Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 17:35

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1 2 »
Author Message
PostPosted: 2011-03-30 22:21 
Offline

Joined: 2007-08-14 20:56
Posts: 297
Location: Koordintaunas
Pristatome Vajaus apsakymą „Likimo valdovas“:

http://www.fantastika.lt/fantastinio-ap ... o-valdovas

Laukiam jūsų nuomonių ir komentarų.

_________________
Dixi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-03-30 23:24 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
Atkreipiau dėmesį, kad beveik visi konkurso dalyviai ignoruoja lygiai 50 proc. temos. Jei perspėjimas ir yra, tai jis anaiptol ne paskutinis :)
Kas kliuvo:
1. Vardai. Jei jau piešiame netolimos ateities (+4 metai) Lietuvą (avarija Vilniuje, "Lietuvos tyrai"), tai ausį rėžia visi tie Ivai Ronkai, Edžiai Kopai. Tarkim, ateis tokia mada - tačiau minėti asmenys 2015-ais jau seniai ne naujagimiai.
2. Prieštaravimai - "Aš noriu, kad jūs nekeistumėte įvykių eigos." ir tuoj pat pageidaujama, kad būtų gelbėjami žmonės, t.y. pakeista avarijos eiga. Arba "Po daugelio tyrinėjimų padariau išvadą, kad įvykių linijos erdvėlaikyje išlieka nepakitusios iki tol, kol negaunama kokia nors informacija iš ateities.", tuo tarpu išnaša mums aiškina, kad "* - iš ateities žmogus neparsiveža naujų žinių."
3. Siūlyčiau arba atsisakyti "gelbėtojų", arba kažkiek išplėtoti jų liniją, nes dabar gavosi šiaip - kryptelėjimas į šoną nuo pagrindinės siužeto linijos. Ir apskritai, tokios apimties kūrinėliui gal kiek per daug priraizgyta. Apsiriboti Ronko istorija, kruopščiau ją aprašyti, įpilti dar šlakelį dramatizmo - ir efektas bus stipresnis.

Na, ir vietoj postskriptumo - venkite tokių derinių kaip "būriuojasi nemaži būriai žmonių".


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-03-30 23:48 
Offline

Joined: 2007-08-14 20:56
Posts: 297
Location: Koordintaunas
bangis wrote:
Atkreipiau dėmesį, kad beveik visi konkurso dalyviai ignoruoja lygiai 50 proc. temos. Jei perspėjimas ir yra, tai jis anaiptol ne paskutinis :)
Atkreipiu gerbiamo teisėjo dėmesį, kad toks jis ir neturi būti: tai buvo darbinis paisūlymas, prieš kurį nukreipti argumentai suponavo jo atsisakymą, uf.

Antras reikalavimas yra dvi mąstančios rasės. Jei neatitiktų - nepraeitų:)

_________________
Dixi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-03-31 1:44 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Man patiko. Gal dėl to, kad laiko kelionės nepaaiškintos "ant lėkštutės", bet ir nesuveltos tiek, kad visiškai nieko nesuprasi. Nors keletas "kliurkų" apie jas lyg ir užkliuvo, bet bendro vaizdo negadino.

Truputį nepatiko ta išnaša - nemanau, kad ji kūriniui kažką duoda.

Taip pat pritariu bangiui, kad tie "gelbėtojai" galėjo būti išplėtoti, arba jų atsisakyta. Iš kitos pusės, papildomas laiko kelionių supynimas, kurį davė šitie veikėjai ir jų bei Redo siužetinė linija, man atrodo kaip tik labai šaunūs.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-03-31 10:27 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
koord. wrote:
bangis wrote:
Atkreipiau dėmesį, kad beveik visi konkurso dalyviai ignoruoja lygiai 50 proc. temos. Jei perspėjimas ir yra, tai jis anaiptol ne paskutinis :)
Atkreipiu gerbiamo teisėjo dėmesį, kad toks jis ir neturi būti: tai buvo darbinis paisūlymas, prieš kurį nukreipti argumentai suponavo jo atsisakymą, uf.
Aš senas sklerotikas ir ne visada prisimenu išgerti Bilobilo.
Tačiau bet kadangi paburbėti aš galiu, tai burbu. O galutiniam vertinimui atitikimas temai jokios įtakos neturės - jei jau kūrinys pateko į konkursą, tai aš jį vertinsiu už literatūrines ypatybes :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-04-07 17:44 
Offline

Joined: 2011-03-31 15:47
Posts: 4
bangis wrote:
Atkreipiau dėmesį, kad beveik visi konkurso dalyviai ignoruoja lygiai 50 proc. temos. Jei perspėjimas ir yra, tai jis anaiptol ne paskutinis :)
Kas kliuvo:
1. Vardai. Jei jau piešiame netolimos ateities (+4 metai) Lietuvą (avarija Vilniuje, "Lietuvos tyrai"), tai ausį rėžia visi tie Ivai Ronkai, Edžiai Kopai. Tarkim, ateis tokia mada - tačiau minėti asmenys 2015-ais jau seniai ne naujagimiai.
2. Prieštaravimai - "Aš noriu, kad jūs nekeistumėte įvykių eigos." ir tuoj pat pageidaujama, kad būtų gelbėjami žmonės, t.y. pakeista avarijos eiga. Arba "Po daugelio tyrinėjimų padariau išvadą, kad įvykių linijos erdvėlaikyje išlieka nepakitusios iki tol, kol negaunama kokia nors informacija iš ateities.", tuo tarpu išnaša mums aiškina, kad "* - iš ateities žmogus neparsiveža naujų žinių."
3. Siūlyčiau arba atsisakyti "gelbėtojų", arba kažkiek išplėtoti jų liniją, nes dabar gavosi šiaip - kryptelėjimas į šoną nuo pagrindinės siužeto linijos. Ir apskritai, tokios apimties kūrinėliui gal kiek per daug priraizgyta. Apsiriboti Ronko istorija, kruopščiau ją aprašyti, įpilti dar šlakelį dramatizmo - ir efektas bus stipresnis.

Na, ir vietoj postskriptumo - venkite tokių derinių kaip "būriuojasi nemaži būriai žmonių".

Visų pirma, noriu padėkoti teisėjams, kurie objektyviai vertina kūrinius ir nurodo autoriams jų klaidas, su kuriomis dažniausiai tenka sutikti. Taip pat „keliu rankas į viršų“ dėl stiliaus arba skyrybos klaidų bei netinkamų išsireiškimų. Tačiau norėčiau kiek „reabilituoti“ kūrinį dėl prieštaravimų. Ne dėl balų ar įvertinimo. Tik todėl, kad, daugumai autorių skaudžiau ne tai, kad kūrinys kam nors nepatiko, o tai, kad kažkas jį ne taip suprato.
Belieka apgailestauti, kad nepavyko ištaikyti aukso vidurio tarp nepaaiškinimo ir per smulkmeniško aiškinimo, nes pirmu atveju kūrinys gali tapti ne taip suprantamas, o antru – neįdomus.
Prieštaravimo tarp įvykių eigos (ne)keitimo nematau – Edis tikrai nenori, kad jie būtų keičiami, tačiau, pokalbio pabaigoje pamatęs, kad jo įkalbinėjimas neduoda vaisių – sutiktų su kompromisu - keisti įvykius, bet gelbstint žmones, o ne darant iš avarijų šou („aš nesakyčiau nieko, jei gelbėtumėt tuos žmones“). Tai nėra pageidavimas juos gelbėti – tai yra geresnio varijanto pasirinkimas iš dviejų blogybių – kaip dažnai reikia rinktis ir realiame gyvenime.
Dėl žinių iš ateities. Turbūt, neteisingai apibūdinau. Kūrinyje žiniomis laikau tai, kas lieka žmogaus galvoje, t. y. žmogus nuvykęs į ateitį turės tas žinias, kurias turėtų išgyvenęs iki to laiko, bet grįžtant į realybę tos žinios jam „išsitrins“ - t. y. suvokimas liks toks pat kaip ir prieš kelionę (lyg nebūtų niekur keliavęs). Kūrinyje norėjau pavaizduoti būtent tokį kelionių laike poveikį.
O informacija – tai nuotraukos arba daiktai (dienoraštis), kuriuos galima parsivežti iš ateities, arba ateivių pateikta informacija. Taip pat nematau priežasties, kodėl negalima būtų tyrinėti ateities, renkant informaciją, kurią iš ateities parvežtų žvalgai.
Dar vienas pastebėjimas dėl išnašos. Jei jos nebūtų buvę, būtų iškilęs klausimas, kodėl žmogus parvežęs iš ateities nuotrauką, nemoka jos paaiškinti, o jei tekste nebūtų nieko apie nuotraukos pakomentavimą – būtų susidaręs įspūdis, kad realybėje žmogus gali žinoti viską, kas gali nutikti bet kurioje ateities vietoje, kur tik jis būtų pabuvojęs ir tai nebūtų atitikę mano sumanymo.
Dėl gelbėtojų atsisakymo, pritarčiau gerbiamam bangiui, bet tik iš dalies – prisipažinsiu, kad dar iki konkurso pirma kūrinio versija tokia ir buvo (pirma apsakymo dalis - tik šiek tiek platesnė). Tačiau sutikite, kad kažkokios gilios minties kūrinyje nebuvo – geriausia ką galėjai įžvelgti „nejuokauk su likimu“arba „klausyk labiau patyrusių“. Prasidėjus konkursui, nutariau pritaikyti kūrinį jam – įvesti dar vieną protaujančią rasę, kadangi buvo tokia sąlyga. Dabar ir kūrinio mintis man atrodo žymiai gilesnė. Ačiū už kantrybę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-04-07 20:09 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
Veliamės į diskusiją :)
vajus wrote:
Tik todėl, kad, daugumai autorių skaudžiau ne tai, kad kūrinys kam nors nepatiko, o tai, kad kažkas jį ne taip suprato.
Gal labai skaudžiai nuvilsiu, bet visada kažkas supras ne taip. Mes visi skirtingi, kitaip net ir neįdomu būtų. :)
vajus wrote:

Prieštaravimo tarp įvykių eigos (ne)keitimo nematau – Edis tikrai nenori, kad jie būtų keičiami, tačiau, pokalbio pabaigoje pamatęs, kad jo įkalbinėjimas neduoda vaisių – sutiktų su kompromisu...
Čia mes galime imti ir pasiklysti džiunglėse. Laiko kelionių suvokimas, traktavimas, paradoksai - tema ne vieno vakaro ginčui, ir, ko gera, kožnas iš mūsų turėsime savo tiesą. Mano suvokimu jau Edžio bandymas įkalbėti nekeisti ateities - jau yra keitimas :)
Tačiau, kad nepultume čia veltis į ginčus, kuriems vieta prie alaus bokalo, pastebėsiu tiek - kai rašiau "man kliuvo", tai tik tiek ir tereiškė. Nesakau, kad blogai, tiesiog man kliuvo. Žr. į paaiškinimą apie tai, kad visi mes skirtingi :)
vajus wrote:

Dėl žinių iš ateities. Turbūt, neteisingai apibūdinau.
Turbūt. Nes jei toji išnaša būtų platesnė, jei ten surašytumėt tai, ką dabar išdėstėte savo poste, būtų aiškiau :)
vajus wrote:
Dėl gelbėtojų atsisakymo, pritarčiau gerbiamam bangiui, bet tik iš dalies – prisipažinsiu, kad dar iki konkurso pirma kūrinio versija tokia ir buvo (pirma apsakymo dalis - tik šiek tiek platesnė). Tačiau sutikite, kad kažkokios gilios minties kūrinyje nebuvo....
Čia tegaliu pasikartoti: mano nuomone - arba arba. Arba atsisakyti, arba išplėtoti. Kompromisas, kaip žinote, visada skriaudžia abi puses :)
Linkiu sėkmės, rašykit daugiau ir vis geriau :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-04-07 21:58 
Offline

Joined: 2011-03-31 15:47
Posts: 4
[quote="bangis"]Veliamės į diskusiją :)

Na, maniau, kad diskusijos forume ir yra tam kad diskutuoti :)
O visa kita iš jūsų pusės, aiškiai argumentuota, kad nebėra prie ko ir prikibti :) :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-04-22 17:04 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:37
Posts: 403
"Amžiaus sensacija, žmonija išrado keliones laike! Dabar visi galite keliauti laiku, tiesa, griežtai prižiūrimi gidų ir taisyklių. Na, nebent esate smulkus žulikas...pardon, viarslinykas. Tada galit keliauti bele kaip, kalti ant to babkes, ir niekas, išskyrus nieko nereiškiančius privačius asmenis, tuo nesidomės. "

Kur logika?

Kas tie kvaksiai ir ko jie čia nori?

Who the hell is Redas? Dar vienas laiko žulikas?

Kas per "nunulino laikrodį"? Koks skirtumas, ar Ronkui 34, ar 43? Ar suraizgytas kaipo bliūdas spagečių apsakymas yra Lynch'iškas, Philip K. Dick'iškas ar tiesiog nivelnia nė pro kurį šoną nesuprantamas?

Ką aš visu tuo norėjau pasakyti?

_________________
Alien II: He repairs cottages and plants flowers. His eagerness to do good makes him one of the most popular.
------------


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-04-22 19:08 
Offline

Joined: 2011-03-31 15:47
Posts: 4
Quote:
Who the hell is Redas? Dar vienas laiko žulikas?
Redas is the main character. Tai ne dar vienas žulikas, o tas pats žulikas - Ivas jo literatūrinis vardas :)
Quote:
Kas per "nunulino laikrodį"? Koks skirtumas, ar Ronkui 34, ar 43?


Jis nunulino, ne laikrodį, kuris rodo jo amžių, o laiko mašinos laikrodį, kuris rodo, į kokį laiką nori nuvykti :)
Quote:
Ką aš visu tuo norėjau pasakyti?
? :) :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1 2 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited