Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

Ar anime ir fantastika susije
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=8&t=4808
Page 1 of 2

Author:  domas [ 2008-06-24 8:26 ]
Post subject:  Ar anime ir fantastika susije

Tai sitoks paprastas klausimas. Kai kurie zmones anime ziuri ka kurie zmones raso ,kad tikri fantastai mangos neskaito ir anime neziuri. Kokia jusu nuomone?[/list]

Author:  sylvanies [ 2008-06-24 11:50 ]
Post subject: 

Tikras fantastas ne tik skaito knygas, ziuri filmus, bet ir lankosi masiniuose renginiuose, bando pats kazka kurti, turi figureliu ar specialiu zaidimu kolekcija (as).

Tikras otakas (manganime vartotojas) ne tik skaito manga, ziuri anime, bet ir lankosi masiniuose renginiuose, bando kazka kurti, turi figureliu ir zaidimu kolekcijas.

Galima netgi teigti, kad vakaru valstybiu fantastu judejimas galetu buti prilygintas rytu otakams. Bet tai nereiskia, kad nebusi tikras otakas, jei ziuresi ir fantastinius vaidybinius filmus, ar nebusi tikras fantastas, jei ziuresi ir japonu kuryba. Tai bus tik akiracio pletimas, galintis peraugti i kazka daugiau.

Na, o jei temos tikslas buvo ishsiaiskinti esama situacija, tuomet vertetu sukurti pole ir leisti balsuoti.

Author:  Fleimeris-Flūderis [ 2008-06-25 9:49 ]
Post subject: 

as nesu tikras fantastas :stupidme:

Author:  Reika [ 2008-06-25 13:36 ]
Post subject: 

ar man vaidenasi, ar tu tikrai kazkada jau buvai sukures sita tema

Author:  domas [ 2008-06-25 14:02 ]
Post subject: 

Kiek atsimenu sios temos nebuvau sukures..Gal kas kitas

Author:  sarua [ 2008-06-26 15:57 ]
Post subject: 

sylvanies wrote:
Tikras otakas (manganime vartotojas) ne tik skaito manga, ziuri anime, bet ir lankosi masiniuose renginiuose, bando kazka kurti, turi figureliu ir zaidimu kolekcijas.
Klausimelis bishki i oftopa. Kokia tikroji "zhodzhio" otakas reikshme? Zhinau, kad musuose populiaru(bent jau buvo priesh kelis metus) otaku vadintis, bet kiek pamenu tas zhodis visishkai nieko gero nereishkia, ar blogai pamenu?


O i tema, nera tam tikri anime/manga stiliai paprashchiausiai fantastikos dalis :? Ar ten sheip paprikolu prikabina "fantasy" "Science fiction" etiketes prie ju?

Author:  Nakvishelle [ 2008-06-26 16:08 ]
Post subject: 

Na aš save laikau fantaste, drįstu teigti, kad netgi gal pagrįstai, bet manga ir anime pernelyg nesižaviu.
Na, nėra taip, kad jausčiau antipatiją, bet ir per didelės simpatijos nejaučiu...
(o dabar, kaip pastebėjau, tarp jaunųjų, o gal ir ne tik, forumo fantastų madoje pasidarė avatarai su anime personažais)
Khm, o mano nuomonė yra tiesiog tokia - gali būti fantastas, bet nesvaigti dėl anime, o gali būti ir fantastas ir tuo pačiu svaigti dėl anime, o gali ir nebūti fantastas, bet svaigti dėl anime :blahblah:

Author:  ghoul [ 2008-06-26 16:11 ]
Post subject: 

sarua wrote:
O i tema, nera tam tikri anime/manga stiliai paprashchiausiai fantastikos dalis :?
Maždaug taip pat galima svarstyti, ar nėra fantastikos dalis tam tikri kino ir literatūros stiliai :)

Fantastika yra žanras, anime – meno rūšis (tiksliau turbūt porūšis). Tai visiškai skirtingos klasifikacijos pagal skirtingus kriterijus. Vizualiai gali įsivaizduoti dvimatę matricą (nemokantiems vektorinės algebros – šachmatų lentą), kurios eilutes sudaro žanrai, o stulpelius – meno rūšys (nevykęs terminas, bet nesugalvoju geresnio). Tada eilutėse bus fantastika, biografija, drama, ..., o stulpeliuose tapyba, literatūra, kinas, teatras, anime, .... (taip, žinau, netolygus granuliariškumas, bet dzin). Eilutės ir stulpeliai susikerta, sukurdami tam tikrą žanro ir meno rūšies kombinaciją (biografinė knyga, fantastinis filmas, dramos spektaklis).
Bet stulpelių elementų negalim priskirti eilučių elementams, o eilučių elementų – stulpelių elementams.
Šachmatų lentos analogijoje – E stulpelis nepriklauso 1 eilutei, bet su ja kertasi laukelyje E1.
(Protingai parašiau, ar ne? :) )

Author:  Nakvishelle [ 2008-06-26 16:26 ]
Post subject: 

ghoul wrote:
(Protingai parašiau, ar ne? :) )
Ne tik protingai, bet ir labai teisngai. Aš maždaug taip pat mąsčiau, bet kadangi nemoku taip vaizdingai paaiškinti, tai tau paplosiu :D

Author:  sylvanies [ 2008-06-26 17:23 ]
Post subject: 

Joooo.... is degtuko malku kruva priskalde ir dar troba surente. Manau uztektu pasakyti, kad anime = vaidybinis filmas. Tik anime yra nupieshta, todel zymiai pigesnis vairiantas (ir daznai dailesnis, bei nepametantis pagrindines minties).

O manga (paveiksleliu knyga) atitinka paprastos knygos varianta. Tik siuo atveju - tai, ka reiketu aprashyti keliomis pastraipomis, ar net lapais, parodoma keliais piesiniais. Velgi - turbut gerokai susitaupo popieriaus, laiko, o pasitenkinimo efektas lieka panasus.

O anime ir manga zanrai nesiskiria nuo iprastiniu vaidybiniu filmu ir knygu.

otako ("otaku") apibudinimas yra vikipedijoje.

Page 1 of 2 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/