. O kadangi jo nurodymas buvo, kad tesiniu nebus, Peromovas aiskiai rase mela, nes tik pasaulio kurejas turi teise spresti, kaip toliau ivykiai klostysis jo pasaulyje.
Pirmiausia noriu paminėti, kad bet kurią knygą, kuri nesiremia tikrais faktais (didesniąją dalį grožinės literatūros) galima pavadinti melu. Kurdamas ir vystydamas savo istorijas Tolkinas tau melavo: joks Belbas nerado žiedo, hobitų kojos neplaukuotos, o Sauronas tai toks santechnikas. Perumovas rašydamas meluoja panašiai, jis nerašo "va šitaip rašytų Tolkinas", jis rašo savo istoriją, todėl kažką meluoti Tolkino atžvilgiu jis negali.
Antriausia tai aš skaitau nenorėdamas sužinoti ką parašytų Tolkinas ir kur išlįstų koks nors nuostabus akcentas. Aš skaitau nes noriu sužinoti ką rašo kitas autorius ir kur akcentus sudėlioja jis, už tai aš jam pinigus ir moku.
Quote:
Vagyste. Nematai problemos vagysteje?
Problema tame, kad aš nematau čia vagystės. Autorius panaudojo jam mielą pasaulį savo kūriniui. Pasisakau už tai, kad jis kažkaip atsilygintų dalies (didelės ar mažos, nežinau kaip čia ką nors išmatuoti) kūrinio autoriui net nors ir įstatymas to nenumato, tačiau kitos kūrinio dalies autorius yra jis ir pinigų už nuosavą rašliavą gavimo vagyste aš nevadinu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-10 13:48 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 23:00
Posts: 39
Location: Vilnius
Quote:
Tai oficialus pareiškimas, mano versijos jis vis dar neatmeta. Be to kaip jau minėjau, egzistuoja turinio skirtumai.
Err.. Pakartok ta savo versija..
Quote:
Mano tęsiniai į jokį tikrumą nepretenduoja. Perumovas taip pat nemėgina apsimesti J.R.R Tolkinu ir prakišti savo knygas kaip "tikrus tęsinius". Pažiūrėk į tai kaip į jo Tolkino pasaulio interpretaciją.
Nemanau, kad Perumovas nemegina prakišti savo knygas kaip "tikrus tęsinius". Kazkas sitame threade pasake:
Quote:
Perumovas savo interviu akcentuoja, kad stengesi pavaizduoti, kad egzistuoja ne tik juoda ir balta, bet ir pilka
Tai akivaizdziai priestarauja LotR pasaulejautai. O jis tai "stengesi pavaizduoti", akivaizdu, kad LotR, o ne kur kitur, nes jis pasieme (pasivoge) Middle-Earth.
Zmones tai priima kaip "tikrus tesinius":
Quote:
Man tai labai patiko Tamsos Ziedas, nes puikiai atskleisti dworfai, ju kultura, karybos budai ir t.t.
Quote:
Suzmogino blogi ir nuvainikavo elfu "geri"
Quote:
Pirmiausia noriu paminėti, kad bet kurią knygą, kuri nesiremia tikrais faktais (didesniąją dalį grožinės literatūros) galima pavadinti melu. Kurdamas ir vystydamas savo istorijas Tolkinas tau melavo: joks Belbas nerado žiedo, hobitų kojos neplaukuotos, o Sauronas tai toks santechnikas. Perumovas rašydamas meluoja panašiai, jis nerašo "va šitaip rašytų Tolkinas", jis rašo savo istoriją, todėl kažką meluoti Tolkino atžvilgiu jis negali.
Tolkieno fantazijoje tie ivykiai yra tikri. Pasaulis yra tik Tolkieno, todel vienintele tikra pasaulio versija yra Tolkieno vaizduoteje (arba Tolkieno knygose ir pasisakymuose). Taigi, Tolkienas nemelavo. Meluoji tu, sakydamas, kad Sauronas buvo santechnikas. Meluoja ir Porumovas.
Quote:
Problema tame, kad aš nematau čia vagystės. Autorius panaudojo jam mielą pasaulį savo kūriniui.
OK. Rytoj ateisiu pas tave i namus, susirasiu sau miela televizoriu ir panaudosiu ta sau miela televizoriu savo butui. Koks tavo adresas?
Quote:
Pasisakau už tai, kad jis kažkaip atsilygintų dalies (didelės ar mažos, nežinau kaip čia ką nors išmatuoti) kūrinio autoriui net nors ir įstatymas to nenumato
Istatymas to nenumato, nes pagal istatyma negalima vogti svetimu pasauliu. Jeigu negalima vogti, nera ko ir kalbeti apie savanoriska kompensacija - ja nustato teismas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-10 16:44 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-10 19:16
Posts: 524
Location: Baghdad
Quote:
Err.. Pakartok ta savo versija..
Kūrėjai sustabdė darbus dėl to, kad nenorėjo pradėti varginančių teisminių procesų, kurių baigtis galėjo būti įvairi.
Quote:
Nemanau, kad Perumovas nemegina prakišti savo knygas kaip "tikrus tęsinius". Kazkas sitame threade pasake:
Quote:
Perumovas savo interviu akcentuoja, kad stengesi pavaizduoti, kad egzistuoja ne tik juoda ir balta, bet ir pilka
Tai akivaizdziai priestarauja LotR pasaulejautai. O jis tai "stengesi pavaizduoti", akivaizdu, kad LotR, o ne kur kitur, nes jis pasieme (pasivoge) Middle-Earth.
Tu iškeli teiginį, kad Perumovas mėgina prakišti savo knygas kaip "tikrus tęsinius" ir pagrindi tai tuo, kad jo vizija buvo kitokia nuo Tolkino. Nematau čia loginio ryšio.

Tavo pateiktose citatose yra kalbama apie įvykius Viduržemėje Perumovo akimis. Iš jų negalima nuspręsti, kad kieno nors supratimas apie Tolkino parašytą pasaulį pasikeitė.
Quote:
Tolkieno fantazijoje tie ivykiai yra tikri. Pasaulis yra tik Tolkieno, todel vienintele tikra pasaulio versija yra Tolkieno vaizduoteje (arba Tolkieno knygose ir pasisakymuose). Taigi, Tolkienas nemelavo. Meluoji tu, sakydamas, kad Sauronas buvo santechnikas. Meluoja ir Porumovas.
Et, vis nesusikalbam. Sakydamas, kad Tolkinas melavo kalbėjau apie LotR ir realybės santykį. Taip, apie savo fantaziją Tolkinas nemelavo. Su tuo, kad Perumovas nemeluoja Tolkino fantazijų atžvilgiu galbūt perlenkiau lazdą. Tiesiog tuo norėjau parodyti, kad autoriai dažnai nukrypsta nuo įprasto pasaulio supratimo (tai juk ir yra fantastika), priimk tai kaip Perumovo nukrypimą nuo "įprastos" Viduržemės, jo viziją, jo interpretaciją. Per daug įsikandai žodžius tikras/netikras. Taip, Perumovo variantas netikras Viduržemės istorijos tęsinys, nes jo nesugalvojo Tolkinas. Jei tau patinka, sakyk, kad Perumovas meluoja. Jei tas melas yra vertas mano dėmesio, aš jam už tai moku.
Quote:
OK. Rytoj ateisiu pas tave i namus, susirasiu sau miela televizoriu ir panaudosiu ta sau miela televizoriu savo butui. Koks tavo adresas?
Palyginimas su televizoriumi nėra adekvatus. Iš Tolkino niekas nieko neatėmė, o Perumovo "televizorius" yra visai kitoks.
Quote:
statymas to nenumato, nes pagal istatyma negalima vogti svetimu pasauliu. Jeigu negalima vogti, nera ko ir kalbeti apie savanoriska kompensacija - ja nustato teismas.
Vėl grįžtam prie teisinių dalykų? Žiedų Valdovas Rusijoje yra po laisvu copyright'u jį leisti ir pardavinėti gali bet kas. Tikiuosi tai aš jau įrodžiau. Kadangi susitarti dėl naudojimo su atsakingais asmenimis privaloma nėra, todėl aš ir kalbu apie savanorišką kompensaciją.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 0:11 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 23:00
Posts: 39
Location: Vilnius
Quote:
Kūrėjai sustabdė darbus dėl to, kad nenorėjo pradėti varginančių teisminių procesų, kurių baigtis galėjo būti įvairi.
Exactly. Tik baigtis galejo buti tik viena.
Quote:
Tu iškeli teiginį, kad Perumovas mėgina prakišti savo knygas kaip "tikrus tęsinius" ir pagrindi tai tuo, kad jo vizija buvo kitokia nuo Tolkino. Nematau čia loginio ryšio.
Nesupratai. Tai, kad jis "stengesi pavaizduoti" kitaip negu Tolkienas, sako, kad jis mėgina prakišti savo knygas kaip "tikrus tęsinius". Jeigu jis to nemegintu, nebutu prasmes stengtis pavaizduoti kitaip.
Quote:
Tavo pateiktose citatose yra kalbama apie įvykius Viduržemėje Perumovo akimis. Iš jų negalima nuspręsti, kad kieno nors supratimas apie Tolkino parašytą pasaulį pasikeitė.
Is ju galima spresti, kad Perumovo knygas jie priima kaip tikrus tesinius. Jeigu mes susitarem, kad Peremovo vaizdavimas neteisingas, o jie priima tai kaip teisybe, akivaizdu, kad vaizda issikreipia.
Quote:
Et, vis nesusikalbam. Sakydamas, kad Tolkinas melavo kalbėjau apie LotR ir realybės santykį. Taip, apie savo fantaziją Tolkinas nemelavo. Su tuo, kad Perumovas nemeluoja Tolkino fantazijų atžvilgiu galbūt perlenkiau lazdą. Tiesiog tuo norėjau parodyti, kad autoriai dažnai nukrypsta nuo įprasto pasaulio supratimo (tai juk ir yra fantastika), priimk tai kaip Perumovo nukrypimą nuo "įprastos" Viduržemės, jo viziją, jo interpretaciją. Per daug įsikandai žodžius tikras/netikras. Taip, Perumovo variantas netikras Viduržemės istorijos tęsinys, nes jo nesugalvojo Tolkinas. Jei tau patinka, sakyk, kad Perumovas meluoja. Jei tas melas yra vertas mano dėmesio, aš jam už tai moku.
OK.
Quote:
Palyginimas su televizoriumi nėra adekvatus. Iš Tolkino niekas nieko neatėmė, o Perumovo "televizorius" yra visai kitoks.
Tai jau ne mums, o istatymu leidejams spresti. O jie nusprende, kad plagijuoti yra tas pats, kas vogti.
Quote:
Vėl grįžtam prie teisinių dalykų? Žiedų Valdovas Rusijoje yra po laisvu copyright'u jį leisti ir pardavinėti gali bet kas. Tikiuosi tai aš jau įrodžiau. Kadangi susitarti dėl naudojimo su atsakingais asmenimis privaloma nėra, todėl aš ir kalbu apie savanorišką kompensaciją.
Jeigu Afrikoje nera istatymu, draudzianciu dalykus, kurie akivaizdziai yra negeri, ar tai reiskia, kad afrikieciai gali tuos dalykus daryti, ir jaustis teisingi?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 2:34 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-10 19:16
Posts: 524
Location: Baghdad
Quote:
Exactly. Tik baigtis galejo buti tik viena.
Ir taip tu sprendi pagal?
Quote:
Nesupratai. Tai, kad jis "stengesi pavaizduoti" kitaip negu Tolkienas, sako, kad jis mėgina prakišti savo knygas kaip "tikrus tęsinius". Jeigu jis to nemegintu, nebutu prasmes stengtis pavaizduoti kitaip.
Tu perrašei tą patį kame aš neradau loginio ryšio, kurio aš vis dar nerandu. Specialiai rašyti kitaip nei rašė Tolkinas norint juo apsimesti yra netikslinga.
Quote:
Tai jau ne mums, o istatymu leidejams spresti. O jie nusprende, kad plagijuoti yra tas pats, kas vogti.
Nekiekvienas kūrinys, kuriame yra naudojama dalis kito kūrinio yra plagijatas.
Quote:
Jeigu Afrikoje nera istatymu, draudzianciu dalykus, kurie akivaizdziai yra negeri, ar tai reiskia, kad afrikieciai gali tuos dalykus daryti, ir jaustis teisingi?
Ne, žmogus kas gerai ir kas negerai supranta pagal savo moralines normas, o ne pagal įstatymą. Mano moralinės normos sako, kad pasinaudoti svetima intelektualine nuosavybe galima, jei už tai yra atlyginama.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 10:15 
Offline
User avatar

Joined: 2005-01-21 12:11
Posts: 362
Location: Sankt-Peterburgas
Nenoriu klimpti į smulkmenišką diskusiją, kuri aukščiau užvirė, tad tiesiog pareplikuosiu: jei nuo akmens amžiaus kūrybai galiotų tokios taisyklės kokias aukščiau dėsto Draighox, tokie dalykai kaip pasakos, padavimai, legendos ir kita liaudies kūryba, iš kurios vėliau ir tas pats čia diskutuojamas Tolkienas sėmėsi įkvėpimo savo kūriniams (ar Tolkieno kūryba buvo tiesiog gryno proto vaisius?), nebūtų gimę, o jei būtų gimę, būtų nedelsiant sutrėkšti savo autorines teises ginančio urvinio žmogaus sunkiu akmeniniu kirviu.
Ar man kas nors draus pasakoti visiems savo draugams ir artimiesiems pasaką apie Pelenę, kuri baigiasi ne tuo, kad po tinkamos bateliui kojos suradimo princas veda pelenę ir jie ilgai ir laimingai gyvena, o tuo, jog jie susikrauna savo lagaminus, sėda į moliūginę karietą ir išvažiuoja į kelionę, o jau ką jie toje kelionėje veikia, aš aprašau trijuose fantastinio kūrinio tomuose? Kuo skiriasi Tolkieno autorinės teisės nuo autorinių teisių Pelenės kūrėjo autorinių teisių? Ar čia visa diskusija tik apie pinigus?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 10:19 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 14:12
Posts: 1665
Location: Vilnius
Nu isilingavot jus cia kazkaip ;] Jei niekas Perumovo nepadave i teisma uz kurini tai reiskias, kad arba jis susitare su teisiu turetojais arba anie neturi jam pretenziju.
Manyti, kad jis pretenduoja i kazkokius tikrus lotr tesinius irgi yra keistoka. Taigi parase zmogus savo ME vizija ir tiek. Aisku, kad geriau pirktu reikia uzdeti antrastes lotr tesinys.
Nepatinka jo rasymo ar variaciju ME tematika stilius - neskaityk, bet nesauk kaip jis blogai padare, kad parase kitaip nei tolkienas ir is viso, kad parase.

_________________
In the land of Mordor, there shadows lie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 11:30 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
" Kuo skiriasi Tolkieno autorinės teisės nuo autorinių teisių Pelenės kūrėjo autorinių teisių? Ar čia visa diskusija tik apie pinigus?"

Skiriasi tuo, kad LotR yra autorine intelektualine nuosavybe,o "Pelenes" autorius - nezinomas (pirmakart jos mitas aptinkamas IX a Kinijoje). Todel statant filma pagal LotR, reikia gauti is autoriaus arba jo paveldetoju sutikima, statant apie Pelene - nereikia.

Bet noriu paoponuoti Draighoxui. Tolkieno veikeju vardai, ju tipai ir "modeliai", vietovardziai, kiti pavadinimai yra ne jo paties kurybos vaisius. Dauguma perimta is "norse" mitologijos (pvz., Balino vardas) ar realios istorijos (pvz., eorlo pavadinimas), galu gale pati Middle-Earth yra pazodinis Midgard'o vertimas :) Tad tokiu atveju Tolkienui irgi galima butu inkriminuoti bandyma pasipelnyti naudojantis populiariais mitologiniais elementais.

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited