Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 15:00

All times are UTC+04:00




Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 82 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 10:39 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Pasikartosiu.
Jei fantastikos forumas yra vieta, kurioje reikia kitus mokyti rasybos, kalbesenos, meiles tevynei ir pagarbos kalbai. Jei tai vieta kur vieni turi primetineti kitiems savo poziuri del meiles ir pagarbos kalbai (tautininkai cia visi kazkokie), tai tada reikia grieztai tvarkyti visus tuos nuo larpo rimtus zmones atbaidancius rasliavotojus. Butinai...

Tvarka bus!!!

_________________
The cake is a lie


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 10:43 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Rašymas slengu ir tyčinis kalbos darkymas - tai saviraiškos būdas. Neatimkime gi šio būdo iš tų, kas nemoka kitaip įtvirtinti savęs kaip individo 8)
Tai tiesiog tokia stadija. Visi "suaugusieji", kurie gina slengą ir chatish šioje temoje, patys jų nevartoja arba vartoja tikrai nuosaikiai. O labiausiai tuo piktnaudžiauja paaugliai po 11-15 metų, kurie jaučia stiprų nepilnavertiškumo kompleksą kitų forumo vartotojų atžvilgiu, taigi bando pasireikšti bent jau laužydami taisykles - parašytas ir neparašytas. Well, tokiu atveju juos bent jau kažkas pastebi, o būtent siekdami to žmonės gi ir rašo į forumus. Vartotojai, kurie sugeba parašyti kažką protinga, galų gale patys yra suinteresuoti, kad juos suprastų, taigi ir rašo taisyklingai. Taigi kalbos kraipytojai arba neužsibūna forume per ilgai, arba išauga iš to, kai jų bagažas sudaro bent 100 postų.
Žinoma, yra išimčių, bet jos tik patvirtina taisyklę.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 10:44 
Offline
User avatar

Joined: 2003-02-28 15:21
Posts: 248
Man tai daugumoj chia viskas skamba kaip, Mesainininku, Laidabraukininku, vaizduoklinininku ir spirdininku, pasireishkimeliai, visai netinkantis didelei dalei forumo temu, nes:

Punks not dead, ishtaisykime i Punks are not dead, ir perrashykime visus uzhrashus ant sienu.

Pasizhiurekit i shizzaro sudarytus fantastiniu zhaidimu slengo zhodinelius, ten tikrai dauk kalbos darkymo, kruva barbarizmu ir panashaus shlamshto, bet atsigaukit, chatai ar chatiniai pokalbiai zhaidzhiant zhaidimus vienintelis budas, kai fantastikos megejai tuo uzhsiimantys bendrauja su uzhsieniechiais , su jais pliurpia ar konsltuojasi, kadangi daugume forumo skaitytoju tarpusavy bendrauje tik cyber erdveje, naturalu kad shitom temo norisi shnekt iprastu budu.

Del , perdaug klaustuku, shauktuku ir panashiu dalyku, nu jofana taigi emocijas reishkiam, taigi uzhdrauskim ir :),:],;];) :P, :D,

nezhinau neteisinga chia kazhkas, man atrodo motyvas shitos diskusijos slypi ne kalbos ginime, o nore papezeti...

_________________
FAK ze spellingz!


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 11:05 
Offline
User avatar

Joined: 2004-03-12 17:17
Posts: 159
Location: Vilnius
LOKI wrote:
chatai ar chatiniai pokalbiai zhaidzhiant zhaidimus vienintelis budas, kai fantastikos megejai tuo uzhsiimantys bendrauja su uzhsieniechiais , su jais pliurpia ar konsltuojasi, kadangi daugume forumo skaitytoju tarpusavy bendrauje tik cyber erdveje, naturalu kad shitom temo norisi shnekt iprastu budu.
Kažkaip netikiu, jog tas įprastas bendravimo su užsieniečiais būdas - lietuvių kalba be lietuviškų raidžių ir su klaidomis. Tiesiog juk galima vienur bendraut vienaip, kitur - kiek kitaip. Kaip jau minėta, priklausomai nuo to, ar nori bendrauti su didesne ir įvairesne grupe, ar su siauru ratu.

_________________
Tai ne paprastas žiedas, o kažkoks prietaisas! – Z.Bobyr


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 11:12 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Klia wrote:
brangieji, sunku rasti bet kokį interneto forumą, kur žmonės rašytų dešimtukui.
Atrodo tokių radikalių reikalavimų niekas ir nekelia, ir tai daug sykių iš moderatorių pusės buvo pakartota. Nebent kam nors sukėlė problemų perskaityti tuos žodžius, nes jie užrašyti, kaip nebūtų keista, lietuviškomis raidėmis.
Klia wrote:
blogiausia, kas išryškėja užjudinus šią temą, - kad analfabetizmas ginamas kaip teisė ar laisvė ir dangstomasi pareiškimais, jog savo gimtosios kalbos gerbti nebūtina. deja, šitaip tik pats žmogus pasirodo tokiu, kurio gerbti nebūtina. ir tai tampa problema, išeinančia už forumo ribų.
tai gal ir nespręskime jos čia.
Va būtent tas ir man labiausiai "užkliuvo". Niekas (tikiuosi) šiam forume neverčia ir nevers mokytis kalbą ir super duper taisyklingai rašyti, bet, pasikartosiu, piktybinis kalbos niekinimas ir darkymas bent iš mano pusės čia toleruojamas nebus.

Chatų stiliumi galima ten ir rašyti, o pradėti piktintis, jog taip kaip ten, vai vai, negalima rašyti visur, nes esi, matote, taip įpratęs, tad jautiesi nuskriaustas ir per prievartą mokomas pagarbos ir meilės savo kalbai ir tėvynei... Ką gi, galima piktintis.

Ir tai, kad čia fantastikos forumas, nereiškia, jog jis kartu turi būti ir analfabetų bei kalbos chamų forumas. Tai visai nesusiję dalykai ir pomėgiu dangstyti savo nenoro ar tingulio rašyti lietuviškai nederėtų.
Larp-o kalbinės problemos, atvirai pasakius, man giliai dzin, nors, nuomonė, jog pažvelgus į ten vyraujantį bendravimo stilių žmogui iš pašalies veikiausiai susidarys įspūdis jog ten linksminasi mažvaikių šaika, manau, iš dalies teisinga.
Na, tegul patys larperiai rūpinasi savo pomėgio įvaizdžio reikalais, bet forumo "Literatūros", "Diskusijų" ir pan skyriuose demokratijos kalbos atžvilgiu nebus. Jei forumo dalyviui sunku įdėti bent šiek tiek pastangų, o vietoj to jis reikalauja, kad būtų šokama pagal jo įpročių dūdelę - susitarti bus sunku.


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 11:35 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Na, va dabar jau aiski pozicija :) Tada butu malonu sulaukti is forumo moderatoriu taisykliu, kuriose butu nurodyta kaip galima rasyti, o kai ne. Pavyzdziui as dabar nebezinau, ar Gedas istrins mano posta del to, kad lietuvisku raidziu nevartoju ar ne? O noretusi is anksto suzinoti :)

_________________
The cake is a lie


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 12:02 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Simas wrote:
Na, va dabar jau aiski pozicija :)Tada butu malonu sulaukti is forumo moderatoriu taisykliu, kuriose butu nurodyta kaip galima rasyti, o kai ne. Pavyzdziui as dabar nebezinau, ar Gedas istrins mano posta del to, kad lietuvisku raidziu nevartoju ar ne? O noretusi is anksto suzinoti :)
Malonu, kad įžvelgėt teigiamą momentą, nors, kaip matau, mano požiūris jums ir nėra priimtinas. Aiškumas visada gerai, bet mane stebina besipiktinančiųjų kalbos gynėjais sugebėjimas nežinia kiek kartų nepamatyti ir neperskaityti to, ką redklolegos rašė jau ne sykį (pacituosiu, pvz., Maumą):
Maumaz wrote:
Ir, pakartoju, kalba eina ne apie elementarias gramatines klaidas, ne apie šveplavimą, o apie piktybišką kraipymą, kai tam nėra jokio reikalo.
Kurti specialiai naujų taisyklių nemanau kad reiktų, nes, mano nuomone, esama situaciją pakankamai apibrėžia ir "Prašymų lankytojams" 1-2 punktai.

viewtopic.php?t=2214


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 12:33 
Offline
User avatar

Joined: 2003-07-03 11:23
Posts: 638
Location: Vilnius
Bliamba... Sesi puslapiai puikaus foruminio popieriaus :blahblah: tik tam, kad issiaskint, kad viskas yra gerai taip kaip yra!
:rofl:

_________________
Kai aš mažas buvau, šile ožius ganiau.
Nieks manes nepažino, oželiu vadino...


Bungalo Art Gallery


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 12:35 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Iš esmės taip. 8)


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 2006-06-08 13:19 
Offline
User avatar

Joined: 2004-03-12 17:17
Posts: 159
Location: Vilnius
Na, jei yra netinginčių, galima daryti kaip pas tolkinistus: mandagiai PM aiškinti, jog būtų labai gražu ir malonu, jei būtų rašoma tvarkingiau, ir visur cituoti "ąčęėįšųūž valdo". Taip pat turime specialią temą su žinute, kurioje yra visos specifinės raidės, mažosios ir didžiosios, kad lietuvybės tikrai neturintieji, bet sugebantys kopijuoti galėtų nesikankinti, ieškodami jų tekstuose. Bet turbūt tai efektyvu, tik kol narių ne itin daug :)

_________________
Tai ne paprastas žiedas, o kažkoks prietaisas! – Z.Bobyr


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 82 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited