Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-19 8:52

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page « 1 2 3 4
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-29 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Bangi,

Sutiksiu del keliu dalyku:

- mazi zurnaliukai is tikro dazniausiai neuzsiims pasirasyti kontrakto. Kas po to gali ikasti tiek zurnaliukui, tiek autoriui (priklausomai nuo to kieno copyrightas bus uzdetas zurnaliuke ir ar bus pasirasytas copyrighto perdavimas).

- daugumoje atveju, net jei autorius (ar zurnalas) pazeidzia sutarti, nieko neivyks, nes tiek vienas, tiek kitas neturi pinigu teistis. Greiciausia kita puse nieko nepastebes, o jei ir pastebes, tai blogiausiu atveju bus apsimetyta negraziais zodziais.

- apie vertimus atskira kalba ir juos spausdinantys is tikro visu teisiu reikalauti negali. Kitas klausimas, ar autorius turi teises leisti ta vertima spausdinti, bet tu manau ja turejai. :)

O kontraktai vis tiek gerai :) Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-29 15:47 
Offline

Joined: 2006-05-28 23:07
Posts: 9
Location: Stokholmas,
Maumaz wrote:
Bent jau įvestumėte normą "arba anksčiau, jeigu išparduota didžioji tiražo dalis".
Čia parašiau "bendras taisykles", o jei autoriui svyla... dažniausiai ir naudojama ši formulė. Visada galima tartis asmeniškai, kaip kad daroma su Maumučiu. ;)

O tai, kad leidžiame spausdinti kūrybą vėliau kitur, yra mūsų nuostata išplaukusi iš tų laikų, kai pirmųjų GLFų vos ne 50% sudarė DR-ose spausdinti kūriniai. Ir jos tebesilaikome iki šiol. Kodėl mes turėtume trukdyti žmogui garsintis platesniu mastu?

Raganos visada dėkingos ir už gražius žodžius, ir už gerą kritiką. Tad išsakykite savo mintis, gal ne visada mes atsakysime asmeniškai, bet tikrai visada perskaitysime ir įvertinsime.


Last edited by Audrone on 2006-05-29 15:58, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-29 15:51 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
Na, Rusijos ir Ukrainos atveju - tai vertimas buvo mano paties.
Kitais atvejais - buvo kreiptasi (kaip tai paprastai ir vyksta su vertimais) leidimo išversti ir publikuoti.
manau, kad išvis visas ginčas kilo dėl tavo neatsargiai pavartoto termino "visos teisės".

Už taiką visame pasaulyje bangis

P.S. Nieko neturiu prieš kontraktus.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-29 15:58 
Offline
User avatar

Joined: 2003-07-03 11:23
Posts: 638
Location: Vilnius
Audrone wrote:
Pakeisti DR išvaizdą nėra lengva, nes mūsų pavadinimas ir logo yra tokio stiliaus... kad kaip tą viršelį bekeistum atrodo... nerimtai. O keisti pavadinimą - tuo pačiu ir logo - nesinori.
Jusu stilius anei kiek netrukdo pakeitimams. Logo yra puikus toks koks jis yra. Bet jo buvimas neipareigoja per visa virseli det ta keista kryziu, kuris parado tik tiek, kad bloskia visa zurnalo stiliu i sovietmecio tautine leidyba.
Audrone wrote:

Dizainą riboja menkas lietuviškų šriftų pasirinkimas.
Uz sita fraze ant tamstos turejo pasipilt akmenu krusa is giedro dangaus. Ir dar zaibas trenkt.
Pirma - ne sriftu kuriams dizainas.
Antra - pasaulyje yra tik 5 tikri sriftai. Svarbos ir prioriteto seka butu:
Times, Helvetica, Garamond, Futura, Frutiger. Visi jie jau pries ledynmeti buvo sulietuvinti. Ir tai jie valdo pasauli. Ir taip bus visada. Visa kas yra geriausio yra padaryta ju pagrindu. Visi like keli milijonai sriftu yra tik priedas prie softo lygiai taip pat nereikalingi kurybai kaip ir kokie Corel clipart'ai.

Kazkada su Lina jau kalbejom apie galimybe pagelbet DR kuryboje. Ir su Gintaru jau snekejom apie iliustracijas. Prie progos galiu pateikt ir pasiulymu kaip su esamu DR logo padaryt zurnalo virseli patrauklesni.

_________________
Kai aš mažas buvau, šile ožius ganiau.
Nieks manes nepažino, oželiu vadino...


Bungalo Art Gallery


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-29 16:48 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
aš tau dar truputį nekantriai įsiterpt norėčiau, - būt gerai, kad raganos nelauktų, kol pasisiūlę padėti dar ir dar kartą primins tai (kol galų gale pamirš, žinau gi), o duotų suformuluotą užduotį.
aš sakau, kad galiu paredaguot, - atsiųskit tekstą.
bungalo nori užsiimt stilium, - tegu padaro viršelio eskizą.
raimondas nori paaiškint apie visas teises... ai, čia kitas klausimas 8)

[gal kitam numeriui praverstų viena kita paskaita, kuri buvo skaitoma konvente? aš, pvz., konvente buvau, bet ne viską mačiau. "Arabiški motyvai astronomijoje" gal būtų visai įdomu, aišku, jei ten nereikia rodyt visko ant žvaigždėlapio:].


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-29 16:59 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Klia wrote:
aš tau dar truputį nekantriai įsiterpt norėčiau, - būt gerai, kad raganos nelauktų, kol pasisiūlę padėti dar ir dar kartą primins tai (kol galų gale pamirš, žinau gi), o duotų suformuluotą užduotį.
aš sakau, kad galiu paredaguot, - atsiųskit tekstą.
Nori darbo?;) Gal dar vieną G. Pančenko straipsnį, pvz.?;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-29 17:01 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
eik švilpt:] tiek laiko aš neturiu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-30 23:18 
Offline

Joined: 2006-05-28 23:07
Posts: 9
Location: Stokholmas,
Bungalo wrote:
Jusu stilius anei kiek netrukdo pakeitimams. Logo yra puikus toks koks jis yra. Bet jo buvimas neipareigoja per visa virseli det ta keista kryziu, kuris parado tik tiek, kad bloskia visa zurnalo stiliu i sovietmecio tautine leidyba.

Jo, pamenu padariau gal 6 galimus naujus viršelius, išsirinktas buvo būtent šitas, su "kryžiumi". Kai balsuoja kokios 6-8 personos, mano, kaip ir šuns, balsas į dangų neina...
Quote:
Pirma - ne sriftu kuriams dizainas.
Turėjau omeny ne viršelį...
Quote:
Kazkada su Lina jau kalbejom apie galimybe pagelbet DR kuryboje. Ir su Gintaru jau snekejom apie iliustracijas. Prie progos galiu pateikt ir pasiulymu kaip su esamu DR logo padaryt zurnalo virseli patrauklesni.
Labai gerai! Pasiūlymą dėl viršelio mielai priimu - daryk, pažiūrėsim. Toliau pereinam į asmeninį susirašinėjimą - galėsim aptarti daugiau, ką galime kartu nuveikti. Jei susitarsim ;) tai, ko gero, greit sveikinsiu ir Bungalo su naryste DR redkolegijoje. :)

P.S. Asmeniškai parašysiu rytoj - šiandien lūžtu iš nuovargio.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-30 23:40 
Offline

Joined: 2006-05-28 23:07
Posts: 9
Location: Stokholmas,
Klia wrote:
būt gerai, kad raganos nelauktų, kol pasisiūlę padėti dar ir dar kartą primins tai, o duotų suformuluotą užduotį.
Klia, suprantu, jog šiuo metu yra laiko/norisi imtis darbelio, bet mums reikia, kam sugrįžti į namus, kam apsikasti su darbais ir apsižiūrėti iš viso, ką kitam numeriui turime. Darbo duosime, bet ne va taip staigiai, nes asmeniškai aš noriu pamiegoti bent vieną kartą kokia 10 val. po 2 bemiegių mėnesių. Atsiprašau, kad rašau apie tokius dalykus, noriu tik kad suprastumėte, jog DR leidžiamos ne iš neturėjimo ką veikti... ;) ir turėtumėte šiek tiek kantrybės, jei nesuskubame staigiai atsakyti.
Quote:
gal kitam numeriui praverstų viena kita paskaita, kuri buvo skaitoma konvente? aš, pvz., konvente buvau, bet ne viską mačiau. "Arabiški motyvai astronomijoje" gal būtų visai įdomu, aišku, jei ten nereikia rodyt visko ant žvaigždėlapio:].
Klia, pasiūlymus priimu ir siūlau pereiti į asmeninį susirašinėjimą.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2009-02-11 15:59 
Offline

Joined: 2009-02-11 0:28
Posts: 9
Man norėtųsi ne vien žodžiais, bet ir šiek tiek darbais pasisakyti. Šios temos pradžioje kažkas minėjo, kad svetainės
http://www.qedata.se/dr/index.htm
dizainas prastas.
Jei tiksliau - ten iš viso dizaino nėra. Na, bent jau kažko panašaus į šiuolaikinį...

Todėl siūlau paprastą dalyką - savo pagalbą perkuriant puslapio dizainą, logotipą ir (jeigu reikia) administracinį varikliuką.

Pats programuoju ir piešiu, todėl žinau, ką reiškia programuotojo bei dizainerio paieškos.
Jeigu kažką sudomino pasiūlymas, čia mano paskutinių apipavidalintų svetainių sąrašas:

www.iliuzija.net (asmeninė, dizainas+programinis atlikimas)
www.flax.lt (dizainas+programinis atlikimas)
www.zaliazole.lt (dizainas)

Aš fantastuose esu naujokas, nors kitur (rašykuose ir ŽŽ ) senbuvis kaip reikiant. Todėl nelabai žinau, kas čia pas jus reikalus tvarko. Todėl, jeigu ką nors sudomino mano pagalba, susisiekite su manimi.

Atsiprašau už savireklamą.
Jeigu kam nors tai pasirodys pernelyg įžūlu, ištrinkite...

_________________
Nevarykit iš šprotų...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page « 1 2 3 4

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited