Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 2:37

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 57 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-25 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 2009-11-21 20:33
Posts: 290
Dia wrote:
Paskaičiau diskusiją, kilo minčių ta proga prisijungiu :)

Na, visų pirma, tai aš už elektronines knygas. Kažkiek užtruko, kol "persilaužiau", nes kažkada prisiekinėjau, kad popierius geriau.. Bet visgi ir viena ir kita yra su savais trūkumais ir privalumais. Bet kai dabar skaitytuvai su elektroniniu popierium, tai man asmeniškai eknygos jau turi daugiau privalumų. (nekalbant apie coffy table knygas aišku - albumus, etc.)

Didžiausius privalumus eknygų labiausiai suvoki dviem gyvenimo atvejais - kai talpiniesi viename kambaryje su visu "turtu", sugyventiniais ir augintiniais; ir kai kelionėj reikalingus daiktus reikia susikrauti į kuprinę su mintim, kad ją teks nešioti ant nuosavos kupros :)

Dar turiu įprotį skaityti lovoje, tai su popierine knyga tenka nuolat "kovoti" - užsivertinėja, todėl ją turiu laužyti, klijuotos knygos nuo to dažnai subyra, o jei dar knyga neduokdie brangusis hardcoveris tai ir nepaskaitysi ilgai bo riešą skauda laikyt iškėlus... Čia aišku asmeniniai įpročiai, gal priklausau kokioms iškrypusioms "mažumoms" kurios lovoj laiką su knyga leidžia :D (o jei lovos kaimynas turi įprotį užmigti iškėlęs hardcoverį virš galvos, tai ir gyvybei pavojinga :lol: Ne kartą esu gavusi su tokia "plyta" - ir tik pabandyk atimti - subumba "aš nemiegu" ir dar tvirčiau įsikimba į virš galvos pakibusią knygutę)

Popierinės gal ir mielesnės, bet kai nėra kur jų kišti, tai meilė greit prapuola... Turim maišą popierinio eridano prieškambary laukiančio kol šeimininkas teiksis jas pasiimti, bet zaraza kratosi kaip velnias kryžiaus :lol: Ir nei išmest, nei kam padovanoti, nes žada "kada nors" pasiimti.. Hrrr...

O kas dėl "senų" knygų.. Hmm.. Na, dauguma tų eridano knygų jau buvo labai senos ir kai jas pirmą kartą leido lietuviškai ;)
Elektroniniai skaitytuvai irig turi svorio, plius užkritus brangiajam ar brangiajai ant galvos ne tik akį gali išmušt, bet ir pats susigadinti, o taisymas labai brangus. Taigi nėra labai jau daug patogiau už popierinę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-26 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
na ikishiu ir ash savo trigrashi:)

Imho elektronines knygos nera "pats isikunijes velnias" bet nera ir kazhkoks stebuklas. O skaitykles imho apskrytai yra visishkas nesupratimas - kam pirkt pakankamai brangu single purpose device'a kai uzh panashia kaina gali pasiimt smartphone'a. Kuris ne tik bus e-readeris, bet ir well.. smartphone'as:) Kadangi telefonas visada kisheneje, to pasekoje ir tavo einamos knygos visada kisheneje (o readeri reikia imti su savim "papildomai"). Taip, akumuliatoriaus gyvavimo laikas yra svarbus dalykas, bet hell, kiek dazhnai buni toli nuo rozetes, ar laptopo su usbu? Jei jau dazhnai buni toli nuo shiu dalyku - uzh readerio kaina nusipirksi matyt du ar tris papildomus akumus, su kuriais laikys tikrai ilgai:)..
Anyway visig savo legendoj skaitau tik tas knygas kuriu negaliu* gaut popieriuje (* t.y. arba ju apskrytai nebera, arba amazonas/bookdepositry siulo tik padevetas po 20/30EUR+ o tas imho yra nesamone:). ir tas knygas visgi nusipiratinu. Nes palikt shimta ar pora shimtu litu per menesi uzh gyvas knygas, man yra normali praktika, bet moket panashia suma uzh skaitmenines - sorry tiek smegenai dar nepersiverte...

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-26 19:58 
Offline

Joined: 2009-08-17 12:13
Posts: 67
Location: Vilnius
imho nesusipratimas yra skaityt knygas ant bet kokio device'o su mirganciu ekranu. nors gal cia tik man kaip dirbanciam prie kompo taip atrodo.. i smartphone'a valandu valandas kazka bandyt iziuret as net nesneku. jei reikia kazko trumpam ir greitai, gal kartais ir gerai, bet siaip tai geriau vienas device'as kuris atlieka jam skirta funkcija gerai, nei zaisliukas kuris gali daug, bet viska tik is bedos.
ps. skaitykliu dar neisbandziau, bet planuoju. kazkaip daug vietos tas popierius uzima ;/


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-07-26 22:16 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
fod: darbo pobudis - kompiuterastas; laisvalaikiu - casual geimeris. Vistiek vakare lovoj skaityt ebooka smartphone nematau jokiu problemu. Tol kol neturejau smartphone;o kazhkaip neisivaizdavau, kaip galima knygas skaityt jame, dabar - neisivaizduoju kam reikalingas papildomas readeris.

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-01 20:30 
Offline

Joined: 2009-02-13 2:39
Posts: 50
Man smartphone'o ekranas per mažas. Užknisa skaityt po kelis žodžius eilutėj, kai sau tinkamą šrifto dydį pasirenku.

Tik kol kas skaityklių kainos yra gerokai per didelės. Bet, kadangi rinka plečiasi, žaidėjų daugėja, o technologija vystosi ir pinga, tikėtina, kad greitai jų kainą kris. Taip visada buvo ir tebėra su visa elektronika.

P.S. Bet smartphone'o ekranas yra mažiau pritaikytas nuolatiniam skaitymui.

P.P.S. Kai kas išeitį mato ir tuose naujuose neaiškios paskirties prietaisuose "tablet".


Top
   
 Post subject: hmmm
PostPosted: 2010-08-02 14:22 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Skaitau noškėj 900, optimaliausias variantas - susišaudyti wordinį failą ir pasidaryti pdf'a su tinkamo dydžio šriftu.
Persimečiau pfaf-inį pavyzdį ton savo išmanion mobilkėn (anot kalbininkų), gaunas įdomiai - jei psl per visą ekraną (300%) šriftas jau per didelis. Kaip elementoriuje kokiam. Daug maž normalus būtų prie 200%, ale tada pusė ekrano tuščia ir reikės skrolint ir skrolint greitai...
Vienžo - entuziazmo apmažėjo :roll:

P.S. Mieliau skaitau mažam ekrane nei knygoj, nes nereikia nešiotis knygos (ar visos jų lentynos :wink: ), gali skaityt patamsy, jei turi mobilkę - o ją praktiškai visad turiu - turi ir ką skaityt, jei kažkokia veikla (eilės, kamščiai) lagina gyvenimą...

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-02 16:55 
Offline

Joined: 2009-02-13 2:39
Posts: 50
Tam ir yra skirtas naujas "elektroninio leidinio" formatas EPUB, kuris pasižymi būtent ta savybe, kad leidžia keisti šrifto dydį ir tekstas prisitaiko prie ekrano dydžio.

Mesk pdf šalin, susirask epub skaitymo programą, bus patogiau.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-02 17:05 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
ande wrote:
Tam ir yra skirtas naujas "elektroninio leidinio" formatas EPUB, kuris pasižymi būtent ta savybe, kad leidžia keisti šrifto dydį ir tekstas prisitaiko prie ekrano dydžio.

Mesk pdf šalin, susirask epub skaitymo programą, bus patogiau.
Nematau, kad leidykla duotų pavyzdį tokiu formatu. Ir šiaip pdf-ų jūra, o ši egzotika reta nors ir su pretenzijom. Neapsimoka man mest pdf. "Evince" tarp programų turiu :) Tik mažai ką žėt su juo yra.

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-02 18:53 
Offline

Joined: 2006-12-11 16:49
Posts: 54
Location: Vilnius
Įkišiu savo 2 centus -- senokai (jau kokius hm... 6 metus) visokio plauko skaitinius graužiu per Palm device'ą. Turėjau senuką PalmV, kuris išėjo užtarnautan poilsin, dabar baigiu sunaikinti Palm Tungsten T3.

Popierinės knygos iš pradžių atrodė visiškai nepakeičiamos, o dabar nebemoku jų skaityti -- delninukas žymiai patogiau.

Weasel readeris naudoja .pdb formatą, tačiau konverterių yra ir iš HTML ir iš PDF formatų, taigi nesijaučiu nuskriausta.

Akys taipogi nepavargsta, na tikrai ne daugiau nei skaitant normalią knygą, o kur patogumas -- bet kur, bet kada mano skaitomos knygos yra su manimi. Išskyrus tada, kai šita velnio mašina nusėda, o tai įvyksta mano norams per greitai (kur mano senukas PalmV???) ir tada belieka bėgti ieškoti pakrovėjo arba keiktis, kad vėl įdomiausioj vietoj baigėsi knyga :)

_________________
Just when you think you've seen it all, someone changes what 'it' is.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-08-02 18:58 
Offline

Joined: 2009-02-13 2:39
Posts: 50
Akela wrote:
Nematau, kad leidykla duotų pavyzdį tokiu formatu. Ir šiaip pdf-ų jūra, o ši egzotika reta nors ir su pretenzijom. Neapsimoka man mest pdf. "Evince" tarp programų turiu :) Tik mažai ką žėt su juo yra.
Nu nelabai kad mažai, pasirinkimas platus :-)

Žinoma, jei pagrindinis skaitalas yra "pirataujant" gautos (tarkim atidedant tokį pasiteisinimą, kaip "sunkiai gaunama", "reta" knyga) tiesiog paprastai skanuotos knygos, tai retai kada pasitaiko, kad skanuotojas panaudos OCR, ištaisys klaidas, pamaketuos ir pavers į epub. Šiuo atveju pateikiamas paprastas pdf'as, tokių pilni visi torrentų trackeriai. Man asmeniškai tokias skaityti nepatinka - kreivi puslapiai, ne visada kokybiškai skanuota ir t.t.

O ir OCR'as iki šiol grybauja. Su anglų ar kitom populiaresnėm kalbom kaip ir nėra problemų, bet su lietuvių ir pan. - vis dar bėdos.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 57 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited