Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2020-07-13 9:15

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1 2 3 »
Author Message
 Post subject: HUGO 2004
PostPosted: 2004-07-07 11:34 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-25 17:15
Posts: 223
na tai issakysiu savo veluojancia ir neobjektyvia nuomuone apie HUGo nominantus.

Geriausias pavyzdys:
Empire of icecream – Jeffrey Ford
Pacituosiu savo ankstenę nuomuonę:

vienas is tu apsakymu kuriuos reiktu vadinti light science fiction, tai yra jei toks butu GLF'e daug kas rektu, kad ne fantastika.
o pirmose pastraipose gali suabejoti ir tuo ar tai apsakymas. pernelyg jau isijausta i sineztezijos aprašyma, kuri isvis nelabai reikalinga.
mano nuomone yra daugybe kitu budu sukelti vizijoms nei sinestezija sukeliama kavos be kofeino...
ir pabaiga pernelyg suspausta, ypac lyginant su pradzia. na, man nepatiko. bet kaip visad reikia perskaityti kitus. gal dar blogesni.

Ir ką? kūrinys gavo Nebulą. Kiti novellete kategorijos nominantai:

The tale of the golden eagle - David D. Levine

Futuristinė pasaka apie mąstančius erdvėlaivius ir jų likimą. Nesiginčysiu ar galima įsimylėti biorobotą, neturintį seksualinių organų, nes alogiškumo ir taip pakanka. Pradžioje pasakojama visuomenės istorija – nuo tarpžvaigždinių kelionių iki nuosmukio į karalių ir grafų laikus, kai dauguma žinių dingo. Po to paaiškėja, kad praėjo tik viena karta, tėvas buvo pilotas, o sūnus atstato laivą. Matyt žmonės tapo tikrais ilgaamžiais. Ir dar labai užmaršiais. Lošimo aprašymas siaubingas – herojus analizuoja svetimą sistemą – geresnė nei jo, bet vistiek naudos savo... Plano gale puiki galimybė – 80 procentų jei bus tinkamos rūšies (turiu omeny kryžiai, pikai ir kt.) korta. Tai yra telieka 20 procentų. Mhhm, galima buvo ir be sistemos...

Hexagons - Robert Reed
Lyg ir alternatyvi istorija, bet pirma puse jau taip buitiškai realistinė lyg Žemaitė aprašinėtų Amerikos miestelio gyveniumą. Ir dar aprašymas nesisieja nei su pagrindine ideja, nei atskleidžia esamą pasaulį... Na, pavadino Ameriką Naujosiom žemėm (labai originalu), Meksika – actekais, na ir ką? Vis tiek vaizduojamas pasaulis analogiškas dabartiniam...

Nightfall - Charles Stross
Kiberpunkas parašytas muilo operos stiliumi. Tai yra gausybė praeities prisiminimų, vizijų, “netikėtų” posūkių nesudarančių vienos visumos. Ankstesnio apsakymo “Lobsters” tęsinys. Abu primena blogai išplaktą kokteilį iš neblogų ingridientų.

Bernardo’s house James Patrick Kelly
Miela istorija apie kibernitinį namų ūkį, laukiantį savo šeimininko. Kažkur skaičiau, kad jei Romeo elfu, o Džiuljeta dvorfe, tai dar nėra gera fantastine istorija. Tas pats jei robotizuosi užguitą namų šeimininkę.

Into the Gardens of sweet night - Jay Lake
Veiksmo vieta – postapokaliptiniai lietingieji Teksaso miškai, veikėjai – vargšas vienuolis, kalbantis šuo ir nanotechnologinis purvas (tiesiogine prasme). Ar iš šito galima ką nors išspausti? Galbūt, bet gavosi eilinis “šaudyk, bėgiok ir filosofuok apie laisvę”.

Esant tokiems konkurentams empire of icecream gali tikėtis ir Hugo apdovanijimo. Aš nebalsuočiau nei už vieną.

Trumpos istorijos:

Four short novels Joe Haldeman
Keturios supertrumpos istorjos apie visuotinį nemirtingumą ir kuo tai baigėsi – nesekme, nusikaltėlių atėjimu į valdžią, visuotinėmis žudynėmis ar hepiendu. Va, paskutinis ir apgadino neblogą įspūdį.

Robot’s don’t cry Mike Resnick
Graudi istorija apie robotą ir dirbrinius ašarų latakus. Parašyta meistriškai, bet labai nuspėjmai, banali pabaiga, jokių naujų idėjų... Bet vistiek neblogai, tik labiau tiktu retro Hugos apdovanojimams, atmetus parasymo metus dvelkia kazkokia klasika.

Michael A. Burstein Paying it forward
Nebloga istorija apie mirštantį SF rašytoją, usisrašinėajntį su jau mirusius kolega. Nebloga, kol viskas nepaaiškėja. Atomazga jau tokia banali ir nuvalkiota... Jei pabaiga butu atvira, tada...Na,tada rekciau, kad ne fantastika.

Legions in time Michael Swanwick
Kodėl reikia rakinti tualeto duris? Kad nebūtum rekrūtuotas į tarplaikinį karą tarp žmonių ir požmonių (Aftermen). Neskamba logiškai? O va herojė, pagyvenus moterytė, tvarkosi nemąstydama kaip Džeimsas Bondas. Tiksliau beveik nemąstydama, bet pseuodfilosofinis pokalbis pabaigoje labiausiai nevykusi apsakymo vieta.

Neil Gemain
Kaip ir ankstesnis kūrinys „Coraline” neprieinamas už dyką. Įtrauktas į tematinį rinkinį apie Šerloką Holmsą. Jei kritikai nemeluoja, gali laimėti apdovanoojimą.

_________________
Šaknis - tai šlovės atsisakiusi gėlė.
Klahlilis Džibramas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-07-07 12:19 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-25 17:15
Posts: 223
pataisa
study in emerald pieeinama on line.
http://www.neilgaiman.com/exclusive/StudyinEmerald.asp

kazkoks neisbaigto kurinio ispudis. nei detektyvo, nei fantastine prasme idejos neispletotos. labiau primena pirma romano skyriu. visas kurinys letas ir kiek nuobuodokas, bet vis lauki atomazgos. vietoj to vos ne tiesioginis uzrasas 'bus daugiau'. ciatatos skyriu pradziose... Nesupratau kam jos. paaiskinti kuriama pasauli? prajuokinti?
perskaites visus balzuociau uz for short stories.

_________________
Šaknis - tai šlovės atsisakiusi gėlė.
Klahlilis Džibramas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-07-07 21:46 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
"Study in emerald" gal neblogai atitinka "Shadows Over Baker Street" antologija, kur "Sherlokas Holmsas izengia i Lovecrafto pasauli". Deja, sutiksiu su Sorlac'u. Nepaisant to, kad man Serlokas Holmsas labai patinka, o ir Neil Gaimanas daznai patinka, si istorija silpnoka. Rysiai su "Study in Scarlet" ir "Skandalu Bohemijoje" idomus, kaip ir siek tiek netiketa pabaiga. Bet bendrai apsakymas nuobodus ir tiek, Doilio lygio nepasiekia. :( Dalinai ji sugadina dar ir tai, kad puse apsakymo atpasakojami mums jau zinomi rysiai tarp detektyvo, jo draugo, inspektoriaus Lestrado ir pan. Tiesa, stilius kazkoks nykus...

O del citatu skyriu pradziose, tai turbut buvo bandyta sudaryti "Strand" zurnalo, kur publikuoti apsakymai apie Serloka Holmsa, reklaminiu intarpu ispudi.

Kitu apsakymu dar neskaiciau, bet sitam pirmos vietos greiciausiai neskirsiu.

Senasis Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-07-08 9:34 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 10:38
Posts: 282
Location: Kaunas
O man geriausi kuriniai tie, kurie MAN patinka, o ne, kad premijas gauna :lol: Tarp premijiniu tokio sh... pasitaiko.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-07-17 19:38 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
"Paying It Forward" — Michael A. Burstein (Analog, Sept. 2003)

Nuobodu. Visiskai. Nekalbesime jau apie 56k modemus, Windowsus ir kitas detales, kurie iskart nusenina apsakyma. Kalbesime apie tai, kad siuzetas tiesiogiai ir trivialiai nuobodus. Kam idomu skaityti idiotiskus laiskus, kuriu pilnos musu paciu pasto dezutes. "Labas, as Nigerijos prezidentas ir jums duosiu 5milijonus, jei jus tik parasysite siuo adresu". Nuo puses apsakymo nustojau skaityti ir tik permeciau akimis iki galo. O gale - PAAISKINIMAS. Nes kitaip skaitytojas nesuprastu. Fe. Galbut Bursteinui is tikro vertetu perskaityti Lambclearo knyga kaip rasyti fantastika. :lol:

Mires Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-07-17 20:23 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
"Four Short Novels" — Joe Haldeman (Fantasy & Science Fiction, Oct.–Nov. 2003)

Na cia ne apsakymas, bet bent jau juokinga. :lol: :lol: O uz tai gal verta ir isgerti. :-P

Siaip jau kol kas balsuociau:

1. "A Study in Emerald" — Neil Gaiman
2. No reward

(Pagal Hugo balsu skaiciavimo taisykles, jei nori, kad kas nors NEGAUTU prizo, negali jo deti i 2,3,4,ir t.t. vietas, nes tai padidina sansus, kad jis GAUS priza. Reikia tiesiog tokio kurinio isvis nemineti balsavimo lape).

Nemirtingas Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-07-19 23:12 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
"The Tale of the Golden Eagle" — David D. Levine (Fantasy & Science Fiction, June 2003)

Vienas is apsakymu, kuriu autoriui, kaip ir daugeliui GLFo autoriu, siulyciau pailginti kurini iki romano. Dabar gi i apsakyma suspaustas puikios kosmines operos siuzetas, tad puse apsakymo uzima gana nuobodus aprasymai, o jau veikeju charakterizavimui, veiksmui, dramai ir jausmams lieka tik pora paragrafu. O gaila, velniskai gaila, nes ideja puiki, charakteriai galetu buti idomus, drama ir jausmai galetu lietis daug ilgiau. Pagaliau ir istorijos tesinys turetu buti velniskai idomus.

Bet vis tiek:

1. "The Tale of the Golden Eagle" — David D. Levine
2. No reward
3. "A Study in Emerald" — Neil Gaiman

Auksinis Raimondas

Komentarai Sorlacui: (Spoileriai!)
>>>...nes alogiškumo ir taip pakanka. Pradžioje pasakojama visuomenės istorija – nuo tarpžvaigždinių kelionių iki nuosmukio į karalių ir grafų laikus, kai dauguma žinių dingo. Po to paaiškėja, kad praėjo tik viena karta, tėvas buvo pilotas, o sūnus atstato laivą.<<<

Galbut vertetu perskaityti apsakyma dar karta? Nuo "pauksciu laivu" praejo ne viena karta, o va paprastus laivus pilotavo ir herojaus tevas. Tiesa, dar minima "shiftspace" - neaisku, gal tevas pilotavo sia sistema naudojancius laivus.

>>>Lošimo aprašymas siaubingas – herojus analizuoja svetimą sistemą – geresnė nei jo, bet vistiek naudos savo...<<<

Todel, kad svetima turi nepastebeta trukuma kai kuriose situacijose. Juk taip ir parasyta!

>>>Plano gale puiki galimybė – 80 procentų jei bus tinkamos rūšies (turiu omeny kryžiai, pikai ir kt.) korta. Tai yra telieka 20 procentų. Mhhm, galima buvo ir be sistemos... <<<

Bet be sistemos jis paprasciausiai nebutu atsidures situacijoje, kur jis zino, kad turi 80% galimybe, o jo priesininkas - ne. Galbut vertetu labiau pasidometi azartiniu zaidimu sistemomis? Tai nera autoriaus isgalvojimas, pasaulyje yra puikiu 21 ir pokerio zaideju, galinciu suskaiciuoti galimybes priklausomai nuo isejusiu kortu ir pan.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-07-23 3:41 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
"Robots Don't Cry" — Mike Resnick (Asimov's, July 2003)

Neblogai parasyta, Mike Resnickas aplamai raso neblogai. Graudi istorija, bet nelabai kas daugiau. Vis delto, uz trumpus apsakymus balsuosiu taip:

1. "The Tale of the Golden Eagle" — David D. Levine
2. "Robots Don't Cry" — Mike Resnick
3. No reward
4. "A Study in Emerald" — Neil Gaiman

Ka besakysite, Hugo balsu skaiciavimo procedura bjauri. :evil: Kaip jau sakiau, norint, kad kitas kurinys neturetu sansu aplenkti tavo pasirinkta kurini, turi visiskai to kurinio nemineti. Ka gi daryti tada, kai antraja vieta noretum matyti antroje vietoje, bet jokiu budu ne pirmoje?

Verkiantis Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-07-24 1:58 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
"The Empire of Ice Cream" — Jeffrey Ford

Jeffrey Fordas raso labai gerai, puikus, patraukiantis stilius. Apysakeles pabaiga nepatiko, ji per daug nelogiska, nors galima suprasti rasytoja: parasius puse kurinio iseitys lieka labai ribotos: klasikinis happy endas, klasikinis unhappy endas, siek tiek susukta pabaiga. Man turbut butu labiausiai patikes pusiau-happy endas, kur [MAZI SPOILERIAI] herojus tampa puikiu kompozitoriumi, bet atsisako savo vizijos ir gyvena visa gyvenima taip ir nezinodamas ar ji buvo tikra. Dabar gi - kiekvienas perskaites prisimins viena nesena garsu filma... a, net ne viena o du. Bet cia jau nespoilinsiu. :lol:

Kvepiantis Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-07-25 6:11 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
"Bernardo's House" — James Patrick Kelly
Puiki troba! :lol: Pabaiga buvo daugmaz aiski nuo pradzios. Parasyta gerai, nuosekliai perteiktas trobos charakteris. Noretusi kazko daugiau...

"Nightfall" — Charles Stross
Strossas turi puikiu ideju is naujausiu kiber sriciu. Deja, jo stilius kapotas ir sunkiai skaitomas. Katinas - gerai, bet irgi noretusi kazko daugiau...

"Legions in Time" — Michael Swanwick
Is esmes yra vienas vienintelis siuzetas apie visus laiko parasoksus. Jis idealiai aprasytas, jei neklystu, Henrio Kuttnerio apsakyme, kur herojus sugeba pabuti ir savo tevu, ir motina, ir verbuotoju i Laiko tarnyba, pakeliui pagrobdamas save kaip kudiki is motinos ir t.t. Swanwickas sugeba tik pamegdzioti, nors veiskmas butu neblogas jei neisiveltu Sorlaco minetas pokalbis apie nieka.

Tad:

1. "Nightfall" — Charles Stross
2. "Bernardo's House" — James Patrick Kelly
3. No reward
4. "The Empire of Ice Cream" — Jeffrey Ford

Uz Swanwicka nebalsuosiu.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1 2 3 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited