Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2021-07-28 11:23

All times are UTC+04:00

Post new topic  Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1 2 3 »
Author Message
PostPosted: 2006-10-24 10:08 

Skelbiamas naujas konkursas, plačiau:

http://www.fantastika.lt/konkursas

Post subject:
PostPosted: 2006-10-24 16:00 

O pačias pradžias galima koreguoti, išlaikant mintį? Nes, po teisybei, jų stilius tragiškas.

Post subject:
PostPosted: 2006-10-24 16:26 
Raudonoji kolegija

Giedrius Vilpišauskas wrote:
O pačias pradžias galima koreguoti, išlaikant mintį? Nes, po teisybei, jų stilius tragiškas.
Rauniesi, mielasis, oi rauniesi :) (autorius pradžių ne aš)

Post subject:
PostPosted: 2006-10-24 17:06 

O man visai patiko pradžios

Post subject:
PostPosted: 2006-10-24 18:06 

Na aš turbūt grubiai ir neargumentuotai pasakiau. Teatleidžia man pradžių autorius, nieko nenorėjau įskaudinti. Pamėginsiu paaiškinti argumentuotai:
Quote:
1. Tąkart pabudau alkanas kaip niekada, bet… negalėjau išeiti! Kažkas užkalė mano karsto dangtį!
Bereikalingas daugtaškis, šauktukai. Veiksmas be jokios veikėjo ekspozicijos. Aliuzija į vampyrizmo štampus.
Quote:
2. Budelis, ryte atėjęs į savo kambarėlį, pastebėjo, kad jo aštrusis kirvis nukritęs nuo vagio, ant kurio jį išeidamas buvo pakabinęs.
– Echeche, – stenėdamas pasilenkė pakelti kirvio budelis. Jis buvo jau gana senas, nors pats labiau mėgo sakyti, kad patyręs. Vakar kaip tik nukirto galvą tūkstantajam prasikaltėliui. Jo įrankiai visada jo klausydavo. Bet dabar… kas pasidarė tam kirviui, kad vis išslysta iš rankų?..
– Tūkstantajam, sakai, – pasigirdo balsas iš tamsios kertės.
Kur kas geriau, bet visgi budelis - pernelyg šabloniškas, prieš išgirstant balsą iš kertės norėtųsi kiek daugiau apie jį sužinoti. Budelis gi ne vien tik galvas kapoja.
Quote:
3. Mokykloje kalbėjo, kad antro aukšto mergaičių tualete gyvena vaiduoklis. Reikia tik pabelsti į paskutiniojo unitazo dangtį tris kartus ir pakviesti jį vardu. Sukaupę drąsą mes, tuomet penktokai, nutarėme patikrinti šią legendą…
Viskas būtų gerai, jeigu tai būtų pateikta kaip užduotis, santraupa, o kaip apsakymo pradžia - pernelyg greitai, pernelyg banalu. Galima, žinoma, išvystyti ir šią idėją, bet kad gautųsi įtikinamai, pradžią reikia gerokai išplėsti, parodyti tą tuliką, ar parodyti kažką, pasakojantį istoriją apie tuliką, o ne tiesiog "mokykloje kalbėjo..", iš ko įtikinamas apsakymas, bijau, nesigaus.
Quote:
4. Aš – zombis. Malonu susipažinti. Ko jūs baidotės? Aš nepavojingas tiems, kas neturi smegenų. Nes aš mėgstu smegenis.
Vėlgi štampai. Nors be paskutinio sakinio gal ir galima kažką išlaužti ir be pataisymų.
Quote:
5. Tuščias miške stūksantis namas buvo puiki užuoglauda nuo staiga prapliupusio lietaus. Iki to laiko, kai pastebėjome, kad per patręšusias langines bei lubas prasisunkusio lietaus lašai tampa kruvinai raudoni. Ir iki tada, kai lauko durys su trenksmu užsidarė pačios…
Vėlgi, kraujas, trenksmas, be jokios pirminės ekspozicijos, nepažįstant veikėjų.
Quote:
6. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad fantastų klubo prezidentu ateinančiai kadencijai išrinktas jovaras.
Bajeriukas, suprantamas tik tam tikrai grupei žmonių.
Quote:
7. Karalius prisiekė padaryti bet ką, ko užsimanys juodasis magas, jei tik jis atgaivins jo staiga mirusią dukrą. Jis net nenutuokė, kad tas baisūnas paprašys…
Vėlgi, laikraštinis stilius, atpasakojimas be jausmo, pernelyg greitas veiksmo pristatymas. Netgi jeigu nekreiptume dėmesio į štampus "karalius" ir "juodasis magas".

O šiaip, nelabai įsikertu į temą "humoras plius siaubas". Gal galima būtų kokį nors vieną-du pavyzdžius paminėti, žinomų autorių apsakymus ar romanus?

Post subject:
PostPosted: 2006-10-24 18:29 

Quote:
4
Nors be paskutinio sakinio gal ir galima kažką išlaužti ir be pataisymų.
siaip imanoma ir be keitimu.
kad ir
Aš – zombis. Malonu susipažinti. Ko jūs baidotės? Aš nepavojingas tiems, kas neturi smegenų. Nes aš mėgstu smegenis. Ar kada ragavote smegeneles su garstyciu padazu, arba keptas keptuveje? Siulyciau pameginti - daugybe vitaminu ir kitu...

toliau nerasysiu, nes paskui dar teks ir ilga parasyt....
O šiaip, nelabai įsikertu į temą "humoras plius siaubas"
taip siaubingai parasyta, kad net juoktis norisi.

Post subject:
PostPosted: 2006-10-24 19:57 

na, vilpišauskui, kaip niekad, įtariu, nedalyvavusiam hukone, bus atleista. gal.

aiškinu: čia ir yra šablonai, ir kaip tik parinkti, kad atitiktų dažniausius siaubo žanrus - miesto legenda, namas miške, nemirėliai, pikti burtininkai, etc. jei turi kas nors noro, gali išvystyti iš šių ne šablonus. jie būtent ir pateikti gana beveidžiai, kad neužduotų tono, kad skirtingi autoriai galėtų skirtingai juos traktuoti.
o šiaip jau iš standartinių situacijų išeina geriausios parodijos. pavyzdžių gali pasiieškoti pats.

tokio tipo konkursėliai anksčiau būdavo skelbiami labai paprastai ir be jokių tikslesnių taisyklių, todėl, kad čia for fun, o ne Didžiajam Menui. jei nori vienu dviem sakiniais parodyti "veikėjo ekspoziciją", tai, ko gero, smarkiai ne tuo adresu. (o gal ir šiaip mažiau reikia skaityti knygų "kaip rašyti knygas"? 8) )

ir, jesli pro eto načali, nepastebėjau, kad būtų kur nors parašyta, jog reikia per prievartą visiems dalyvauti - nepatinka daugtaškiai ir štampai, gi spjauk.

("Netgi jeigu nekreiptume dėmesio į štampus "karalius" ir "juodasis magas"." - kiba tau kepsnys pridegė?)

Post subject:
PostPosted: 2006-10-24 20:40 

Prašom nesinervuoti :{) Aš gi tiesiog paklausiau - ar galima pradžias perrašyti savaip, išlaikant jose aprašytą situaciją, būtent tam, kad beveidžiai veikėjai virstų "suveidžiais"?

Post subject:
PostPosted: 2006-10-24 21:19 

Ūps, mano kaltė. Nepasižiūrėjau atidžiai ir nepamačiau, jog ilgis ribojamas 4000 ženklų, ne žodžių, kaip kažkodėl perskaičiau pirmąjį kartą. Dabar viskas aišku. Klausimų nebeturiu :{)

Post subject:
PostPosted: 2006-10-24 22:09 
Raudonoji kolegija

Kadangi netelpu į ženklų rėmus, tai papostinsiu savąjį nekonkursine tvarka.

Untitled

Karalius prisiekė padaryti bet ką, ko užsimanys juodasis magas, jei tik jis atgaivins jo staiga mirusią dukrą. Jis net nenutuokė, kad tas baisūnas paprašys pasimylėti su ja.
Avansu.

Post new topic  Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1 2 3 »

All times are UTC+04:00