Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 14:12

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-06 15:23 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Lord Sauron wrote:
Aivarai, IMO tu per daug imi į galvą. Neformatas lietuvoje visada buvo nepriimtinas, patikėk metalistu su daugiau nei dešimties metų stažu. Tiesiog nereikia kreipti dėmesio į runkelius - aš asmeniškai nesiruošiu teisintis prieš nieką dėl SAVO laisvalaikio ir pomėgių. Pamenu viena mano bedradarbė vis mane mėgino įtikinti, kad "skaitau nesąmones", o pati kaifuodavo skaitydama spaudą, tipo "Akistata", "Detektyvas" ir panašius laikraščius su smulkiais aprašymais kaip kas ką nužudė ar išprievartavo. kai aš jai šitą faktą pakišau po nosimi, ji nustojo su manimi sveikintis, bet į protą atvesti irgi daugiau nemėgino. :-P
Man tokie dalykai elementariai įdomųs. Dėl neformalų ir t.t. Pats savo mažuose kėdainuose turėjau užsitarnavęs UFO pravarde (Tipo nežmogus). Atvažiavau studijuoti į Vilnių ir pavardė numiro garso grečiu nors aš jos ne slėpiau nei gesinau. Tiesiog labai nebeatitikau nežmogaus tipą :).
Vėliau susipažysti su naujiais žmonėmis ir su jų požiūriais ir sužinai krūvas įdomių smulkmenų: vienas bendradarbis visur pasirašinėja Kzino pravardę kuria išgrėbė iš kažkokio fantastinio romano kuriuos gal vaikystėje ir skaitė. Kitas labai iš aukšto žiūri į tai kaip į žemesnę kūrybą nors pats pasinėręs į neformalų pankų judėjimą. Trečias pasirodo ir dabar su malonumu žiūri visus tuos dalykus ir jei žinotų apie fandomą greičiausiai būtų jo dalis. Kitas žmogus avantura jam įdomu labai daug visko ir jis niekaip nespjauną į fantastiką tiesiog prie jos neapsistoja. Dar kitas priima jos egzistavima normaliai tik jam įdomu visai kiti dalykai ir tam jis neturi laiko.

Taip jau yra kad tas neformališkumas yra iš dalies mitas kuriamas pačių fantastų. Yra nemenka dalis žmonių kurie tai vertina neigiamai, bet kaip pats pastebėjai nesunkiai galima nurodyti į neigiamus jų pačių pomėgius. Tačiau žmonių kurie laiko fantastika nesamone pagal nutylėjimą kiekis mano galvą smarkiai kritęs. Daugieliui tai tik dar vienas Literatūros tipas (Gal ir kitas terminas čia tiktu). Todėl jie nesigilina į jį ir nedaro iš to gyvenimo stiliaus. Tiesiog perskaito kokį PFAF'o serijos romaniuką laikas nuo laiko. Pabėgioja kokį geimą ar panašiai. Nueina į Filmą... Ir nei galvoja nei nori eiti į viskokius Conus. Ar dėl to jie tampa antrarūšiai?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-06 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 2005-12-23 12:44
Posts: 171
Location: Vilnius - Utena
Quote:
tik idomu, vat kiek zmoniu, katrie galetu galbut prisijungti prie fantastu atsisako tos minties vien pasiskaite ne kuriu susireiksminusiu irgi narcizizmu serganciu personu pareiskimu?
Suprantu, kad akmenėlis, tik nesuprantu į kieno daržą jis mestas?
Quote:
Daugieliui tai tik dar vienas Literatūros tipas (Gal ir kitas terminas čia tiktu). Todėl jie nesigilina į jį ir nedaro iš to gyvenimo stiliaus. Tiesiog perskaito kokį PFAF'o serijos romaniuką laikas nuo laiko. Pabėgioja kokį geimą ar panašiai. Nueina į Filmą... Ir nei galvoja nei nori eiti į viskokius Conus. Ar dėl to jie tampa antrarūšiai?
Jokiu būdu ne. Čia jau klausimas kitoks - ar jie patys save laiko fantastais? Bet man nepriimtinas joks etikečių klijavimas. "Čia GEIMERIS turbūt?!" - (c) Shizzaras per spektaklį, skirtą Dorado jubiliejui... :rofl:

_________________
Cinikas - žmogus, turintis įžūlumo matyti pasaulį tokiu, koks jis yra.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-06 16:27 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Nu ką jau čia padarysi, jei yra idealistai ir yra tiesiog vartotojai. Fleimeris-Flooderis teisus: fantastų judėjimas yra totali nesąmonė, nes ten pilna narcizų, kurie verčia bendrauti su tais, su kuo nesinori bendrauti. Bet kokia ideologija riboja asmens laisvę. Geriau jos neturėti - gyventi lengviau.

Kas liečia pirmarūšius ir antrarūšius :-) Palikite tokį skirstymą tiems, kam jo reikia, kad įtvirtintų save kaip individą. Jei tam, kad pasijustu pilnaverčiu, konkretus asmuo turi jaustis pranašesnis už žydus, fantastus, ubagus, mėgstančius vartoti alkoholį, nevartojančius alkoholio, negalinčius rauti nuo krūtinės bent 50 kg, nemokančius išm%£$ti ant sniego savo vardo ar dar ką nors, tai tegu sau laiko vieną ar visas aukščiau minėtasias grupes antrarūšiais. O "tr00" ir "netr00" fantastai mano supratimu gali egzisuoti tik šitos temos kontekste. Ji, kiek pamenu, vadinasi "Fantastika Lietuvoje mirusi", and my point is - aktyvių fantastikos mėgėjų (aka fantastų) virtimas neaktyviais (aka besidominčiais) yra tiek šito "mirimo" priežastis, tiek pasėkmė. Vadinkit juos tr00 ir netr00, jei nuo to jums bus lengviau.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-06 16:57 
Offline
User avatar

Joined: 2005-12-23 12:44
Posts: 171
Location: Vilnius - Utena
Quote:
aktyvių fantastikos mėgėjų (aka fantastų) virtimas neaktyviais (aka besidominčiais) yra tiek šito "mirimo" priežastis, tiek pasėkmė.
Aleliuja :pasikart:

_________________
Cinikas - žmogus, turintis įžūlumo matyti pasaulį tokiu, koks jis yra.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-06 17:01 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Lord Sauron wrote:
Aleliuja :pasikart:
Amen...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-06 20:31 
Offline
User avatar

Joined: 2005-12-23 12:44
Posts: 171
Location: Vilnius - Utena
http://ziza.ru/2006/09/05/Dragon-Con-2006-15-foto.html
Galite nagus nusikramyti iš pavydo :P


Top
   
 Post subject: uhu
PostPosted: 2006-09-06 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Lord Sauron wrote:
http://ziza.ru/2006/09/05/Dragon-Con-2006-15-foto.html
Galite nagus nusikramyti iš pavydo :P
Heheh :lol:
Na, senuose konuose buvo tradicija gamint kaukes/daryt kaukiu eisena per miesta, bet paskui ji pamiro :(
Shiaip, jei ka, galima gi atgaivint :wink:

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-20 11:57 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-18 13:38
Posts: 277
Na Lietuvoj fantastika nemirus. Bet rusisku knygu tikrai daugeja ,bet ka darysi kad rusu rasytoju daug o lietuviu mazai.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited