Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 15:46

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 9 posts ] 

Pas ką lieka veikėjo lapas?
Pas Meistrą 62%  62%  [ 24 ]
Pas Žaidėją 15%  15%  [ 6 ]
Stebuklinga Snaigė / man patinka apklausos 23%  23%  [ 9 ]
Total votes: 39
Author Message
PostPosted: 2010-07-03 14:49 
Offline

Joined: 2008-10-12 14:34
Posts: 69
Location: Vilnius
Kaip ir temos pavadinime:
Pas ką lieka veikėjo lapas tarp sesijų?

Atlikau panašią apklausą tarptautiniame forume ir bus įdomu palyginti rezultatus.

Kaip suprantu, pagrindiniai argumentai palikti lapą pas meistrą: nebaisu pamiršti, galima naudoti veikėją kai nėra jo žaidėjo, saugo nuo sukčiavimo - lapo "pataisymų" tarp sesijų.

Argumentai už lapo likimą pas žaidėją:
Neeikvojamas žaidimo laikas advanceinant veikėją, taip pat, kai kurie žaidėjai buvo labai prisirišę prie savo veikėjo ir kai kažkas kitas naudoja jų veikėjus laiko tai vos ne įžeidimu.

Ką manote jūs?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-04 13:16 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
Balsavau, kad lieka pas meistrą, bet noriu pridėti vieną tokiod dalyko trūkumą( kuris bent jau man yra būdingas) - meistras pamiršta kažkurio žaidėjo charsheetą. Jei žaidėjai turi jiems išduotus charsheetus, tai jau jų problema, jei pamiršta, o kai aš dirbu su 5 veikėjais ir po to kažkuris lieka prie kompo namie - negerai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-04 23:15 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
Aš kažkada turėjau pasidaręs kopijas pradinio charsheeto, o orginalus palikęs žaidėjam, bet sistema neveikė, nes kopijų neprireikė ilgą laiką, o paskui jas kžkur užkišau ir jos atsiliko nuo veikėjų ;D

Šiaip niekada nebuvo, kad būtų pilnai kažkuris variantas, nes visada atsiranda vienas du kurie sako, kad geriau saugos saviškius veikėjolapius patys. Bet daugumą turiu pas save paskutiniu metu.

Apskritai tai manau šita problema - smulkmena ;D

O kaip tam tarptautiniam forume?

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-05 18:21 
Offline

Joined: 2008-10-12 14:34
Posts: 69
Location: Vilnius
Apklausą atlikau rpg.net forume.

Rezultatai tokie:

Pas žaidėją 45.07% (169)
Pas Meistrą 41.87% (157)
Stebuklinga Snaigė 13.07% (49)

Jei įdomu, diskusija čia

Ir jo, problemos kaip tokios nėra, bet keista buvo matyti kaip aršiai žmonės gynė vieną ar kitą pusę (aršiausi buvo "mano veikėjas yra mano ir tiktrai mano" šalininkai).


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-05 19:42 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
Hmz, todėl ir sakau, kad visada būna pora, kurie nenori palikti.

Realiai, geriau paglvojus, aš žiūriu į šitą klausimą ne kaip į problemą savaime, o į sprendimą poros miniatiūrinių problemų (kartais kitų tokių sąskaita):

problemelė, (mano mintis kur geriau laikyti, pas GM ar pas PC)

Žaidėjo neatėjimo atveju naudoti jo charsheeta (GM)
Žaidėjui pamiršus charsheeta (GM)
Žaidėjui pačytinus equipmentą ar status (GM)*
Reikia pakeisti veikėjo statistikas tarp sesijų, ten levelis ir panašiai (PC)
Žaidėjų metageimo prevencija (PC)**
Geresnio įsijautimo (PC (?))

Gal dar kažkas bet staigiai neprisimenu ;D

dar dėl * - šiaip geras klausimas, ar reikėtų tokius čytinimus gaudyt, kai permetamas skillopointas iš vienusr ktus tarp sesijų, ar numoti ranka? Man tai atrodo, kai Rpg yra kažkoks bendras activity, chytinimas toks kaip ir nerimtas dalykas, bet kai kurie gal tuo užsiima.
Asmeniškai pas mane niekada labai nežiūrėjau (tikiuos nepradės čia perskaitę labai kaitaliot visko ;D), bet yra buvę vieną kartą, kai pažiūrėjau į charsheetą, o ten dotai pertrinti ir perrašyti akivaizdžiai kitaip. Aš minėjau kad reiktų kai ką pakeist tame veikėjuj, kad jis veiktų, bet tikėjaus, kad man pasakys, ką pakeitė, nereikės pačiam nustebti. ;D

dėl ** yra vieno mano žaidėjo argumentas, kad kai žaidėjai pamato vieni kitų charsheetus (kas labai dažnai atsitinka, jei charsheetus saugau aš kaip gm, užtai, kad jie visi būna krūvoj ir aš specialiai jų neslapstau ir neišduodu kažkokia, sudėtinga tvarka, o labaiu žmonės susiranda saviškį, tai natūraliai akį užmest yra be problemų) jeigu žaidimas yra kažkiek kompetetyvus, jie pradeda skaičiuopt ką ir kaip kokiam konfliktui iškilus reiktų daryt. Žodžiu ruošiasi blogiausiam pagal tai ką žino.
Aišku metagame yra jau kita diskusija ;D

Tai tiek šiandien. ;D

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-06 16:01 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Mano nuomone, jokio skirtumo nėra. Dėl patogumo turbūt geriausia, jei viskas yra paliekama pas GM arba tiesiog ten, kur žaidžiama. Kai pats meistraudavau, absoliučiai visą reikalingą medžiagą, pradedant knygomis ir baigiant pieštukais, laikydavau viename krepšyje, taigi, kažko pamiršimo problema neiškildavo.
Vienintelis niuansas yra sistemos, kuriose egzistuoja daug „buhalterijos“. Kol kas vienintelis man žinomas pavyzdys – „Houses of the Blooded“, kur provincijos tvarkymas tarpuose tarp nuotykių užima pakankamai daug laiko, ypač jei turi daugiau nei vieną provinciją. Tokiu atveju galbūt prasminga leisti žaidėjams sutvarkyti tokius dalykus namie.

Dėl sukčiavimo – na, prirašyti naujus įgūdžius ar didesnius atributus tarpuose tarp sesijų tai taip vulgaru... Kur kas paprasčiau sukčiauti (ir mažesni šansai įkliūti) redaguojant lentelę žaidimo eigoje, pvz., „kūrybingai“ skaičiuojant ar naudojant patirties taškus. Taigi, tiesiog lentelių saugojimas pas GM problemos neišsprendžia.

Įdomi pastaba dėl „metageimo“. Taip, jei žaidžiama „žaidėjas prieš žaidėją“, tuomet svarbu apsaugoti veikėjo informaciją nuo kitų žaidėjų. Bet jei jau ši problema aktuali, tai GM tiesiog turėtų pasistengti dalindamas charsheetus, kad juos matytų tik tie, kam reikia. Kita vertus, gudresni žaidėjai ir taip jautriausią informaciją susirašo kitoje lapo pusėje, kad pašaliniai nematytų.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-06 23:00 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
ghoul wrote:
kažko pamiršimo problema neiškildavo.
man yra porą kart buvę, kai nubėgau vest sesijos be pagrindinės knygos abra be sasiusvinio su notes (paprastasi nesiojuos rulebooka ir knygute sau, kuriam nors buna charsheetai), kur buvo charsheetai, teko vaziuot iš pusiaukelės atgal, vieną kart žaidėjas pagriebė pakeliui veluodjantis ;D
Dar kokį kartą ar du pasimetė individualus charsheetas.
(Pvz po rpg fiestos namie nejudinęs krųvos tarp vežimo primyn atgal neradau guardsmeno)
Bet playeriai kiek man tekę susidurt pamiršdavo labai dažnai palyginus.

dėl buhalterijos, jo.

dėl chytinimo, tai taip, sakai "išgeriu light healing potion" tvirtu balsu ir meistras patiki, kad tokį turi ;D Neatsimenu kas šitą pasakojo, bet aš pats nebandžiau.

ghoul wrote:
Kita vertus, gudresni žaidėjai ir taip jautriausią informaciją susirašo kitoje lapo pusėje, kad pašaliniai nematytų.
Gudresni žaidėjai ingformaciją rašo paraštėse ir laiko charsheetą perlenktą, o rodo status tik meistrui ;D
dar gudresni atsiprintina charsheeta išplestąja versija, visada tokių būna nete, ir susega tris lapus. tada informacija rašo viduje, o laiko viršun nugarėle ;D
Iš mano asmeninės varpinės tai - perdėta paranoja ;D

Vienintelis dalykas, dažniausiai pasižiūriu, kad vtm'e žaidžiant karta būtų arba neryškiai pirštuku arba kažkur ne vietoj, arba žinoma mintinai ;D

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-07 11:33 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Paprastai lapai lieka pas mane - sesijos vyksta nereguliariai, todėl didėja pavojus, kad žaidėjas praganys palaidą lapuką. Kartais vienas ar kitas pasiima lapą namo perrašyt, sutvarkyt ar pan.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-07 15:41 
Offline
User avatar

Joined: 2003-07-03 11:23
Posts: 638
Location: Vilnius
Pas meistrą arba kitaip sakant RPG box'e (su knygom, kaulais ir pieštukais).
Nieks nieko nečytina, o jei ir pačytina kurdamasis tai ne statistikos RPG padaro.

Jei jau žaidėjas ima lapą namo tam, kad pasitaisyt statistikas ir dar tai yra visos grupės problema, tai gal geriau kartu susijungus kompus kokią šaudykle pažaist, nes tai su RPG nieko bendro neturi.

Ir išvis iš kur tokis klausimas kyla?
:?

_________________
Kai aš mažas buvau, šile ožius ganiau.
Nieks manes nepažino, oželiu vadino...


Bungalo Art Gallery


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited