Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 3:09

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-20 10:35 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Šiaip ciklas įdomus bet man labai sunkiai sekėsi į jį ėsijausti...

Draugė įsigijo originalo kalba ir ten išlindo įdomųs faktas apie Sapą: jis visur naudoja viskius lotyniškus išsireiškimus ir tarmiškus pavadinimus bei žodžius ir niekur nedaro išnašų su paaiškinimais. Taigi skaitykite sau rusišką versiją kur yra visu red pastabos ir mėgaukitės :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-26 23:05 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Skaitau "Dievo karius" ir mėgaujuosi... Seniai patyriau tokį malonumą, skaitydamas fantasy.

Dėl paaiškinimų Sapas išsireiškė, jog kai kuriuos kantrus skaitytojas ras knygos gale, bet ne visus, nes "Autorius, kaip žinia, mano, jog nėra didesnio malonumo, nei raustis žodynuose, žinynuose ir enciklopedijose, tad atimti iš Skaitytojo šį malonumą nedera."

Dar viena, man l. patikusi citata (apie lenkų bajorus Čekijoje):

"Du Reinevanas pažino. O jei ir nebūtų pažinojęs, tai netruktų atpažinti: kaip ir visi lenkai užsienyje, svetimoje šalyje jie elgėsi triukšmingai, įžūliai, su demonstratyviu chamizmu. Kas, jų pačių manymu turėjo pabrėžti jų statusą ir aukštą visuomeninę padėtį."


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-27 9:28 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
puiki knyga. dristu pastebet, kad bent jau kol kas naujasis ciklas raganiu perspjauna be vargo. lenkiu galva pries autoriu ir verteja. taip puikiai ikomponuojama ir isnaudojama to laikotarpio kalbos ir metrasciu maniera :garbinti:

turint Europos istorija, kam reikia kurti kazkokius vidurzemius ir jojo klonus?

tik vat kodel, sap'o nuomone, brazauskas yra zemaitiskas vardas? :?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-27 19:11 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
gedas wrote:
Dar viena, man l. patikusi citata (apie lenkų bajorus Čekijoje):

"Du Reinevanas pažino. O jei ir nebūtų pažinojęs, tai netruktų atpažinti: kaip ir visi lenkai užsienyje, svetimoje šalyje jie elgėsi triukšmingai, įžūliai, su demonstratyviu chamizmu. Kas, jų pačių manymu turėjo pabrėžti jų statusą ir aukštą visuomeninę padėtį."
Baisus OT: Istoriniu poziuriu tai gal ir tikslu, bet jei tai aliuzijos i dabarti, tai Sapkovskis neteisus. Kiek esu sutikes lenku uzsienyje, jie visi labai malonus ir padorus zmones. Ko deja negaleciau pasakyti apie lietuvius.

Jei jau sitaip giriama, gal reikes vis delto isigyti ir perskaityti ta nauja cikla. :wink: Nors turbut palauksiu kol jis bus pabaigtas.

Jesce Polska nie sginela Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-27 21:21 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
Raimondas wrote:
Baisus OT: Istoriniu poziuriu tai gal ir tikslu, bet jei tai aliuzijos i dabarti, tai Sapkovskis neteisus. Kiek esu sutikes lenku uzsienyje, jie visi labai malonus ir padorus zmones. Ko deja negaleciau pasakyti apie lietuvius.
kiek supratau, turimas omeny istorinės aliuzijos į "europietiškuosius Sarmatus", ar ne taip jie save vadino? šiaip, nors ir baisus OT, bet dėl turistų tautybės ir chamizmo ryšio niekada nesutiksiu - lygiai taip pat argumentuotai, kai buvau visiškas mažametis (6-7) nekenčiau rusų ar vokiečių už okupacijas.nors būtent lenkų turistai tyčiojosi iš čekų garbės sargybos kario Prahoje (sutapimai, gyvenimas vieni sutapimai). man asmeniškai buvo gėda, kad buvau 100m spinduliu.
bet kokiu atveju, tyčiojosi ne lenkų tauta, o 15 atgrubnagių. mes gi irgi turim Paksą, bet tai nereiškia, kad visi paksai.

_________________
musu utilitariniame pasaulyje titanai tam ir egzistuoja, kad butu galima patogiai stoveti ant ju peciu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-27 23:19 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Raimondas wrote:
Baisus OT: Istoriniu poziuriu tai gal ir tikslu, bet jei tai aliuzijos i dabarti, tai Sapkovskis neteisus.
Tai ne aliuzijos, o autoriaus ironija (galų gale jis pats lenkas), nesupraskit taip tiesmukai. Be to, aprašoma situacija vyko 1427-aisiais, Prahoje.
Nors, kad lenkų bajorai užsienyje (o ir namie) tais laikais garsėjo triukšmingu bei įžūliu elgesiu - jokia paslaptis.

Abu romanai (pirmasis vadinosi "Kvailių bokštas") rekomenduotini gal ne tik (veikiau ne tiek) fantasy, kiek istorijos mėgėjams, jiems jie turėtų būti tikras saldainiukas. Kiek spėjau pastebėti, Sapo gerbėjai iš esmės skilo į dvi dalis - vieni tvirtina, kad jis "nusirašė" ir nebesukurpia padorios fantasty, kiti, labiau vertinantys autentiką, teigia, jog šios dvi knygos - kur kas geresnės už visus ankstesnius jo darbus.

O kad patiktų Raimondui, žinant mūsų skonio skirtumus - labai abejoju.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-28 15:23 
Offline
User avatar

Joined: 2003-11-11 15:06
Posts: 209
Location: Kaunas
Buvo šita knygelė Kaune, CK, bet tik tol, kol aš ten atėjau.

Perskaičiau su dideliu malonumu. Istorinių aliuzijų ten daugybė, tik gal kiek giliau paslėptų, vien ko vertas naujas komunizmo išvedinėjimas, ir šiaip, daug nuorodų į 1917 Rusijoje. O Brazauskas matyt buvo vienintelė lietuviška pavardė, kurią autorius sugebėjo prisiminti. (toje vietoje juokiausi bent pora minučiu, tokiam personažui toks slapyvardis ... :) )

_________________
Gyvenimas kenkia jūsų sveikatai. Darykite išvadas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-28 16:01 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Tomas :P wrote:
Perskaičiau su dideliu malonumu. Istorinių aliuzijų ten daugybė, tik gal kiek giliau paslėptų, vien ko vertas naujas komunizmo išvedinėjimas
...na, visos darn eperskaičiau, bet su "komujnizmu" vienoj vietoj jau susidūriau, neblogai papokštauta.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-12 13:46 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
idomu ar nors vienas sios knygos gerbejas dalyvautu LARP pagal sia knyga?
ar kaip ir dauguma knygu ji verta tik paskaitymo, bet ne isijautimo i aprasyta pasauli ir jo veikejus?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-12 14:14 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
knyga yra gera, isijautimo irgi netruksta. bet va i larp'a neiciau. kita vertus, i larp'a as apskritai neiciau :lol:


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited