Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2021-10-27 10:26

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: RPG slengo žodynėlis
PostPosted: 2006-03-20 13:40 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Projekto esmė - padaryti vietą, kur galima būtų pasiųsti vienas kitą, kai nesutariama dėl terminologijos. Žinoma, tai nebus kaži koks ulimatyvus autoritetas: RPG terminologija yra laisvas dalykas, slengas, ir žodyne pateikta informacija yra tik jo sudarytojų nuomonė.
Tikiuosi, kad kažkam iš to bus naudos.
Žinoma, galite pateikti savo sąvokas, nepaminėtas žodynėlyje, arba pasiūlyti kitą tam tikrų sąvokų traktavimą. Atkreipiu dėmesį: ši tema nėra skirta diskusijoms, arba įnešiu jūsų pastabą į žodyno tekstą, arba išskirsiu į naują temą tolesniam aptarimui. Bet kuriuo atveju žinutę ištrinsiu, žodyno tekste nurodysiu pataisymą atlikusiojo nicką.

atributas (atribute) - sistemoje skaitine (ar kita) išraiška įvertintas personažo fizinis ar mentalinis potencialas. tas pats kas stats'ai. [jonas]

Atžaidimas - žaidėjo sugebėjimas kuo geriau pavaizduoti personažą, deklaruojant veiksmus, net kalbant taip, kaip tai darytų personažas.

Bočas (botch) - žr. fiasko.

Charsheet'as - popieriaus lapas kuriame aprašytas personažas [golemas]

Charas, charakteris - Personažas [golemas]

Čekas (check) - metimas prieš statistiką, įgūdį ar pan, norint patikrinti ar kas nors nutiko/įvyko. [Raindog]

D6, D20, D100...: taip sutrumpintai žymimi kauliukai. Skaičius rodo, kiek sienų kauliukas turi: D6 - tai klasikinis šešiabriaunis kauliukas, D20 - 20 briaunų turintis kauliukas ir t.t. D100 (arba kitaip D%) - tai du D10, pirmas iš kurių reiškia dešimtis, antras - vienetus. D3 - tai D6, dalintas iš 2. D2 - tai moneta. Užrašas 2D6+2 reiškia, kad reikia mesti 2 šešetainius kauliukus ir pridėti 2. GURPS sistemoje paprastai rašoma tik raidė "d", nenurodant sienų skaičiaus, kadangi sistemoje naudojami tik D6. [pataisė jonas]

Daisai (dice): lošimo kauliukai.

Ekspa (experience) - patirtis, kurią įgauna personažas žaidimo metu. Dažniausiai ekspa yra pagrįstas veikėjo tobulėjimas: kuo daugiau ekspos prisirenka veikėjas, tuo greičiau jis tampa pajėgesnis.

Enkaunteris (encounter): žaidimo scena, kurioje PC kontaktuoja su NPC, vyksta veiksmas. Iš esmės, vaidmenų žaidimas - tai enkaunterių grandinėlė.

famblas (fumble) - žr. fiasko.

fiasko - baisi nesėkmė, prasčiausias sistemoje įmanomas metimas kauliukais. Kitaip - famblas, bočas. [jonas]

Flešbekas (flash back) - scena-intarpas iš praeities.

GM (Game Master) - žaidimo meistras arba tiesiog meistras. [Laiswas]

Hack'n'slash: RPG stilius, kai kirstynėms skiriama didžioji dalis žaidimo laiko. Hack'n'slasheriais vadinami žaidėjai, kurie iš RPG laukia tik kovinių scenarijų.

Houm rūlas - originalių taisyklių korekcija, pritaikymas. [golemas]

kalačiūnai - call of cthulhu neoficialus pavadinimas. [jonas]

Kampeinas (campaign): iš keletos sesijų, susijusių tarpusavyje, sudarytas vaidmenų žaidimas.

Kreizi lūneris (crazy looner): žaidimo stilius, kai elgiamasi kaip galima keisčiau ir kvailiau.

Kritiklas (critical) priešingai fiasko, nepaprasta sėkmė, geriausias įmanomas metimas. [jonas]

Metageimas - informacijos, nežinomos personažui, naudojimas žaidime. Metageiminiai santykiai - gyvenimo santykių perkėlimas į žaidimą, kai jūsų personažo santykius su kitais personažais įtakoja tai, kokie jūsų santykiai su žmonėmis, kurie už juos žaidžia.

modifajeris (modifier)- tam tikra vertė, vienoje ar kitoje sistemoje pridedama prie ar atimama iš metimo vertės remiantis personažo statistika. [jonas]

Munchkin: RPG žaidėjas, kurį domina ne vaidmens atžaidimas, o tik techninė sistemos pusė. Munchkinas iš RPG nori tik vieno: mėtyti kauliukus. Munchkinai dažnai tapatinami su power playeriais

No System: žaidimas nenaudojant taisyklių sistemos, remiantis tik veikėjų pasakojimais ir meistro vadovavimu.

NPC (non-player character): meistro valdomas personažas, iš esmės, bet kas, ką žaidimo metu sutinka žaidėjai. [pataisė EdHeaD]

PBEM (Play by e-mail) - vaidmenų žaidimas, žaidžiamas elektroniniu paštu. [Laiswas]

PC (player character): žaidimo personažas, valdomas žaidėjo. [pataisė EdHeaD]

Power Play: žaidimo stilius, kai iš veikėjo "išspaudžiamas" maksimalus pajėgumas, siekiant meistro statomus iššūkius įveikti lengviau, nei meistro buvo tikėtasi. Power gameriai dažnai painiojami su munchkinais, nuo pastarųjų skiriasi tuo, kad jie visai nevengia vaidinti vaidmenį, tiesiog siekia vaidinti kaip galima galingesnį personažą.

Psichodelika: RPG stilius, kai žaidimas primena narkotikų ar alkoholio sukeltą meistro fantaziją. Būti apsavaigus nuo narkotikų ar alkoholio, žaidžiant psichodeliką, NĖRA būtina.

Quenta: žaidėjo biografijos, charakterio ir motyvacijos aprašymas.

Railroad: meistravimo stilius, kai meistras "stumia" grupę savo numatyta siužeto linija, neatsižvelgdamas į jų veiksmus ir nesuteikdamas jiems galimybės daryti kažko, ko jis pats nebuvo numatęs.

Rolinimas - kauliukų ridenimas. [golemas]

Roll back'as: "žaidimas atgal", kai sugrįžtama atgal ir kažkokia scena atžaidžiama iš naujo arba tiesiog priimama, kad praeityje buvo atliktas kažkoks veiksmas. Pvz., PC prisimena, kad parduotuvėje, kurioje pirko kardą, žadėjo paieškoti ir strėlių, taigi meistras daro roll backą ir atžaidžiamas derėjimasis dėl strėlių kainos. Arba viduryje vakarėlio žaidėjas susitaria su meistru, kad prieš eidamas į vakarėlį paskambino draugui ir susitarė, kad paimtų jį girtą apie antrą valandą nakties.

Rules Lawyer - žaidėjas, kuris labai gerai išmano taisykles ir nuolat tai demonstruoja, dažniausiai ginčydamasis su meistru.

Settingas: aplinka, kurioje vyksta žaidimas. Dažniausiai tai - visas pasaulis ar laikmetis su savo politine, technologine, socialine ir geografine aplinka, bet gali būti ir žymiai siauresnis settingas, apimantis salą, miestą ar požemį. Settingu galima pavadinti bet kurią Žemės istorijos epochą (pvz., ikikolumbinė Amerika, senovės Roma, 20-tųjų Čikaga), arba išgalvotą pasaulį (Žemė po atominio karo, Tolkino Viduržemis).

Single Shot'as: RPG žaidimas vienai sesijai.

Skilas - personažo įgudis kažkokioje srityje, skaitinis ar kitoks to įgudžio įvertinimas sistemoje. [jonas]

Socialinis žaidimas, socialkė: RPG žaidimas, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas santykiams tarp personažų ir NPC.

Sloveska - žr. No System.

TL'as (technical level) - išsivystymo lygmuo settinge (GURPS).

TruЪ Roleplayer: žaidėjo tipas, priešingybė munchkinui. TruЪ Roleplayeriams visiškai nesvarbi sistema, jie stengiasi tik išvaidinti savo personažą, kurio aprašymas jiems atrodo kur kas svarbesnis, nei kažkokie skaičiai.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Last edited by shizzar on 2009-10-16 15:32, edited 5 times in total.

Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited