Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

Kas yra kartografine fantastika?
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=5&t=1616
Page 1 of 24

Author:  de arnis [ 2005-02-20 1:10 ]
Post subject:  Kas yra kartografine fantastika?

Kokia jūsų nuomonė apie kartografinę (žemėlapių) fantastiką. Jei kas nežino, primenu kad ją sudaro trys nedalomi elementai: fantastinis kartografinis kūrinys, beletristika ir piešinys. Ar ji yra perspektyvi kaip fantastikos atmaina? Ar kartografinės fantastikos kūriniu galime vadinti įvairių sistemų žaidimų fantastlapius - kf elementus?

Author:  jonas [ 2005-02-20 1:21 ]
Post subject: 

ka tu turi omeny sakydamas beletristika?kartografinio kurinio vietoviu aprashymus?

shiaip kazhkur jau esu sakes, kad FANTASTINE KARTOGRAFIJA MANE VEZHA. :) .IMHO, mes galime vadinti zhaidimo zhemelapi kart. f. kuriniu ir fantastine kartografija ishliks perspektyvi tol, kol bus zhaidzhianchiu rpg. juk zhymiai idomiau tureti ishbaigta zhemelapi, nei keverzone and sasiuvino lapelio? 8)

Author:  dearnis [ 2005-02-20 3:08 ]
Post subject: 

Visiems info: kartografinėje fantastikoje beletristika - visa tekstinė informacija ir meniniai - literatūriniai kūriniai. Tai ir vietovių aprašymai, to pasaulio "enciklopedijos", gali būti ir literatūriniai kūriniai, netgi poezijos forma. Piešiniai - pasaulio gamtovaizdžiai, gyvūnai, humanoidai, industriniai peizažai ir visa kita. Visko ir neišvardinsi :( Gali buti ir vienas ir keli piešiniai. Žemėlapio arba jų atlaso, visų tekstų ir piešinių visuma ir yra vadinama kartografine fantastika. Gaila, kad ji kol kas orientuota tik į žaidėją ar geimmasterį, bet ne į paprastą vartotoją, skaitytoją, žiūrovą :(
internete nežinau jokiu išimčių. Beje, kf, ko gero, egzistavo dar iki RPG ir kitų žaidimų. Tai tik spejimas.
Lietuvoje būta keleta atvejų, kai ši fantastika mėginta propaguoti ne kaip žaidimų priedą.
Gal kas nors žinote kur internete rasti idomių šios netradicinės fantastikos variantų. Gal kas nors slapta tuo užsiima (kūryba)?
Tiesa, internete esama puikių ir kokybiškų fantastlapių, bet jie dažnokai padaryti su programomis, kurios dažnai atima iš kūrėjo laisvę fantazuoti. Dažnai tokie žemėlapiai sukurti naudojant paruoštus šablonus. Net pavadinimų nereikia kurti.

Author:  SNOWCOW [ 2005-02-20 12:24 ]
Post subject: 

2003 lituanikone buvo paskaita apie fantastine kartografija. skaite - arnoldas kalnikas. Man atrodo, jis Telsiuose gyvena, galetum pasigauti.

Author:  gedas [ 2005-02-20 18:21 ]
Post subject: 

SNOWCOW wrote:
2003 lituanikone buvo paskaita apie fantastine kartografija. skaite - arnoldas kalnikas. Man atrodo, jis Telsiuose gyvena, galetum pasigauti.
Manau, neblogas pasiūlymas 8) dearniui tik prie veidrodžio tereiks prieit..

Author:  de arnis [ 2005-02-21 2:29 ]
Post subject: 

gardžiai pasijuokiau. Nereikejo net veidrodžio. juk sėdžiu savame kūne :)

Author:  SNOWCOW [ 2005-02-21 10:32 ]
Post subject: 

oj! :D Persiprasau uz klaida. Sveiki atvyke!

Author:  jonas [ 2005-02-21 13:51 ]
Post subject: 

sveikas. jejgu neatsimeni, tai chia snow ir ash tie du kartografijos paskaitos kalausytojai. taip, paslapchiom , kainiekas nemato, kuriu kf. :)

Author:  Aether [ 2005-02-21 14:05 ]
Post subject: 

Na, as irgi kartais mėgstu kf užsiimti. Turiu vieną pasauli pradėjęs, be toliau zemelapio, sesiu herbu ir keliu gyvunu dar nepasistumejau.

Author:  Shapeshifter [ 2005-02-21 18:04 ]
Post subject: 

Turejau ir as panasia patirti kaip Aether. Intravertui-pedantui-fantastikosmyletojui, koks tuo metu buvau, labai malonus uzsiemimas. Deja tuo labiau nesidomejau ir informacijos apie tai, kas pasaulyje sioje srityje vyksta neturiu.

Page 1 of 24 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/