Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2021-10-21 10:06

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page « 1 2 3
Author Message
PostPosted: 2012-05-07 13:15 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Augustas wrote:
Jei galėčiau truputį nuklysti nuo ME diskusijų, tai šita tema sena kaip fantastika. Prisiminkime Frankenšteiną, arba Golemą (tą kur Prahoj). Pasakojimai, kaip žmogus žaidžia dievą ir kuria dirbtinę gyvybę (arba kaip dabar madinga: "organikai kuria sintetikus") o paskui nesugeba jos suvaldyti, yra turbūt tiesiog žmonių technofobijos išraiška. Man rodos vienintelis (arba vienas iš nedaugelio) autorius vaizdavęs žmonių ir jų technologinių vaikų santykius teigiamai buvo Asimovas su savo robotais.
Che manau, kad netgi ne technofobijos. Žmogui kaip motyvacinis elementas veiklai yra reikalingas savo gerumo kriterijus kažkoks. Jis ramiai pasireiškia savo išskirtinumo ir/arba gerumo įvertinimu. Tai mano galva yra pagrindas žmogaus kaip gamtos valdovo idėjai. Top of a food chain, sudėtingiausias porganizmas žemėje, evoliucijos viršūnė. Tavo paminėti monstrai kažkiek neatitinka tos idėjos apie kūrinio pranašumą prieš kūrėją tačiau bendrai paėmus visai nekeista manyti (iš žmogaus pozicijų), kad pranašesnis padaras žmones bandys padėti į vietą. Maždaug taip kaip žmogus padeda kitas gyvybės formas žemėje :).

Negali būti geriausias kai yra geresnių.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
PostPosted: 2012-05-12 20:07 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
Nežinau ar labai tinkami frankenšteino, golemo, pinokio pavyzdžiai, nes tai ne visai atitinka AI apibrėžimą. Visi trys sukurti žmogaus. Tačiau tai daugiau ne technofobijos išraiška, kiek žmogaus galios gamtai išraiška (t.y. atvirkščias dalykas), nes frankenšteinas iš viso žmogaus pažabotos gyvybės (mirties) simbolis, golemas kiek žinau magiškas, o pinokis net pats norėjo žmogaus širdį įgauti. Visi šie pavyzdžiai labai skiriasi nuo kibernetinės, tobulai matematiškai logišką mąstymą turinčios būtybės. Ypač kai toks intelektas ne vien kompiuteryje su tavimi galėtų kalbėti, bet turėtų realų pavidalą ir galėtų tobulai esamom (ir nuolatos gerėjančiom) priemonėm preciziškai savo norams manipuliuoti materija. Nepriklausomai nuo žmogaus lūkesčių, norų ir programų. T.y. kalbama jau apie tokią būtybę, kuriai žmogus tik suteikė pradžią ir kuriai žmogus nebėra valdovas ir nukreipėjęs (nebent fiziškai ir per prievartą!). Tad Augustai, nemanau, kad tema sena kaip fantastika. Azimovo pavyzdys irgi abejotinas, maždaug "robotai žmonių nežudo, nes yra hard-coded taip nedaryti". Čia ne tik kad ne pozityvu, bet ir ne visai tikras AI (nes nėra laisvo, neribojamo mąstymo, o programa).


Top
   
PostPosted: 2012-05-13 23:18 
Offline

Joined: 2008-10-12 14:34
Posts: 69
Location: Vilnius
Kristijonas wrote:
kibernetinės, tobulai matematiškai logišką mąstymą turinčios būtybės. Ypač kai toks intelektas ne vien kompiuteryje su tavimi galėtų kalbėti, bet turėtų realų pavidalą ir galėtų tobulai esamom (ir nuolatos gerėjančiom) priemonėm preciziškai savo norams manipuliuoti materija.
Atsiprašau, nežinau kaip lietuviškai pasakyti, bet angliškai girdėjau šitam tokį pavadinimą - window dressing.
Kristijonas wrote:
Nepriklausomai nuo žmogaus lūkesčių, norų ir programų. T.y. kalbama jau apie tokią būtybę, kuriai žmogus tik suteikė pradžią ir kuriai žmogus nebėra valdovas ir nukreipėjęs (nebent fiziškai ir per prievartą!).
Kad rodos tą patį pasakiau, ar bent norėjau pasakyt, persiprašau jei nesugebėjau išreikšt minties.

O dėl Asimovo tai rekomenduoju perskaityti I, Robot ir The Rest of the Robots (jei neskaitėt). Ypač "Evitable conflict" trumpą istoriją ir The Rest of the Robots įžangą.


Top
   
PostPosted: 2012-11-16 2:36 
Offline

Joined: 2007-12-15 22:57
Posts: 130
Location: Forsyne-Kaunyne
Maistas oraganikui niekada, bent jau visai visiem niekada nedingtu, pagal fizika joks daiktas visatoje mases nepraranda, jis tik pakeicia savo agregatine busena, bet ji visada egzistuoja.

_________________
Take a money run!!!!


Top
   
PostPosted: 2012-11-16 11:47 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
Akordas wrote:
pagal fizika joks daiktas visatoje mases nepraranda
Pasidomėki anihiliacija.

Turbūt norėjai nurodyti tai, kad uždaroje sistemoje(visatoje) esančios energijos kiekis nekinta, o jau energija gali būti išreikšta kad ir ta pačia tavo norima minėti mase.
Nieko bendro šis argumentas nei su organika nei su sintetikais vistiek neturi.
Ir išvis - šeši mėnesiai.

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
PostPosted: 2012-11-16 20:22 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Kas galėjo pagalvoti, kad fizika taps visų laikų juokingiausia pokalbių tema forumuose. Ne blodinės, čiukčiai, naujieji rusai ar Petriukas, o fizika - tikslusis mokslas. :|

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2016-07-08 16:42 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-25 17:15
Posts: 223
Pasirodo yra tokia paklodžių serija(~50) apie mass effect'ų siužeto skyles bei kitas blogybes. Esant blogam orui galima ir paskaityt (pradėt realiai turbūt verta kažkur nuo 20'os paklodės, kai pradeda apibendrinti ME2).

_________________
Šaknis - tai šlovės atsisakiusi gėlė.
Klahlilis Džibramas


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page « 1 2 3

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited