Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2021-10-26 9:45

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page « 1 2 3 4
Author Message
PostPosted: 2014-06-20 17:14 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Žaliavos, manau, bus išspręstos. Ta prasme šita pramonė-ne-pramonė netruks tapti save išlaikančia, jei ne pelninga.

Beje, apie fizikinius klausimus, kuriuos dar pirmame puslapyje rašei, pasistengsiu išsamiau parašyti, tik kol kas neradau tam laiko.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
PostPosted: 2014-06-20 17:39 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-25 17:15
Posts: 223
Laiqua wrote:
Pakeisčiau ketvirtą arba pridėčiau kaip penktą - because it's there. Žmonija dažnai daro dalykus todėl, kad gali padaryti.
Piliečiai optimistai priminikite, kodėl mes nekolonizavome [ir kiek skaičiau neplanuojame] kolonizuoti vandenynų? Abtrasktus planai sukurti - check, tenkina dauguma kosmos kolonizavimo priežasčių/prielaidų [vandenyno dugno kolonijos manau atlaikytų net dinozauro išmirimo sukėlusio meteorito smūgį] - check, sąlygos gyventi daug geresnės nei Marse/Mėnulyje ir dargi galima atostogom priimtina kaina sausumon sugrįžti....
Ai, pamiršau, vandenynai blogas brend'as - multikuose nerodo.

Kas link žingeidumo kaip akstino.... US apollo programa turbūt geriausias pavyzdys - nuskrido, tuzinas amerikonų pavaikčiojo šiek tiek ir nuo 1972 niekas net nebandė į Mėnulio orbitą skristi...
Panašiai aš ir ateity įsivaizduoju - nuskris pora misijų į Marsą, atsižymės pasiekimų lentėlėje ir reikalas baigsis. Kosminiai zondai greičiausiai bus Saulės sistemos ribose, gal sugebės ir užsistemos ribų tolimoj ateity. Nei vienos priežasties [nei šitoj humoristinė temoj nei kitur] kodėl mūsų orbitoj reikia statyti kosminę pramonę ir kažkur skristi taip ir neradau.
[Filosofinė prielaida, kad reiktų sukurti kolonija, nes blin gali gi Žemei kas nurs nutikti, yra gražiai filosofinė - prie jos dar grįžsiu].

Taigi grįžtam prie totaliai fantastinės ir nemotyvuotos prelaidos, kad jungtinėm Žemės pąstangom sukonstruotas kolonijinis laivas nusileidžia sąlyginai tinkamon planeton.

Tai kur čia bus rūtų darželis ir kur mano avytė žolę rupšnos?..

Variantai iš principo du - arba ten nėra gyvybės [tarkim kaip Žemė prieš kokius 2mrld metų minus gyvybė ir jos produktai] arba ten yra nežemiškos kilmės gyvybė.

Taigi jei nėra ir mąstant, kad pasirinkta iš esmės Žemei artimo tipo planeta. Yra atmosfera anglies dvideginis, azotas/inertinės dujos, vanduo, vandens garai, pakenčiama temperatūra, toleruotina cheminė sudėtis.
Nėra
- deguonies [laisvas deguonis iš esmės ilgalaikės fotosintezės produktas - CO2+H2O+fotosintezė->organinė medžiaga ir deguonis], ir ne, atmosfera kurioj yra pakankamai deguonies mums kvėpuoti iki gyvybės netinka, nes užsiveisus mikrobams, augalams, etc deguonies lygis kils. Ženkliai didesnėmis koncentracijomis deguonis yra kenksmingas [googlint oxygen toxicity].
- derlingo dirvožemio - yra smėlio, žvirgždo, uolų, rieduli, bet dirvožemio kaip tokio ne.
Šiaip dirvožemis ~50% skyčiai+dujos [užpildas] ir 50% kietoji masė. ~10% kietosios masės - organika, vertinimai skiriasi bet 1grame dirvožemio mikrobų rūšys skaičiuojamos kažkur penkių nulių zonoje. Būtent rūšys, o ne atskiros bakterijos.
Taigi rūtų darželio sodint nėra kur [darželiui galima užtręšti kažkiek smėlio - bet masyviai produkcijai variantas netinka] ir rūtos neprigis - deguonis augalams reikalingas [googlinti plants respiration].

Nieko nepataisomo pradžioj įveisiam vioskius anerobus, melsvadumblius, kylant deguonies kiekiui pradedam įvedinėti šiuolaikiškesnes bakterijas.
Deguonies koncentracijos pakėlimą sunku vertinti laiku, bet dirvožemio prieaugis žemėje vertinamas kažkur colis/500 metų esant palankioms salygoms. Manyčiau kad iki momento kai avytė rupšnos žolę kolonizuotos planetos paviršiuj reikės kokių saikingų 100-200 tūkstantmečių labai optimistiškais vertinimais.
Vertinant iš eknominio požiūrio nafig 100,000 metų ten plaikyti įgulą. Siunčiam robotuotą melsvadumblių užsejėją, kuris kylant deguonies koncentracijai paleidžia mikrobų rinkinius ir... tpfu vos į pabaigą neperšokau.

Rimta problema yra, kad tikėtina cheminė sudėtis tiksliai neatitiks [~28 cheminiai elementai manoma, kad būtini gyvybės procesams], ko pasekoj kai kurie biocheminiai procesai vyks neoptimaliai, kadangi laiko melsvadumbliams ir Co [Co - yra visos kitos gyvybės įveisimo kartos - iš principo atkortojančios Žemės evoliucija minus katastrofos ir aklikeliai] daugintis, mutuoti ir paklust Darvin'o dėsniams yra gana tikėtina, kad finalinis rezultatas gali ne visai mums tikti. Turbūt teks ten veisti žmonių mutantus, ir vertinat kad pokyčiai iš principo turėtų stiprėti kylant evoliucinėm ir mitybos grandinėm, atsiranda klausimas ar ta minėta filosofinė prielaida, kad mums reikia žmonijos kopijos kaip išgyvenimo garanto yra tenkinama.

Principinis variantas Nr.2 - gyvybė ten yra.
Kadangi iš principo buvo renkamasi į Žemę panai planeta gyvybė labai tikėtina yra CO2, H2O ir kažkokio forosintetinio proceso pagrindu.
Taigi turim visą ka variante NR.1, plius deguonį ir dirvožemį. Darant prielaidą, kad Žemės ir kolonizuojomos planetos gyvybė išsivystė nepriklausomai [apie panspermiją bus dar žemiau] - beveik garantuotai turim ir didelį oblomą.
Tikimybė, kad kolonizuojama gyvybė yra taip kairės optinės orientacijos [googlinti left chirality proteins], naudoja tas pačias nukleinines rūgštis, tuos pačius nukleotidus [eksperimentiškai beje į DNR buvo įgrūdę ne ATCG tipo nukleotidus - mūsų pačių sistemos pasirodo juos tvarkingai perkopijuoja], tokias pat amono rūgštis, etc nelabai reali.
Geriausiu atveju galima įsisavinti dalį angliavandenių ir riebalų, bet realiai gausis blogiau nei piliečiams be laktozės tolreancijso prisigėrus pieno - t.y. daug nerorobuoto produkto, didelė osomozė pritraukianti skystį į žarnų turinį - tikra kosminė tryda.
Grįžtant prie dirvožemio - 5% totalinės masės mums [t.y. žmonėms, avims, rūtoms ir melsavdumbliams] netinkama organika ir kas dar blogiau labai aktyvi organika. Ir ne tik aktyvi, bet ir prisitaikiusi prie vietinių sąlygų, mūsų atsivežtas organinis materialas konkurencijos neatlaikys.
Taip, kad teks viską sterilizuoti - geriausiai tiktų oragnizuoti vietinio šviesulio gama arba rentgeno žybsnį, bet kol kas nėra prielaidų, kad mes sugebėsim. Nuosaikesnis variantas aerozoliu paskleisti mums trūkstamų elementus atmosferoje - esmė yra išnaikinti fotosintetinančias formas - visokie ten skaidytojai tegul gyvena, mums tos svetimos organikos nereikia.
Taigi sušaldom planetą, atšildom, užveisiam savo fototrofus, išnaikinam svetimą organiką. Iš esmės kadangi nereikia pradinės deguonies prigaminimo fazės turbūt greičiau, bet ankstyvi įveisti mikrobai garantuotai maitinsis svetima organika, kas yra papildomas evoliucinis spaudimas. Ir dar reikia laiko atšaldymui ir sušildymui bei tarpelio floros išnaikinimui.
Finalas grečiausiai panašus 100tūkstančių metų ir po to žmonių mutantų kolonija.

Grįžtam prie varianto, kad Žemės ir kolonizuojamos planetos gyvybės nėra nepriklausomai išsivysčiusios. Na, tada mes iš principo esam broliškos kolonijos. Remiantis ta pačia filosofine prielaida mujms reiktų, na, padėti jiems ar kažką...

Panspermiją aš asmeniškai suprantu, kad kažkados seniai seniai buvo kur kas labiau pažengusi civilizacija [greičiausiai nepanši į mus ar dinozaurus, o į tai kas turėjo išsvystyti iš formų [trilobitų?] iki pirmo masinio išmirimo -- goglint Ordovician–Silurian extinction event], kuri totaliai suminimizavo koloinializavimo programą iki įtaiso, kuris išmeta sperm... t.y. sėklinius meteroidus.
Kiek skaičiau apie ankstyvos gyvybes evoliucijos įrodymus dabartinė teorija yra, kad RNR/DNR žiedinės struktūros stabilizavimui reilkainga reikšminga boro kocentracija - iš esmės manoma, kad tai įvyko balutėj, kur pataikė boru turtingas meteoras, nes Žemėj pakankamos koncentracijos nerandama.
Jei mes patys iš principo esame kolonija, kyla klausimų, kodėl mes iki šiol nesutikom motininės ar seserinių kolonijų... aš kaip pesimistas linkęs tikėti, kad kosminio įtaiso kūrėjai baisiai myli radiokatyvią aplinką ir pradinėj programoj įtaisė seką vedančią link atominio susinaikinimo. Po kurio jie atvyksta į rekreacinius radiokatyvius kurortus....

Apibendrinant, aukčiau esančią teskto paklodę. Mano nuomone, arba mes esam kosminio apsėklintojo šūvio rezultatas arba tam tikram pažangos etape derėtų patiesm tokį konstruoti.

_________________
Šaknis - tai šlovės atsisakiusi gėlė.
Klahlilis Džibramas


Top
   
PostPosted: 2014-06-20 18:26 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Nomad, kurį sluoksnį siūlytai sterilizuoti?
Nesiūlau nei vieno. Tik atkreipiau dėmesį, kad overpopuliacijos sprendimui yra daug paprastesnių ir pigesnių ir pasiekiamesnių priemonių nei kosmoso kolonizacija, kurių greičiausiai ir bus imtąsi anksčiau nei kolonizacijos.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2014-06-20 18:37 
Offline

Joined: 2006-03-10 14:26
Posts: 73
Location: Vilnius
Nomad wrote:
Nesiūlau nei vieno. Tik atkreipiau dėmesį, kad overpopuliacijos sprendimui yra daug paprastesnių ir pigesnių ir pasiekiamesnių priemonių nei kosmoso kolonizacija, kurių greičiausiai ir bus imtąsi anksčiau nei kolonizacijos.
Greičiausiai jau imtasi ... Viena iš sąmokslo teorijų: maisto priedai veikia kaip didinantys nevaisingumą elementai.
Tuo nei tikiu - nei netikiu. Arba Dan Brown knygoje "Infermo" - pasiūlytas puikus sprendimo būdas.

_________________
Kiekvienas slibinas yra drakonas, bet ne kiekvienas drakonas yra slibinas!


Top
   
PostPosted: 2014-06-20 19:18 
Offline

Joined: 2006-03-10 14:26
Posts: 73
Location: Vilnius
Sorlac keletas hipotetinių klausimų
1. Prie ko čia multikai? Dar Žiulis Vernas rašė kelionę į Mėnulį. Arba Artūro Klarko "2001 kosminė odisėja". laikas kaip ir praėjo .... bet kūrinys įdmus
2. Vampyrai, elfai, drakonai ir kitos - temos mažiau humoristinės? (Nereikia fleimo apie fentezi vs sci-fi, čia tik hipotetiškas pvz., hipotetinis klausimas)
3. Kokia trikampio kampų suma? Atsakymas, ne tik 180 laipsnių, bet ir daugiau bei mažiau už 180 laipsnių. Priklausomai nuo erdvės. Ne viskas kas akivaizdu yra akivaizdu.


Dėl vandenyno apgyvendinimo yra krūva kūrinių. Kažkur nagrinėjo, kad giliai vandenyje kyla panašios problemos su kolonija kaip ir kosmose... Kiek teko matyti preliminarių architektų, mokslininkų ir šiaip entuziastų darbų, kolonijos iki 200 - 500 m. Neklausk kodėl ... nežinau. Susidūrimo su asteroidu atveju, smūgio banga paveiktų viršutinius vandenyno sluoksnius. Kokią žalą padarytų povandeniniui miestui? Negaliu pasakyti...

Ačiū, už biologijos pamoką.

O čia šiaip ... seniai seniai žmonės kalbėjo apie keliones kosmose. Filosofine prasme jiems tai nebuvo svetima
http://sparkster.hubpages.com/hub/Ancie ... g-Saucers#
http://www.bibliotecapleyades.net/viman ... anas_9.htm

p.s. geriau būsiu optimistu ir manysiu, kad ir po 1000 metų bet žmonės dėl vienokių ar kitokių priežasčių keliaus po kosmosą ir tai bus įprasta kaip skrydis lėktuvu

_________________
Kiekvienas slibinas yra drakonas, bet ne kiekvienas drakonas yra slibinas!


Top
   
PostPosted: 2014-06-21 0:10 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
maisto priedai veikia kaip didinantys nevaisingumą elementai.
Kurie būtent priedai, ir kuri čia įmonė taip sugalvojo daryti, ir kokia jai nauda iš to? :? Čia Kinijoje, Indijoje ar kokioje valstybėje, ar tarptautinė įmonė? iš kur tu tai sužinojai, ar buvo ištirta tų papildų cheminė sudėtis ir poveikis žmogaus organizmui, ar gal nuleakinti tos įmonės kokie tai privatūs susirašinėjimai ir planai, ar kaip? Ar jau imtąsi prieš ją kokių nors sankcijų, gal prasidėjo teismai, kur būtų galima apie visa tai paskaityti? Nepaprastai įdomu

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2014-06-21 9:27 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-25 17:15
Posts: 223
Daishi wrote:
Sorlac keletas hipotetinių klausimų
1. Prie ko čia multikai? ...
Dėl vandenyno apgyvendinimo yra krūva kūrinių. Kažkur nagrinėjo...
Prie to, kad meno kūrinius reikia ir vertinti kaip meno kūrinius, o ne vadovėlį.

Pavyzdžiui man visai patiko "Firefly", bet tai nereiškia, kad aš tikiu kas su FTL varikliais kada nors bus galima taip elgtis kaip šitam seriale.

_________________
Šaknis - tai šlovės atsisakiusi gėlė.
Klahlilis Džibramas


Top
   
PostPosted: 2014-06-22 23:14 
Offline

Joined: 2006-03-10 14:26
Posts: 73
Location: Vilnius
Nomad wrote:
Quote:
maisto priedai veikia kaip didinantys nevaisingumą elementai.
Kurie būtent priedai, ir kuri čia įmonė taip sugalvojo daryti, ir kokia jai nauda iš to? :? Čia Kinijoje, Indijoje ar kokioje valstybėje, ar tarptautinė įmonė? iš kur tu tai sužinojai, ar buvo ištirta tų papildų cheminė sudėtis ir poveikis žmogaus organizmui, ar gal nuleakinti tos įmonės kokie tai privatūs susirašinėjimai ir planai, ar kaip? Ar jau imtąsi prieš ją kokių nors sankcijų, gal prasidėjo teismai, kur būtų galima apie visa tai paskaityti? Nepaprastai įdomu
Taigi rašiau, kad pagal vieną iš sąmokslo teorijų... kažkurioje svetainėje aiškino kokią žalą daro, emocionaliai be pagrindimo. Telike irgi rodė kažkokią laidelę.... Tai traktuoju tiesiog kaip pasakaitę... kolkas ... Konkrečiai kalbėjo apie gliutomatą ir dar kažkokius ten priedus, ypač nerekomendavo mėsos...

_________________
Kiekvienas slibinas yra drakonas, bet ne kiekvienas drakonas yra slibinas!


Top
   
PostPosted: 2014-06-22 23:25 
Offline

Joined: 2006-03-10 14:26
Posts: 73
Location: Vilnius
sorlac wrote:
Daishi wrote:
Sorlac keletas hipotetinių klausimų
1. Prie ko čia multikai? ...
Dėl vandenyno apgyvendinimo yra krūva kūrinių. Kažkur nagrinėjo...
Prie to, kad meno kūrinius reikia ir vertinti kaip meno kūrinius, o ne vadovėlį.

Pavyzdžiui man visai patiko "Firefly", bet tai nereiškia, kad aš tikiu kas su FTL varikliais kada nors bus galima taip elgtis kaip šitam seriale.
Man matematiškai įdomu (grynas smalsumas) ar galima Žemę, didinant masę, pajudinti iš vietos arba kitaip paveikti. Įdomu kokios pasekmės būtų. Toliau priežastys kaip tą masę padidinti išvengiant didinimo problemų. Taip ir priėjome prie kosmoso kolonizavimo.... Priežasčių pasekmių seka...
Visuma logiškų prielaidų norint gauti konkrečios pasekmės vienokį ar kitokį rezultatą.

Kuo toliau į mišką tuo daugiau medžių. Taip gavosi ir čia kuo toliau - tuo daugiau prielaidų arba priežasčių, kad gauti norimą rezultatą. Padidinti taip Žemės masę, kad paveiktų Mėnulį arba pakeisti Žemės orbitą.

O dėl kūrinių tai pilnai sutinku, tik jie kartais pametėje vienokią ar kitokią įdėją.

_________________
Kiekvienas slibinas yra drakonas, bet ne kiekvienas drakonas yra slibinas!


Top
   
PostPosted: 2014-06-22 23:34 
Offline

Joined: 2006-03-10 14:26
Posts: 73
Location: Vilnius
Pamastymai apie evoliuciją ir žmogaus atsiradimą. Pusiau rimtai pusiau ne. Jeigu įžeisiu kieno nors vidinius jausmus - tai atsiprašau.

Kam rūpi koks tu? Niekam, nebent pačiam. Svetima planeta, nepritaikyta gyventi žmogui. Priešiškai nusiteikusi, pasiruošusi sunaikinti bet kokį įsibrovėlį. Atmosfera, fauna, flora - tik ir šiepe nasrus, kad prarytų ir net kaulelių nepaliktų. Kaip joje galima gyventi? Yra keli būdai.
Totalitaris planetos išvalymas. Naikinam viską, net atmosferą. Nieko nepaliekam, kas primintų pirmapradę planetos būseną. Tada užsėjam, keičiam, kuriam sau įprastą aplinką. Greitai neišeis. Ar turime laiko? Turime. Pora tūkstantmečių ten ar šian nesvarbu. Tų kurie pradėjo senai nebebus, o tiems kurie tęse tai jau bus įprasta rutina. Tęs nes taip reikia, nežinia kodėl nežinia dėl ko. Daug bereikalingų resursų švaistymo ir darbas dėl darbo.
Kupolas. Sukuriamas kupolas, kurio viduje atkuriama Žemės biosfere. Viduje kupolo saugu, o į išorę einama tik su skafandru. Greita, efektyvu, bet ... kaip bežiūrėsi - savanoriškas įkalinimas.

Kitas lygis. Žengti į naują Žmogaus egzistencijos pakopą. Išsilaisvinti iš varžančio veiksmų laisvę kūno. 21 gramai, pirmapradės energijos, sielos (samonės) matrica. Perkelkim Sąmonės matricą į bet kokį kūną, nes Žmogus energetinė matrica sauganti visus emocinius ir atminties ryšius. Matricą kurę galima perketi į tam tikrą fizinį kūną. Kūną pritaikytą egzistuoti vienoje ar kitoje aplinkoje.

Sąmonės matrica - egzistoja jau dabar. Nekontroliuojame jos perkėlimo. Gimimas ir mirtis atneša užmaršties periodą. Įsijungia saugiklis. Saugiklis kuris buvo nuo pat pradžių. Perėjimo metu užmirštami, uždarytaromi saugiam atminties kampelyje praeities išgyvenimai. Saugiklį kurį galima pašalinti tik perėjus į kitą lygį - kontroliuojamą Sąmonės matricos Perkėlimą arba ribų pašalinimą. Kodėl dabar gaudami naują Sielos nešiotoją nieko nepamenam iš praeito gyvenimo? Greičiausiai tai susiję su Žmogaus atsiradimu Žemėje.

Atsiradimas - maištas. Biblijoje labai gražai mistifikuojant ir slepiant tikrąją tiesą aprašoma žmonių kilmė. Žmonės turėjo įdelią santvarką laive Edenas. Žmonės arba Klajojantys Arcitektai keliaudami po kosmosą kūrė pasaulius. Kodėl? Kūrimo noras ar tiesiog Nešiotojų fermoms reikalingi patogūs pasauliai. Nešiotojai tuose pasauliuose moduliuojami ir vystomi taip kaip nori Arcitektai. Kilo maištas. Maištininko vardas žinomas (vienas iš variantų Liuciferis). Priežastis - Nešiotojų trūkumas. Galią turintieji nugalėjo. Nutrekė nugalėtuosius į tamsą, absoliučiąją tamsą ir nulinį energijos lauką, kuriama Sielos matrica nesunaikinama, o tiesiog būna nebūties būsenoje. Atrodė maištas baigėsi, bet nesantaikos sėkla buvo pasėta. Smalsumo, o gal noro susigražinti artimus vedami Adomas ir Ieva pabandė užvaldyti galios šaltinį, arba žinių. Tada juos ir jų pasekėjus ištrėmė į vieną iš Nešėjų fermų. Tremtis buvo įpatinga. Kiekvieną kart keičiant Nešėją užmirštama prieš tai buvusi patirtis. Galima surasti kelis momentus kaip laimėtojai siuntė tremtiniam katklizmus arba tiesiog naikino tam tikras vietas. Matyt vienaip ar kitaip peržengta buvo Užmaršties riba ir Sielos matricą jau galėjo laisvai perkelti į Nešėją, neprarandant atminties ir patirties. Minima ir bausmės pabaiga Ragnarokas arba Paskutinio Teismo diena. Skirtingose mitologijose skitingai vadinama. Kas paliko užuominas? Greičiausiai Architektai nugalėtojai - pažiūrėti kas verti sugrįžti atgal į Edeną.

Atsiradimas - mokykla. Išlikimo, modeliavimo ir eksperimentų su visuomene vieta. Klajojantiems Visatos Architektams reikia vietos kur galėtų paruošti ir sumodeliuoti įvairias situacijas. Pažiūrėti kaip spręsti vieną ar kitą problemą. Sąmonės matricos perkeliamos Nešėjams išjungiant prieš tai esančią patirties ir atminties dalį. Užmaršties mechanizmas sumažinti rezultato iškreipimo galimybę.

Atsiradimas - realybės šou. Tarp galaktinis realybės šou pavadinimu "Išlikimas. Pragare".

Ar jau pasiruošę grįžti į Edeną?

_________________
Kiekvienas slibinas yra drakonas, bet ne kiekvienas drakonas yra slibinas!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page « 1 2 3 4

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited