Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2021-10-17 11:19

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2006-08-28 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-03 16:47
Posts: 447
Pirmasis pasimatymas

Germanas (trumpiau Germa), bene šimtakilograminis žaliūkas, užsidirbdavo sąžiningai – savo raumenimis ir kumščiais. Dienomis vaikščiodavo į bokso treniruotes, vakarais ringe kam nors išmaldavo snukį – tiesa, gaudavo ir pats; arba kam nors išmaldavo snukį ne ringe – tiek už viena, tiek ir už kita jam būdavo gerai atlyginama. Na, ir kartais, daugiau iš draugiškumo, o ne dėl pinigų, lydėdavo Danguolę į darbą.

– Labas, aš apsidairysiu, – burbtelėjo Germanas ir nelaukdamas gerokai sutrikusio šeimininko, mažučio akiniuoto žmogelio, leidimo „įvairavo“ į butą. Nutaisęs griežtą fizionomiją apsidairė visuose kambariuose, apžiūrėjo vonią, tualetą, du balkonus – norėjo įsitikinti, ar jo vištytei niekas negresia. Greitai baigęs patikrinimą išsitraukė mobilųjį telefoną ir paskambinęs Danguolei burbtelėjo: „Atvaryk – šitas nebaisus...“
Jau po keliolikos sekundžių daugiabučio laiptinėje pasigirdo aukštakulnių batelių taukšėjimas ir tarpduryje tebestovįs akiniuotis išvydo savo šios nakties nuotykį – smulkutę jauną blondinytę, gal ir per daug padažytą, bet tikrai seksualiai atrodančią. Mergina mandagiai pasisveikino su klientu, o pastarasis, spėjęs atsitokėti po įspūdžio, kurį jam paliko Germa, netgi susiprotėjo pakviesti damą į vidų.
– Žodžiu taip, profesoriau, įkainius žinai, laikai ją kiek nori ir po to sąžiningai atsiskaitai – jeigu mano mergytė dėl ko nors pasiskųs, tai tu – lavonas, – maloniai paaiškino „profesoriui“ Germanas ir išsinešdino, palikęs „įsimylėjėlius“ vakaroti.

Gal po trijų valandų Dangė parašė SMS žinutę: ATVAZIUOK PAIMTI. Germa sėdo į savo mašinėlę ir po keliolikos minučių jau laukė prie to paties daugiabučio. Panelė išėjo iš laiptinės stipriai įsisupusi į kailinukus – vakare dar rodėsi, jog vėlyvo lapkričio naktis nebus labai šalta, bet dabar, gerokai po vidurnakčio, spustelėjo speigas ir pradėjo kristi smulkutės snaigės, tokios šaltos, kad palietusios ledi blauzdas, tedengiamas plonų pėdkelnių, tiesiog gėlė. Germanas atidarė priekines dureles ir mergina kiek galėdama skubiau įsitaisė šiltame automobilyje.
– Na, tai kaip – jis gražiai elgėsi? – paklausė palydovas.
– Jam taip nieko ir neišėjo, atseit aš per jauna ir per graži, kad galėtų už pinigus tvarkyti...
– Bet už laiką sumokėjo?
– Taip, rytoj atskaičiuosiu tavo dalį, dabar greičiau varom iš čia – labai noriu miego.
Ir Germanas išvairavo iš kiemo.
– Kaip gerai, kad tu esi... – prieš užsnūsdama automobilyje dar ištarė mergina.

Parvežęs Dangę namo, boksininkas nunešė ją jau miegančią į lovą.
Po to pats parvažiavo į savo „irštvą“. Miegoti nesinorėjo, tad pasiėmė alaus butelį ir, išsidrėbęs ant sofos, įsijungė senutį TAURĄ. Pradėjo junginėti kanalus – jų buvo visa galybė, bet ties retu tesustodavo. Trumpam stabtelėjo ties kažkokiu rusišku filmu, po to prie kažko, kas panėšėjo į pornukę, bet iš tiesų tebuvo paprasčiausia erotika. Galų gale įsijungė TV3. O ten rodė žinias. Keista, bet Germanas nenustebo pamatęs naujienų laidą kone antrą valandą nakties – tik šis tas jį suglumino. Pirma, TV3 žinias vedė įsikūnijęs košmaras – toks baisus didelis subjektas su daugybe randų ir užgijusių nudegimų veide, kurie ir taip negražų padarą dar labiau darkė. Germa nesuprato, kodėl M.Veselio vietoje reikėjo pasodinti tą baisų žmogėną. Bet nežiūrint į kraupų žinių berniuko snukį, teko pripažinti, jog pilkas kostiumas vedėjui labai gerai tiko. Antra, per žinias pranešė, jog po aštuonių mėnesių Artimuosiuose Rytuose ir vėl prasidės karas. Dar buvo pasakyta, jog rytoj girtas vairuotojas užmuš žmogų ir dėl to visai nesigailės. Naktinį žiūrovą tokios naujienos nuteikė nemaloniai visai ne todėl, jog buvo niūrokos, o todėl, kad paprastai per žinias praneša praėjusios dienos, o ne ateinančių dienų ir metų įvykius. Bet įdomiausia nutiko po to, kai vedėjas atsisveikino su žiūrovais ir pradėjo lįsti tiesiog iš televizoriaus į Germano kambarį – Germa taip nustebo, kad vos...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-28 14:55 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-03 16:47
Posts: 447
Turime trecia dalyvi 8)

Pliusai:
1. Ideja. :!:
2. Spalvingi, gyvi personazai. :!:
3. Grazi kalba. Apskritai daug graziu dalyku. 8)
4. Geras konfliktas. Moralinis 8)
5. Uzristi visi galai, ne tik pagrindinio herojaus problema. :!:

Minusai:
1. Nevienodas stilius. Dar pirmame puslapyje matosi: pirmosios pastraipos parasytos "is arti", zingsnis po zingsnio, o paskui jau viskas sutrumpintai, atpasakojant, kazkur skubant... Reikejo islaikyti tai, kas yra pradzioje.
2. Konflikto vystymas: per mazai.
3. Konflikto sprendimas. Silpnas ir banalus. Taisykliu keitimas herojaus naudai - negerai.
4. Mazoka siaubo :roll:

_________________
Xenu lives! www.xenu.net


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-28 17:58 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
linksmas apsakymas:) aha, siaubo mažai, tiksliau išvis kažkaip nebaisu. prasimankštinimas žmogelio [autoriaus], kuriam tai tikrai ne pirmas blynas, ir kuris turbūt tikrai žino, kad iš teliko išlendantys padarai - ne naujiena, bet... kodėl gi dar kartą ne? išrišimas silpnokas, bet vėlgi - didelės pretenzijos, manau, ir nereikštos.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-01 6:56 
Offline
User avatar

Joined: 2006-05-26 13:14
Posts: 74
Location: Austin, Texas
Klia wrote:
linksmas apsakymas:) aha, siaubo mažai, tiksliau išvis kažkaip nebaisu. prasimankštinimas žmogelio [autoriaus], kuriam tai tikrai ne pirmas blynas
Iš kur žinai, kad ne pirmas blynas? Gal turi slaptų žinių, kad autorius yra Jovaras? :wink:

Jei rimtai, tai man šis apsakymas pasirodė rašytas pradedančiojo. Labai jame daug kas neapgalvota. Siužete daug detalių, kurios klaidina skaitytoją. Pavyzdžiui, prieš išlįsdamas iš televizoriaus, padaras pranašavo ateitį. Ar padaro galia numatyti ateitį kur nors toliau apsakyme paminima? Ar iš jos kas nors seka? Ne. Ateities numatymas nevaidina absoliučiai jokio vaidmens apsakyme.

Yra ir daugiau tokių momentų. Bet konkrečiai pakritikuosiu, kai apsakymas bus kur nors išspausdintas.

Taip pat mane painiojo apsakymo stilius. Jis šokinėja tarp "gatvinio" realizmo ir stebuklinių pasakų kalbos; kai kurios vietos netgi primena vaikystėje matytus multikus. :-) Tačiau tai nėra "meninė netvarka" -- matosi, kad autoriui taip išėjo netyčia. Bet, reikia pasakyti, mano nuomonė galbūt yra mažumoje: kitoms DR redaktorėms apsakymo kalba pasirodė šmaikšti ir sąmojinga, o siužetas -- smagus. Man belieka prieiti išvados, kad neturiu jumoro jausmo. :oops:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-10-01 14:16 
Offline

Joined: 2006-09-29 21:51
Posts: 27
is to ka perskaiciau susidariau ispudi, kad autorius nelabai zino ka jis nori pasakyti toliau (bet galiu ir klysti) pradeda labai graziai, bet paskui vis maziau ir maziau to grozio, viskas suprasteja, o gaila.
veikejai neatskleisti iki galo. man noretusi ryskesnio Danguoles charakterio, jei ji toliau yra apsakyme, o Germano charakteris tikrai idomus ir boksininkas, ir suteneris (jei teisingai supratau).
Tik kai Germanas pradejo ziureti zinias per TV3 as pagalvojau, kad jose pranes apie to profesoriaus mirti. o tos ispranasautos zinios tai man kol kas yra be rysio.

_________________
pavasaris jau cia


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited