Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 16:10

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 6 »

Kas jus paskatino susidomėti fantastika?
Man šią mintį pakišo tėvai 16%  16%  [ 14 ]
Mokyklos (arba miesto) bibliotekoje radau knygų, kurios paskatino susidomėti 34%  34%  [ 31 ]
Didžiausią įtaką padarė tik filmai 1%  1%  [ 1 ]
Mane sudomino draugų (bendraklasių) pomėgiai 17%  17%  [ 15 ]
Susidomėjau neseniai 3%  3%  [ 3 ]
Nežinau jokios priežasties, kuri paskatino tai daryti 16%  16%  [ 14 ]
Žaidimai, žaidimai ir dar kartą žaidimai 13%  13%  [ 12 ]
Total votes: 90
Author Message
PostPosted: 2005-06-19 5:02 
Offline
User avatar

Joined: 2005-05-25 1:00
Posts: 90
Location: Telsiai
Ši tema gimė, kai su savo drauge labai nuoširdžiai padiskutavome nuo kada ir kokiu būdu prasideda susidomėjimas fantastika. Ji teigia ar ne nuo tėvų gazdinimo vaikus įvairiais "tvariais" kyla visas susidomėjimas fantastika?
O gal yra kitos priežastys? Mielai laukiu jūsų nuomonių, pasisakymų ir kritikos. Gal žinote teorinių paaiškinimų kodėl vis tik susidomima fantastika. Ar tai įgimti ar įgyjami su gyvenimo patirtimi dalykai?

_________________
gimstantys zombiai pasirodo nakčia...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-19 5:05 
Offline
User avatar

Joined: 2005-05-25 1:00
Posts: 90
Location: Telsiai
Galite ir raštu parašyti savo mintis ir pamastymus

_________________
gimstantys zombiai pasirodo nakčia...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-19 8:56 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-17 17:54
Posts: 29
Location: middle of nowhere
Nei vienas is pateiktuju variantu man netinka :P

Susidomejau, nes norejosi kazko kitokio, kazko neiprasto ir dar niekada anksciau nematyto, negirdeto, kazko kas audrintu mano vaizduote... Fantastika tam puikiai tiko :D

_________________
Consequences catastrophic


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-19 13:17 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Samoningai pradejau turbut 6oje - 7oje klaseje (93-94 metais) nuo Eridano knygu. Anksciau paskaitydavau ir Zenito, bet kazkaip nelabai atkreipdavau demesio i tai, kad cia fantastika, ta prasme, zanras nebuvo svarbus, svarbu buvo, kad idomu butu, o tuo metu paaugliui idomiu knygu daug nebuvo... Visa nuotykine klasika jau buvau "surijes".

Daugmaz tuo pat metu draugelis papasakojo ir apie toki girdeta ir jo jau isbandyta dalyka, kaip RPG. Zaidem pagal improvizuotas taisykles, veliau - kazkiek "Kariu ir Magu".

Na, o veliau, kai atsirado kompas namie, apie 97-uosius, prasidejo zaidimai... Ir tik normaliai atgeimines Might & Magic VI, as iki galo suvokiau, kas yra ta fantasy (nors pirmoji pazintis buvo Hobitas, vaikysteje :)

Na o apie 1999-2000, isivedus interneta, atradau lietuvos fendoma (sf_and_f@konferencijos.lt ... ech..)

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-19 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-27 15:20
Posts: 1300
Location: Kaunas
Kai dar buvau mažas, atsimenu, perskaitė man tėtis "Hobitą", "Miestą" ir "Kaukų draustinį". Nuo to manau viskas ir prasidėjo. Buvo namie dar iš "Zenito" kelios knygos, kelios "Eridano", dar keli žurnalai "Fantastika ir detektyvas" bei "Kaukas". Tad ėmiausi darbo nedelsdamas. O kai pradėjau, tai ir nesustojau. Nors žinoma pirmoji fantastika buvo Haufo ir anglų pasakos :)

_________________
oh yes it's me me me me me, i'm here, yes it's meeeeee


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-19 18:34 
Offline
User avatar

Joined: 2005-05-25 1:00
Posts: 90
Location: Telsiai
Prisiminiau ir savo atvejį. Dar mokindamasis pirmoje klasėje namuose aptikau keistą iliustruotą knygelę, kuriuoje buvo vaizduojamos Mėnulio kolonizavimo vizijos. Paveiksliukai taip patiko, kad dar tais pačiais metais sukūriau primityvų Mėnulio peizažą su raketa. Po kelių metų, būdamas vienoje iš Girulių sanatorijų bibliotekoje aptikau iliustratyvią knygą apie susidūrimą su marsiečiais, kurie priminė skruzdeles. Ta knyga vaizdavo žemiečių apsilankymą Marso planetoje. Piešiniai atrodė patraukliai, o pačios knygos negalėjau perskaityti, nes ji buvo parašyta rusiškai. Tačiau iliustracijos padarė nemenką įspūdį.
Panašiu metu pradėjau kurti fantastinius žemėlapius (1980 m.). Apie 1984 metus parašiau vienos planetos kolonizacijos istoriją, ją iliustruodamas piešiniais. Netrukus pradėjau skaityti įvairias pasakas ir "Zenito" serijos knygas.
Didižiausią įtaką padarė draugai, kurie šiltai priėmė mano pirmuosius fantastinius žemėlapius, pradėjo ir patys kurti.
Iš tėvų pusės niekada nesusilaukiau šilto pritarimo, kad domėčiausi fantastika.
Nemenką įtaką kūryboje ir kitoje laisvalaikio veikloje paliko fantastinės knygos ir negausiai rodyti fantastiniai filmai. Jie ir įtakojo pradinį susidomėjimą fantastika apskritai.

_________________
gimstantys zombiai pasirodo nakčia...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-19 20:05 
Offline

Joined: 2003-03-17 21:55
Posts: 1123
Location: Vilnius
Fantastika susidomejau gudziais "Videokauko" laikais. Klarko laidos, "pasakeles is rusio", "prieblandos zona" matyt ir paskatino perskaityt vienintele namuose buvusia fantastine knyga - H.Harisono "Plienine ziurke" :boogie:
Nu tada ir uzsikabliavau, pirmiausia perskaiciau visa Verna ir Velsa, tada atradau si foruma - isitraukiau i fendoma.

_________________
Kentek, kazoke, - atamanu tapsi


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-19 20:11 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-27 15:20
Posts: 1300
Location: Kaunas
Į kažkokią veiklą įsitraukiau irgi forumo dėka :) Su žaidimais supažindino prieš kokius 3 metus draugas iš Olandijos, bet jau anksčiau bandydavau kurti savo žaidimus "Hobitą", "Pelenoro mūšį" ir pan. :)

_________________
oh yes it's me me me me me, i'm here, yes it's meeeeee


Top
   
 Post subject: hehe - aktuali tema :)
PostPosted: 2005-06-19 21:02 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Aishku, pirmiausia fantastines knygos arklishkom dozem.
Bet buvo ir "prieshistore" - tevas mego lankytis ivairiose 'beveik fantastinese' paskaitose (ufo, sniego zhmones, Bermudu trikampis ir Nese, poltergeistai ir dar galybe visokiu velniavu...) ir namie mamai ilgai ir idomiai perpasakodavo tas paskaitas. Ash, zhinoma, klausydavausi ausis pastachius, net kai dar nejau i mokykla. Tai paskui kazhkaip visai normaliai ir i fantastine literatura "pershokau" :D
O veliau: kuryba, karmagiai, D&D, GURPS, mtg (maazhai - skriaga as, pagailejau bapkiu kortikem), LRPG... Ish shiu beliko tik kuryba :(

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-19 21:56 
Offline
User avatar

Joined: 2003-12-06 16:05
Posts: 117
Location: Vilnius / Klaipeda
man irgi netinka nei vienas paminetu - o kur variantas "paskatino kiti gimines t.y. brolis, sesuo, trecios kartos pusbrolis ir t.t."? :lol:
taigi taigi mano atveju viskuo kaltas vyresnelis brolis su savo perkamnu Eridanu, MIRC'ais ir visokiais muzikos meetais, kur netycia susipazino su J.Zilinsku. Pastarasis ir itrauke mus i shita bezabrazija.. :D aciu jam
:nimb:

_________________
Not evil, not nice, just plane crazy...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited