Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2021-10-28 16:00

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Bendradarbiavimas
PostPosted: 2019-11-26 19:20 
Offline

Joined: 2019-05-08 17:59
Posts: 3
Domiuosi mokslinem naujienom bet vis kliuna i akis kad USA paleido toki palydova , Europa paleido kitoki , Kinija nuleido roveri menulio tamsioj puseje , Japonija apsaude asteroida ir nutupde ten kazkoki aparata . Visas tas gerai , bet is kitos puses as negaliu suprasti vieno . Aisku visos salys turi savo kazkokias politikas . Kazkam atrodo komunizmas mus visus isgelbes , o kazkas uz demokratija ir panasiai . Bet net ir salys kur atrodytu jas sieja kazkokie tai glaudus tiek politiniai , tiek kiti rysiai , bet jos visvien toks vaizdas dirba kas sau . Kodel pvz NASA ar kazkuri kita rimta organizacija nesiema iniciatyvos kazkokiam bendram brangiam projektui , kuris apjungtu ivairiu saliu protus , ivairiu saliu finansus ir technologijas , kad ivykdytu kazka tokio ko negali padaryti atskirai ? Juk mokslas turi buti tai kas vienija zmonija . Kaip nesuk bet jis visiem svarbus vienodai . Ir jei butu rimtai sujungtos pajegos as esu tikras jau seniai mes butume ir Marse ir aplanke ivairiausius palydovus kaip Titanas , Europa ar Enceladas . O dabar mes stebim tokius kaip kad Kinija pasiunte menuleigi kur is esmes kartoja tai ka jau padare USA ir panasiai .


Top
   
 Post subject: Re: Bendradarbiavimas
PostPosted: 2019-11-29 23:19 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Į tamstos klausimą yra kaip ir du atsakymai:

1. Bendradarbiavimo vykdoma labai daug. Tarptautinė kosminė stotis yra vienas iš pavyzdžių. Nemažai visokių zondų/-eigių ir t.t. turi įvairių šalių instrumentus. Daugybė mokslinių tyrimų projektų yra tarptautiniai.
2. Kosmoso technologijos neišvengiamai nemažai susijusios su karinėmis technologijomis, dėl to kiekviena šalis nenori per arti prisileisti kitų, net ir artimų sąjungininkų, ką jau kalbėti apie geopolitinius konkurentus. Tai paaiškina Kinijos sąlyginį atsiskyrimą nuo kitų ir "kartojimą kitų šalių pasiekimų" - jie bando savas technologijas.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited