Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 20:37

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9 »

Kaip Perumovo "elfu durklas" ?
Patiko 37%  37%  [ 31 ]
nepatiko 7%  7%  [ 6 ]
dar neskaichiau 30%  30%  [ 25 ]
ka? 10%  10%  [ 8 ]
1/2 velnio :> 17%  17%  [ 14 ]
Total votes: 84
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 20:30 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 23:00
Posts: 39
Location: Vilnius
Quote:
Ir taip tu sprendi pagal?
Pagal ju pranesima visuomenei.
Quote:
Tu perrašei tą patį kame aš neradau loginio ryšio, kurio aš vis dar nerandu. Specialiai rašyti kitaip nei rašė Tolkinas norint juo apsimesti yra netikslinga.
Negi taip sunku suprasti? Jeigu jis megina kazka pavaizduoti, reiskia, mano, kad taip yra is tikruju. Jeigu jis mano, kad taip yra is tikruju, reiskia, jis mano, kad tai, kas parasyta jo knygose yra tikra. Jeigu jis mano, kad tai, kas parasyta jo knygose yra tikra, reiskia, jis mano, kad jo "tesiniai" yra tikri.
Quote:
Nekiekvienas kūrinys, kuriame yra naudojama dalis kito kūrinio yra plagijatas.
Tikrai? O man atrodo, kad kiekvienas. Ypac jeigu ta kurinio dalis yra pagrindine.
Quote:
Ne, žmogus kas gerai ir kas negerai supranta pagal savo moralines normas, o ne pagal įstatymą. Mano moralinės normos sako, kad pasinaudoti svetima intelektualine nuosavybe galima, jei už tai yra atlyginama.
Gerai, cia tu teisus. Bet mano moralines nuostatos sako, kad negalima be to zmogaus sutikimo.

=================================================================================
Quote:
Jei niekas Perumovo nepadave i teisma uz kurini tai reiskias, kad arba jis susitare su teisiu turetojais arba anie neturi jam pretenziju.
Arba paprasciausiai laukineje Rusijoje tokie kaip Puromovas gali daryti ka nori.
Quote:
Manyti, kad jis pretenduoja i kazkokius tikrus lotr tesinius irgi yra keistoka.
As pagrindziau, kodel taip manau. Pagrisk, kodel manai priesingai.
Quote:
Nepatinka jo rasymo ar variaciju ME tematika stilius - neskaityk, bet nesauk kaip jis blogai padare, kad parase kitaip nei tolkienas ir is viso, kad parase.
Ir neskaitau, bet saukiu, nes taip ir yra.

===============================================================================
Quote:
Bet noriu paoponuoti Draighoxui. Tolkieno veikeju vardai, ju tipai ir "modeliai", vietovardziai, kiti pavadinimai yra ne jo paties kurybos vaisius. Dauguma perimta is "norse" mitologijos (pvz., Balino vardas) ar realios istorijos (pvz., eorlo pavadinimas), galu gale pati Middle-Earth yra pazodinis Midgard'o vertimas :) Tad tokiu atveju Tolkienui irgi galima butu inkriminuoti bandyma pasipelnyti naudojantis populiariais mitologiniais elementais.
Taip, tikrai, bet ne visi, todel tuos kitus jie ir copyrightino.
O kas yra Midgard?[/quote]


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 21:08 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-10 19:16
Posts: 524
Location: Baghdad
Quote:
Pagal ju pranesima visuomenei.
Čia mes grįžtame keliais postais atgal, kuomet aš jau sakiau, kad pranešimas visuomenei gali neatitikti tikrojo įvykių turinio.
Quote:
Negi taip sunku suprasti?
Taip. Šioje vietoje tavo minties vingiai man nesuvokiami.
Quote:
Jeigu jis megina kazka pavaizduoti, reiskia, mano, kad taip yra is tikruju. Jeigu jis mano, kad taip yra is tikruju, reiskia, jis mano, kad tai, kas parasyta jo knygose yra tikra. Jeigu jis mano, kad tai, kas parasyta jo knygose yra tikra, reiskia, jis mano, kad jo "tesiniai" yra tikri.
Pagal šią seką gauname, kad bet koks autorius rašydamas kūrinį kito kūrinio motyvais mano, kad jis rašo "tikrą" tęsinį. Taip pat reikia suprasti, kad autorius rašo apie savo, kaip pats minėjai, fantaziją. Neskirti savo fantazijų nuo to kas yra "tikra" yra rimtas psichinis negalavimas. Perumovas turėtų turėti rimtų problemų, kad manytų, jog rašo tą pačią istoriją kaip ir Tolkinas. Beje, dar kartą siūlau pažvelgti į Tamsos žiedą kaip LotR detalių turintį, tačiau nuo jo nepriklausomą kūrinį.
Quote:
Tikrai? O man atrodo, kad kiekvienas. Ypac jeigu ta kurinio dalis yra pagrindine.
Manyčiau gana įdomu spręsti, kuri kūrinio dalis yra pagrindinė to kūrinio neskaičius.
Quote:
Bet mano moralines nuostatos sako, kad negalima be to zmogaus sutikimo.
Štai tuo mūsų normos skiriasi.
Praėjusiame poste pamiršau pakomentuoti tavo surankiotas citatas.
Quote:
Is ju galima spresti, kad Perumovo knygas jie priima kaip tikrus tesinius. Jeigu mes susitarem, kad Peremovo vaizdavimas neteisingas, o jie priima tai kaip teisybe, akivaizdu, kad vaizda issikreipia.
Vėl mes maišomės kas yra vadinama teisybe. Kaip jau anksčiau apkalbėjom, tokiame kūrinyje "teisybė" yra nustatomą pagal autorius fantaziją. Perumovo vaizdavimas yra "teisingas" žvelgiant iš jo pačio pusės ir "neteisingas" žvelgiant iš Tolkino pusės. Pastarojo teiginio nesuvokimas ir būtų "iškreipto vaizdo" priežastis. Tokiu atvėju skaitytojai kalbėtų apie Tolkino kūrybą pagal Perumovo knygas. To, citatose mandig nėra.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 21:38 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
"Taip, tikrai, bet ne visi, todel tuos kitus jie ir copyrightino."

Gali pateikt pavyzdziu, kokius vardus ar pavadinimus jis copyright'ino?

"O kas yra Midgard?"

Pazodziui - "Vidurio tvirtove". Pagal skandinavu kosmologija, visata yra suskirstyta i 9 "pasaulius", kuriuos visus juos jungia viena asis - Pasaulio Medis uosis Yggdrasil'is. Midgaard'as - zmoniu pasaulis, pagal kazkuria danu tarme verciasi kaip "zmoniu era". Midgaard'as erdviskai yra Yggdrasil'io viduryje.

Daugiau ne itin gilios, bet kaip pradziai - pakankamai vizualios ir vaizdingos info apie Norse kosmologija - http://home.earthlink.net/~9worlds/worldtree.html

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 22:11 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
Quote:
Citata:
Quote:
Nekiekvienas kūrinys, kuriame yra naudojama dalis kito kūrinio yra plagijatas.
Tikrai? O man atrodo, kad kiekvienas. Ypac jeigu ta kurinio dalis yra pagrindine.
nu is kur tu istraukei ir isikandai, kad pagrindine viso kurinio dalis yra pasaulis? kas tau taip sake? gal tiesiog asmeniskai tau atrodo, kad ji yra svarbiausia?

_________________
musu utilitariniame pasaulyje titanai tam ir egzistuoja, kad butu galima patogiai stoveti ant ju peciu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-11 22:46 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 23:00
Posts: 39
Location: Vilnius
Quote:
Čia mes grįžtame keliais postais atgal, kuomet aš jau sakiau, kad pranešimas visuomenei gali neatitikti tikrojo įvykių turinio.
Teisingai, bet as jais pasitikiu.
Quote:
Pagal šią seką gauname, kad bet koks autorius rašydamas kūrinį kito kūrinio motyvais mano, kad jis rašo "tikrą" tęsinį. Taip pat reikia suprasti, kad autorius rašo apie savo, kaip pats minėjai, fantaziją. Neskirti savo fantazijų nuo to kas yra "tikra" yra rimtas psichinis negalavimas. Perumovas turėtų turėti rimtų problemų, kad manytų, jog rašo tą pačią istoriją kaip ir Tolkinas. Beje, dar kartą siūlau pažvelgti į Tamsos žiedą kaip LotR detalių turintį, tačiau nuo jo nepriklausomą kūrinį.
Gerai, cia tu mane suvartei. Bet, kiek zinau, ta Perumovo knyga yra pristatinejama kaip LotR tesinys.
Quote:
Manyčiau gana įdomu spręsti, kuri kūrinio dalis yra pagrindinė to kūrinio neskaičius.
As kalbejau apie LotR, o ne apie ta Tamsos Zieda, ar kaip jis ten.
Quote:
Vėl mes maišomės kas yra vadinama teisybe. Kaip jau anksčiau apkalbėjom, tokiame kūrinyje "teisybė" yra nustatomą pagal autorius fantaziją. Perumovo vaizdavimas yra "teisingas" žvelgiant iš jo pačio pusės ir "neteisingas" žvelgiant iš Tolkino pusės. Pastarojo teiginio nesuvokimas ir būtų "iškreipto vaizdo" priežastis. Tokiu atvėju skaitytojai kalbėtų apie Tolkino kūrybą pagal Perumovo knygas. To, citatose mandig nėra.
Perumovo vaizdavimas negali buti teisingas zvelgiant is niekieno puses, nes pasaulis yra tik Tolkieno. Pasaulis, kiek suprantu, yra Middle-Earth. Jei Parumovas ne pasivoge pasauli, o sukure savo, su tokiu paciu pavadinimu, istorija, geografija ir t.t., tai tada taip, jo vaizdavimas yra teisingas, bet tai jau grina plagiacija.

============================================================================================
Quote:
Gali pateikt pavyzdziu, kokius vardus ar pavadinimus jis copyright'ino?
'Middle-Earth', 'Arda', 'Sauron', 'Legolas', 'Minas Tirith' ir t.t.

============================================================================================
Quote:
nu is kur tu istraukei ir isikandai, kad pagrindine viso kurinio dalis yra pasaulis? kas tau taip sake? gal tiesiog asmeniskai tau atrodo, kad ji yra svarbiausia?
Jeigu atidziau skaitytum, suprastum. Visa kelione is Shire i Mordor skirta supazindinti su pasauliu. Daugiau demesio skiriama aplinkos aprasymams, istorijai, mitams, negu patiems veikejams arba siuzetui. Parases "The Return Of The King", Tolkienas ne rase naujus tesinius, o rase kruva veikalu skirtu paciam Middle-Earth.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-12 9:39 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Atsiprašau, kad įsiterpiu į šitą gražią smulkmenišką diskusiją... Bet man atrodo, kad naudos ji neduos, nes bent viena iš pusių remiasi simpatijomis/antipatijomis, ko nepakeis jokios diskusijos :) (P.S. nematau čia nieko blogo). Tik tai pusei irgi tada nereikėtų reikalauti argumentų tipo:
Quote:
Citata:
Quote:
Argumentas "Tolkinas nerašė tęsinių, todėl ir kitiems negalima" juokingas.
Pagrisk.
O ir svaidymasis kaltinimais būk tai Perumovas piratas, nes "negirdėjau, kad būtų susitaręs su autorinių teisių paveldėtojais ir Rusijoj galima viskas" gali būti palaikytas įžeidimu ir pagrindu bylai už šmeižtą :) Pirmiausia reikėtų tai tiksliai išsiaiškinti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-12 14:29 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 23:00
Posts: 39
Location: Vilnius
As viska irodziau. Tu vis dar ne.
Quote:
O ir svaidymasis kaltinimais būk tai Perumovas piratas, nes "negirdėjau, kad būtų susitaręs su autorinių teisių paveldėtojais ir Rusijoj galima viskas" gali būti palaikytas įžeidimu ir pagrindu bylai už šmeižtą Pirmiausia reikėtų tai tiksliai išsiaiškinti.
Tai tegul mane paduoda i teisma. Laimeciau laisvai, nes rasyti knygu Middle-Earth pagrindu tikrai niekas neturi teises.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-12 14:37 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Draighox wrote:
As viska irodziau.
Draighox wrote:
...nes rasyti knygu Middle-Earth pagrindu tikrai niekas neturi teises.
"Viską įrodžiau...", "..niekas neturi teisės" Jergutėliau 8)
Nusiraminkit, Perumovas savo jau atsiėmė: jaunieji tolkinistai mediniais kardais, patykoję, jam išmušė dantį... "Laukinėje" Rusijoje už © pažeidimus ir sumokama kitaip..


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-12 14:40 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
Quote:
Jeigu atidziau skaitytum, suprastum. Visa kelione is Shire i Mordor skirta supazindinti su pasauliu. Daugiau demesio skiriama aplinkos aprasymams, istorijai, mitams, negu patiems veikejams arba siuzetui. Parases "The Return Of The King", Tolkienas ne rase naujus tesinius, o rase kruva veikalu skirtu paciam Middle-Earth.
tai tau atrodo, kad svarbiausia yra pasaulis. aplinkos aprasymai daznai ne tam skirti, kad pasakyti tau kaip atrode tas ar kitas medis - kartais jie reiskia si bei ta daugiau. visa tolkieno midleearthine kuryba persunkta simboliais ir mintimis, kurios tinka ne tik hobitams ar elfams. jo sukurti veikeju paveikslai idomus ir charakteringi, labai sudetingi savo psichologija. galima prikisti, kad rasydamas neoromantine maniera is ikunijo savo personazuose balta ir juoda, taciau nera ir taip. sakai, kad jis rase kruva veikalu skirtu middle earth - taip. esi juos skaites? ten pamatytum, kad tiesa ir geris, taip daznai per lengvai diagnozuojamos ziedu valdovui, yra visiskai subjektyvus dalykas, kiekvienam savas.
visa sita tirada as nenorejau pasakyti, kad visiems atrodo, kad pasaulis nera svarbiausias. taciau kurinys, kuriame svarbiausias pasaulis ir aplinka, vadinamas geografijos vadoveliu/traktatu/chrestomatija. jei perzvelgsi visa detaluji realizma, pamatysi, kiek ten turinio paskirta aplinkai, ar tai "pasauliui" - didzioji dalis. bet ar tai pasako, kad svarbiausia ir yra pasaulis? ar Kamiu parases knyga "maras" apie tai ir norejo tau pasakyti - kaip mirsta zmogus kankinamas maro? dabar paklauskim kitaip: ar tikrai visa kelione is Shire i Mordor skirta supazindinti su pasauliu?
kazkas kazkada kelis metus per televizoriu "suko" fraze - "zvelk giliau".

_________________
musu utilitariniame pasaulyje titanai tam ir egzistuoja, kad butu galima patogiai stoveti ant ju peciu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-04-12 17:12 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-10 19:16
Posts: 524
Location: Baghdad
Quote:
Teisingai, bet as jais pasitikiu.
O man sunku suprasti, kad kažkas be grasinimų teismu nuleistų savo darbą į tualetą.
Quote:
Bet, kiek zinau, ta Perumovo knyga yra pristatinejama kaip LotR tesinys.
Reklaminiai šūkiai gali neatitikti pačių produkto autorių požiūrio, tačiau šį tą tai pakeistų. Kur tai būtų galima surasti?
Quote:
As kalbejau apie LotR, o ne apie ta Tamsos Zieda, ar kaip jis ten.
Tebūnie, ne taip jau tai svarbu. Grįžkime prie to ar kiekvienas kūrinys, turintis kito kūrinio detalių, yra plagijatas. Oponuodamas galiu pateikti pavyzdį, kad teisiškai parodijavimas kažkokio kūrinio motyvais nėra plagijavimas ir nepažeidžia autorinių teisių. Kaip ten bebūtų, prieš ginčijantis reiktų sutarti ar kalbėsime apie teisinę plagijato sąvoką ar apie kokią nors kitą.
Quote:
Perumovo vaizdavimas negali buti teisingas zvelgiant is niekieno puses, nes pasaulis yra tik Tolkieno. Pasaulis, kiek suprantu, yra Middle-Earth. Jei Parumovas ne pasivoge pasauli, o sukure savo, su tokiu paciu pavadinimu, istorija, geografija ir t.t., tai tada taip, jo vaizdavimas yra teisingas, bet tai jau grina plagiacija.
Gerai, praeinam aptartą temą dar kartą. Tolkino knygos yra ne istorinės, o grožinės, todėl Tolkinas meluoja apie tikrovę. Tokinas rašo apie savo fantazijas ir, cituoju: "Tolkieno fantazijoje tie ivykiai yra tikri". Į Perumovo kūrinį reikia žiūrėti analogiškai. Jis geneologiškai žiūrint yra žemiau Žiedų valdovo, nes dalinai kilęs iš jo. Iš to seka, kad Perumovo kūrinys yra "teisingas" jo pačio atžvilgiu, nes jo fantazijoje tie įvykiai yra tikri. Jis gali būti klaidingas tik žiūrint iš Tolkino kūrybos pusės.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited